1. YAZARLAR

  2. Ertuğrul KALAFAT

  3. DESTAN YAZIYORUZ, NE DE OLSA...
Ertuğrul KALAFAT

Ertuğrul KALAFAT

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

DESTAN YAZIYORUZ, NE DE OLSA...

A+A-

DESTAN YAZIYORUZ NE DE OLSA...

 Türkiye'de bazı siyasetçilerin Suriye meselesinin çözümü için Esad'la görüş teklifini elinin tersiyle iten Recep Tayyip Erdoğan "ben bir milyon kişiyi öldüren eli kanlı katil ile görüşmem" diyor.

Iyi ,güzel de Beşar Esed'le Cicim ayları yaşadığınız dönemlerde Suriye'de herhangi bir çatışma yoktu.
Sınırlardan giriş çıkışlar serbest di "40 yıldır beklediğimiz Rüya" diye manşetler atıyordu Havuz medyası.

Tıpkı Avrupa Birliği'ne giriyoruz diyerek havai fişekler patlattıkları gibi..

ABD ne zaman Esad'a karşı çıkıp ÖSO'y'u desteklemeye başladı Tayyip Erdoğan doksan derece çark edip "Ey Esed ülkede demokrasi getir halklara özgürlüklerini ver" demeye başladı.

Işte ne olduysa O saatten sonra oldu, Abd-rusya kontrol ve denetim için sahaya indiler sözde IŞİD'e karşı mücadele etmek için bölgede PYD li teröristlere destek vermeye başladılar..

PYD lideri Salih Müslim'î Ankara'ya davet edip görüşen ve IŞID'e karşı PYD lilere PYD lideri Salih Müslime Ankara'ya davet edip görüşen ve ışığı da karşı PYD lilere yardım eden Türkiye Salih Müslim'in Akdeniz'e inme Arzu ve hevesi yüzünden bölgeye müdahale etmek zorunda kaldı.

Artık PYD kapı komşumuz değil bir numaralı düşmanımız terörist bir örgüttü.Esad îse eli kanlı bir katildir Suriye bölmek isteyen Eser'î devirmek isteyen ÖSO ise Kuvayi milliyeci Kahraman Aslanlar..
ordusuydu..

Herkesin az çok bildiği bu olayları hatırlatmak taki maksadım şudur ki, devletler arasında dostluklar da düşmanlıklar da menfaatler doğrultusunda gelişir Suriye halkı vs de hala bağrına basıyorsa Türkiye olarak sizin onu devirmek için mücadele eden örgüt ve kuruluşlara yardım etmek gibi bir misyonunuz olamaz...

Bakınız Gazi Mustafa Kemal Atatürk Anadolu'yu işgal eden İngiliz ransız Rus ve Yunanlılara karşı verdiği İstiklal Savaşı'nı kazandıktan sonra" bunlar benim ülkemi işgal etti Ben bunlarla görüşmem müzakere yapmam" demedi.
Tam aksine bütün hepsi ile de görüştü karşılıklı elçilikler açıldı anlaşmalar sağlandı. Lord curzon bile "bükemediğimiz bileği öptük" dedi...

Şayet Suriye ile ömür boyu düşman kalmak gibi bir niyetiniz varsa ve halklar arasında düşmanlık tohumu ekmenin Türkiye'ye bir faydası olacaksa bu Siyasete devam ediniz lütfen.

Her savaşta destan yazıyoruz ne de olsa...

Ertugrul Kalafat

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.