1. YAZARLAR

  2. Mehmet SORAL

  3. Meral Akşener'den mealen
Mehmet SORAL

Mehmet SORAL

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Meral Akşener'den mealen

A+A-

Meral Akşener 'in basın toplantısının mealen özeti...

Erdoğan ve Bahçeli'den oluşan iki tek adamın iradesi ile Türk milletinin başına musallat edilmiş olunan bugünkü ucube sistemin ülkemizi içine sürüklediği yıkımın bundan sonra da devamı halinde içinden çıkılamayacak bir felakete dönüşmemesi için...

14 Mayıs'ta Meclis çoğunluğunu elde etmiş Cumhur İttifakı'nın her türlü şerrinden devletimizi ve milletimizi korumak için 28 Mayıs'ta 2. turda Cumhurbaşkanlığı makamını devletin sigortası konumuna getirmek lazım. Meclis çoğunluğunun Cumhur ittifakından oluşan bir meclis aritmetiğinde Cumhurbaşkanı'nın Millet İttifakı'ndan olması, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı olması bir anlamda bekaya dair her türlü riski ortadan kaldıran denetleyici ve gözetleyici unsur olacaktır.

Bugün, Türk siyasetinde milliyetçilik kavramı en çok konuşulup manasına sarılıp medet umulan bir kavramsa, siyaset kurumu bu kavram üzerinden dizayn ediliyorsa bunun anlamı şudur...

Belli bir zamandan beridir (BOP dahilinde, AKP iktidarı ile başlayıp MHP'nin ona entegre olması ile devam eden) ülkenin kötü yönetilmesi ile içine sürüklendiği akıbetten kurtarılması ihtiyacı ve düşüncesi Türk milliyetçiliğinin insanlarımızın iç dünyasında doğal bir refleks olarak tezahürünü sağladı.

Ülkenin korunması ve kollanması ihtiyacının en riskli hale geldiği zamanlarda Milliyetçilik doğal refleks olarak kendini gösterir; bu günlerde yaşanan da budur; ülkenin istikbali büyük bir risk altında.

T.C Kimliğinin anlamı ve değeri
 
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatandaşı kimliğinin mana ve önemi; binlerce yıldan bugüne atalarımızın kanları, canları ile oluşturdukları şerefli ve onurlu ortak aidiyetin ta kendisidir.
Hiç bir pazarlık, alış veriş ve aşağılık ilişkinin kirli parası ile temin edilmiş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı benim vatandaşlığım ile eşit olamaz, ret ediyorum. Bu şekilde haklarıma ortak ettiklerinizin hepsine ve size hakkımı haram ediyorum.
Millet ittifakı, AKP iktidarı döneminde "kirli ve utanç parası" karşılığı verilmiş olan tüm vatandaşlıkları iptal edeceğini ilan etmelidir
 
Seçim ve sayım güvenliği
 
Ben onu bunu anlamam arkadaş; Kem küm, zart zurt... Ne bu yahu? CHP, madem ki size her türlü riskin hatırlatılmış olmasına rağmen vebalini kabul ettiğinize göre siyasi seçim namussuzluklarına karşı mücadele vermek için de Canan Kaftancıoğlu, Ekrem İmamoğlu inanmışlığı ve adanmışlığı örneğinde olduğu gibi benzer mücadeleyi parti üst kademesi olarak vermeniz lazım.
Islak imzalı tutanaklar hem YSK hem de muhalefet partilerinde olduğuna göre; muhalefet kendi ellerinde bulunan ıslak imzalı tutanakların konsolide edilmiş hali ile YSK'nın konsolide edilmiş sonuçlarıyla karşılaştırılıp farklılıklara itiraz edilmesi çok mu zor.
Aynı şekilde, tüm sandık sayısı ve nerelere kurulduğu da belli olduğuna göre YSK'nın seçim sonuçlarına ilişkin sağlama yapılması ile muhalefet partilerinin seçim verilerini takip eden ekibinin cumhur ittifakı ile işbirliği gibi bir olası hainliğin dışında bir hilenin olması mümkün olmadığına göre...
Geriye tek seçenek kalıyor...
BOP dahilinde bu ülkeye zorunlu göç ettirilen Suriyeliler'in kabulü insani olarak değil projenin eş başkanının iktidarının devamı için siyasi nedenlerle sahiplenilmişlerdir... Gönderilmeleri de mümkün değil! Zira hepsi önce bu günler için Türk vatandaşı sonra da seçmen yapıldıklarını düşünüyorum. Millet İttifakı benim bu tahminine, emin şekilde "mümkün değil" diyemediği sürece buradan kaynaklı bilinmezlik nedeniyle seçim sonuçlarına ilişkin şüphe hep devam edecektir.
Anlaşılan o ki; seçim sonuçlarına ilişkin her verinin sağlamasını yapmak mümkün; mümkün olmayan bu ülkede yaklaşık 6 milyon göçmenin ne kadarının önce vatandaş sonra da seçmen yapılmış olduğudur. Millet İttifakı bunun cevabından emin olmadığı sürece kaybetmeye de hazır demektir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.