1. YAZARLAR

  2. Mehmet SORAL

  3. HDP bir egemen güç müdür?
Mehmet SORAL

Mehmet SORAL

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

HDP bir egemen güç müdür?

A+A-

Ülkemizde sanki iki egemen güç varmış gibi bir manzarayı kaç gündür beraber izlemeye davam ediyoruz.

Eğer evlatlarımız kayıpsa, bulunmaları için ya Devlet'e, ya da HDP'ye müracaat etmemiz gerekiyor.

Cumhur İttifakı olarak en masum partileri bile HDP üzerinden PKK ile ilişkilendirmeye kalkacaksınız sonra tesadüf değil tamamen "organize edilen" anaları HDP kapısına gönderip "Evlatlarınızı gidin onlardan isteyin, arkanızdayız" diyeceksiniz...

HDP üzerinden; Ne güzel değil mi, çaktırmadan arkasındaki güç PKK iradesine meşruiyet kazandırılıyor. İşin doğrusu sizin PKK ile ilişki ve ilintiniz hiç kesilmedi ki!

Çıkın, delikanlıca deyin ki; "Yeni bir açılım süreci başlattık". Tabi ki yeni bir fiyasko ihtimaline karşı "Örtülü açılım süreci"ni devam ettirmek istediğinizin farkındayız; yani yutmuyoruz.

Eğer ki o çocuklar HDP binalarından dağlara kaçırılmışsa; O çocukları analar değil, devlet HDP'den istemelidir. Soruşturma açılır, gerekirse HDP'nin kapatılmasına kadar devam edecek bir süreç başlatılabilir

Yine bir 12 Eylül yıl dönümü

Her 12 Eylül geldiğinde aklıma ilk gelen; 1980 öncesi, özgül ağırlıkları yüksek, yetenekli ve donanımlı ülkücü ve solcu gençlerin birbirlerine kırdırılarak; Her iki dinamik gücün ülkemiz ve milletimizin geleceği üzerinde inisiyatif almalarına mani olmaya yönelik her türlü ihtimale karşı kalleşçe bir sürecin yürütülmüş olmasıdır.

İkinci bir husus ise bu iki siyasal duruşun dışında; Hiç hak etmeyen siyasal İslamcılar ve onların metresleri liboşların çok gariptir ki; Muktedir olarak ülkenin her türlü imkanından en iyi şekilde yararlanıp, en büyük zararı vermiş olmalarıdır. Çünkü bu senaryoyu yazanların muradı vasıflı olanları kırdırıp, olmayanları sahaya sürmekti.

Garip bir çelişki ama aynen böyle oldu. Ben bu değerlendirmemi kendimi "Özgür düşünceli demokrat ülkücü" addederek yapıyorum. Dolayısıyla "Sen böyle diyorsun ama falanca parti şöyle yapıyor" sorusu beni bağlamaz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.