1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Mersin'de Başlayan Sivil Dayanışma

Mersin'de Başlayan Sivil Dayanışma

Gelecek Türkiye Hareketi adlı sivil bir halk hareketi, Türkiye'nin geleceğini şekillendirmek ve toplumun her kesimine umut ışığı yaymak amacıyla Mersin'de başlatıldı.

A+A-

Gelecek Türkiye Hareketi adlı sivil bir halk hareketi, Türkiye'nin geleceğini şekillendirmek ve toplumun her kesimine umut ışığı yaymak amacıyla Mersin'de başlatıldı. Hareket, gençler ve kadınlar öncülüğünde, cinsiyet, sınıf ve kimlik ayrımı yapmadan, ülkenin çıkarları doğrultusunda birlik ve dayanışma içinde hareket etmeyi hedefliyor.

Hareketin amacı, en geniş toplumsal dayanışmayı sağlayarak Türkiye'nin geleceğini daha iyi şekillendirmektir. Bu doğrultuda, sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde olan hareket, Türkiye'nin çeşitli sorunlarına çözüm bulmak için araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmayı planlıyor.

Başlangıç olarak Mersin'de yapılan bu hareket, herhangi bir siyasi iradeye dayanmaksızın Türkiye'nin geleceğini daha iyi şekillendirmek için bir dayanışma örneği olarak öne çıkıyor. Hareketin öncüsü olan Duygu Sucuka, Türkiye'nin çeşitli sorunlarına çözüm bulmak için tüm siyasi görüşleri bir araya getirmeyi ve ülkenin birliğini korumayı hedeflediklerini belirtiyor.

Gelecek Türkiye Hareketi, gençlerin potansiyelini arttırmak, kadınların toplum içinde daha etkin rol almasını sağlamak ve sığınmacı sorununa insani bir yaklaşımla çözüm bulmak için çalışmalar yürütmeyi planlıyor. Aynı zamanda, eğitim, iş olanakları ve girişimcilik fırsatlarına erişimi arttırarak toplumsal kalkınmayı desteklemeyi amaçlıyor.

Hareket, Türkiye'nin her köşesinden destek beklerken, toplumun her kesimini bu dönüşümün bir parçası olmaya davet ediyor. Gelecek Türkiye Hareketi, Türkiye'nin geleceğini şekillendirmek ve toplumun her kesimine umut ışığı yaymak adına herkesi harekete katılmaya ve desteklemeye çağırıyor.

Kaynak: Sonses.tv

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.