1. YAZARLAR

  2. Neşe DİLEKÇİOĞLU

  3. HAYAT HAYALLERİ OLANALRA KAPILARINI AÇAR
Neşe DİLEKÇİOĞLU

Neşe DİLEKÇİOĞLU

TRT THM Sanatçısı
Yazarın Tüm Yazıları >

HAYAT HAYALLERİ OLANALRA KAPILARINI AÇAR

A+A-

HAYAT HAYALLERİ OLANLARA KAPILARINI AÇAR. 
Hayal kurmak gerçekleştirmek istediğiniz şeylerin anahtarıdır O olmadan hiç bir kapıyı açamazsınız.ALLAH olmayacak hayali kurdurmaz..
Hayallere hep gerçekler set koyar ama aldırmayın. 
Başarmak için hayallerinizi başkalarına kaptırmayın yeter.. 
Ayağın yere bassın deselerde gerçekleştirmek için çabalarınızı öldürmeyin. Hayaller ölürse umut da ölür. 
Oysa umut biliriz ki fakirin ekmeğidir ve hayatla bağlarınızı güçlü kılar. Yaşama bir yorgan gibi sarılırsınız hayalleriniz ve umutlarınızla ..
Bir şeyi o kadar istersiniz ki bu mücadele gücünüzü artırır. Ona ulaşma çabalarınızı kamçılar. 
Mesela ben daha ilkokul yıllarımda annemden etkilenip ilk öğretmenime şiir yazarak edebiyata adım attım. Öğretmenim canım benim Seni ben çok pek çok severim türü bişeydi. Olsun hayal kurmamı engellemedi. Bir gün mutlaka bir şiir kitabı çıkaracağım iyi bir edebiyatcı olacağım şiirlerimi herkes okuyacak hayalleri kurardım..Herkese ulaşamasa da hayallerime ulaştım.. Şiir kitaplarımı çıkardım . 
İyi ki prenses olacağım hayali kurmamışım hayallerimin ayakları yere basmış. Öyle bıle olsa annemin rahmetli babamın küçük prensesiydim..
Ortaokul lise yıllarımda kafamda sanatçı olacağım hayalleri vardı. Radyo dinlerdim Yurttan sesler..
Beğendiğim sesler in her nedense kimliğine bürünür, elimde genellikle ütü kordonu,üstümde annemın her defasında buruşturuyorsun, yeni ütüledim diye uyardığı çarşaftan tuvalet ve dinlediğim o sesin (genellikle Nezahat Bayram) vurgularıyla aynanın karşısında can hıraş okurdum türküleri..
Sonra misafir gelse de onlara konser versem bakalım alkışlayacaklar mı beğenecekler mi diye düşler kurardım. 
Hadi kızım misafirlerimize bir türkü söyle demeseler de bir yolunu bulurdum çarşafları sararak ütünün kordonunu bileğime sararak ..Genellikle sohbetin tam ortasında dalardım salona. Tataataaam diyerek atardım kendimi salonun ortasına .Misafirlerimiz başa gelen çekilir bakışıyla zorunlu dinlerlerdi. Öyle ya konserımın ortasında hadi bize müsade deneyecek kadar asillerdi. Alkış almazsam sesimi biraz daha yükseltirdim. Sonunda pes eder elleri patlayana kadar alkışlarlardı bravoo nidalarıyla..
Sonra hayallerimi bir tık daha yükselttim 
Tamam oldu ben sanatçı olabilirim. Bir gün kendimi okulu aşarak Radyo evinde buldum. Tuğrul ŞAN ağabeyimin sesine hayrandım. Üzerımde okul önlüğü müracaata ismini verdim bir saat sonra emisyondan çıkarak geldi Tuğrul abi. Şöyle bir baktı Üzerimde okul önlüğü ben sanatçı olacağım diyen yerden bitme bir tip..
Dedi ki sen şimdi okuluna dön sana söz veriyorum okulunu bitir gel Radyo sınav açtığında seni sınava hazırlarım..
Aradan yıllar geçti gittim bu söz üzerıne yine buldum Tuğrul ŞAN ağabeyi. Sözleştik eline evimizin adresini bırakıp çıktım. Sözleştiğımiz gün çıktı geldi tabii ben sokağın başında erkenden gidip bekliyorum..
Ablam çayları demlemiş yanina poğaça lar ..
İlk Radyo sınavımı kazandığım o Türküyü çalıştırdı bana VARIP NEYLEMELİ SILAYI GAYRI (Çukurova)
Daha sonra rahmetle andığım Coşkun GÜLA Serbülent YASUN hocalarımdan bir kaç türkü daha öğrenip sınavları bir bir geçip tüm bölgelerden gelen sanatçı adaylarıyla yarışıp sanatçı adayı oldum. 
Hayallerimiz bizi biz yapar peşinden bıkmadan usanmadan gittiğimizde bir kapı açar. 
Şimdi görüyorum çocuklarımızın hayalleri umutları yok. Öldürmüşler. Okullarını bitirdiklerinde iş imkanları yollarını beklemiyor. Bir partiden kartvizitleri hamili kart yakınımdır yazısı yoksa. İş yok, istihdam yok üretim yok..Mutsuz umutsuz insanlar çoğaldı. 
Siyaset hayalim yoktu. Yaşadıklarımdan yola çıkarak çocuklarımızın ölen hayallerini gerçekleştirmek adına bir adım attım İYİ PARTİ ye Sayın Başkanım İYİ PARTİ ANKARA İL BAŞKANI Mesut Özarslan Beyefendinin davetiyle ve teveccühü ile hayal bile edemedigim İl yönetim kurulu üyesi ve Sanat kültür komisyonu Başkanı oldum. Hayaller insanları takip eder umutlar arkasından takip eder..
Amacım çocuklarımıza iyi bir TÜRKİYE bırakmak. Çocuklarımıza eskıden sordugumuz ve aldığımız yanıtlar gibi yeniden Mıllı Egıtım Bakanı olmak ,Cumhur Baskanı olmak hayallerinin gerçekleşmesi için sevgiyle o tohumu yüreklerine atmak. Onun boy vermesini izlemek .Elimden ne gelirse IYI PARTİ nin bir neferi olarak umut aşılamak iktidar olunca o umutları gerçeğe dönüştürmek.. 
Boynumuzun borcu olsun..
And olsun ki bunun için mücadele edeceğım tüm İYİ PARTİ li dostlarım gibi. 
Onlar bizim geleceğimiz. 
Geleceğimizi ipotek altına aldırmayacağız. Onlar için taşın altına gövdemizi koyduğumuzu İYİ insanların bir ordu gibi bir araya gelip İYİ bir gelecek için mücadele verdiğimizi bildirmek isterim. 
Siyaset insan içindir. 
İnsanın hayallerini gerçekleştirmek adına buradayız. 
İYİ ler var. 
Herşey İYİ olacak . 
İnanın. 
BAŞARACAĞIZ..
Bir el verin gerçekleştirelim .
BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.