1. YAZARLAR

  2. Mehmet SORAL

  3. SEÇİM TEDBİRİ ALIŞKANLIK HALİNE GELMEMELI
Mehmet SORAL

Mehmet SORAL

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

SEÇİM TEDBİRİ ALIŞKANLIK HALİNE GELMEMELI

A+A-

İYİ PARTİ'nin değerli mensupları, 
Muhtemel bir erken seçime hazırlıklı olmak ve yine bu muhtemel seçime katılmamızı önlemeye yönelik "Kalleşliklere" mani olmak, şimdiden önlemini almak üzere sadece ve sadece bir kaç prosedürü yerine getirmek amacıyla alelacele önce ilçe kongrelerini yapıyoruz, sonra da ilçeler tamamlandıktan sonra il kongrelerini gerçekleştireceğiz.
...
Doğal olarak bu yaşanan süreçte elbette yeterli düzeyde istişareler yapılıp, güzel ve görkemli organizasyonlarla kongreleri yapmak hem mümkün olmuyor, hem de zaman çok kısıtlı. 
.. 
Anayasa değişeli 16 Nisan 2018 de tam bir sene olacak. Oysa anayasa uyum yasalarının ilk altı ayda çıkması gerekiyordu ama hala ses seda yoktur. Sadece iki isim Erdoğan ve Bahçeli; ülkemizin geleceği sadece ve sadece kendi siyasi ikballerine bağlıymış gibi koltuklarını sağlama almak üzere; milletin tercihi zorunlu bir avluda toplamaya yönelik "Gayri milli ve vicdani cumhur ittifakı"nı gerçekleştirmenin derdindeler.
...
Dolayısıyla bu alelacele götürülmeye çalışılan sürecte yaşanan heyecanlara iştirak edemedikleri için gerek sosyal medya üzerinden, gerekse bizzat telefon açarak sitemlerini dile getiren dostlarıma, İYİ PARTİ'li gönüldaşımıza demek isterim ki; lütfen sabırlı olunuz. Sinerjimizi muhafaza etmeye çalışalım. Özelikle MHP ve AKP trolleri İYİ PARTİ üzerine olmayan bir memnuniyetsizlik algısını oturtmaya çalışıyorlar, lütfen bu tuzağa düşmeyelim. Lütfen şunu unutmamalıyız ki; seksen milyon insanın en akıllısı bu iki isim değildir.
...
Bu arada birebir görüşmelerimizde kendilerine aktarıyor olsam da; İYİ PARTİ tabanının vicdanının sesine tercüman olmak üzere İYİ PARTİ GENEL MERKEZİ'ne seslenmek isterim ki; eğer genel seçimler zamanında, yani 2019 yılında da yapılacaksa; seçim arifesinde tüm ilçe ve ilk kongrelerimizde; bugün olduğu gibi atama yönetimlerin gölgesinde ve inisiyatifinde değil, tam katılımlı bir süreçte tekrar yenilerek, tamamen taban iradesinin şekillendirdiği yönetimlerle seçime gidilmelidir. Çünkü böyle bir usulle iradenin ortaya komasına fırsat tanınırsa, mağduriyetler asgariye inecek; toplamda sinerji maksimum düzeye çıkacaktır.
...
Lütfen tekrar hatırlatmak indiriyorum ki; MHP ve AKP'nin İYİ PARTİ üzerinde aslında olmayan "Memnuniyetsizlik" algısını oluşturma tuzağına düşmeyelim, partimize sahip çıkalım. "Meşruiyetini haksızlığa itiraz kültüründen alan cesurlar hareketi"ne omuz vermenin onurunu gururunu yaşamaya bakalım. 
Mehmet Soral

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.