1. YAZARLAR

  2. Bahattin AYHAN

  3. Şimdi ne olacak?
Bahattin AYHAN

Bahattin AYHAN

Ortak Ses
Yazarın Tüm Yazıları >

Şimdi ne olacak?

A+A-

Son gelişmeleri çeşitli yayın organlarından izliyoruz. Şakşakçıları dikkate almazsanız durumun Türkiye hatta Ortadoğu ve Balkanlar için çok vahim olduğunu göreceksiniz. AKP taraftarları bunları göremiyor, görmek istemiyorsa vebali onlara ait. Bizler görevimizi yapalım, uyaralım, söyleyeceğimizi söyleyelim. Değerlendirmesi ve gerisi onlara kalmış. İster dikkate alırlar ister güler geçerler. Ne demişler ‘’Güneş balçıkla sıvanmaz’’. AKP’nin yolsuzlukları da balçıkla sıvanamaz.

AKP ne yapacak? Öncelikle hiç ibr şey olmamışçasına, pişkince  yoluna devam edecek. Yapmak zorunda, başka seçeneği yok. Muhalefete saldıracak, dış güçlere saldıracak, finans çevrelerine saldıracak. İnanan inanacak ama akli selim insanlar buna inanmayacak, endişe içinde AKP’nin polemiklerini bekleyecek. Yani…..

Efendim operasyon yapan polisin bacak bacak üstüne atması ile uğraşarak konuyu saptırma babından üzerine gitmeyecek. Şimdi soralım mademki yolsuzluk yok bu kadar yönetici kıyımı niye? Kıyım yapmakla var olan yolsuzluğu örtme çabası kimsenin gözünden kaçmıyor. İstediğiniz kadar bağırın. AKP yolsuzluk bataklığına saplanmıştır. Bu bataklıktan ne yaparsa yapsın istediği adli, hukuki, idari tedbirleri alsa da kurtulamayacak.

Niye Başbakan bağırarak konuşuyor, niye hakaret ediyor diye hep merak ederdik. Son olaylar bunun nedenlerini ortaya çıkardı. Komşularıyla kavgalı, dostlarıyla kavgalı,  vatandaşı ile kavgalı, kendi yarattığı bürokrasisi ile kavgalı siyasi iktidara ömür biçmek bize düşmez.

Evet şimdi ne olacak?

En iyimser tablo ile yerel seçimlere kadar siyasi iktidar sırf kazanmak amacıyla dişini sıkacak. Ondan sonra eğer kazanırsa çoğunluk bende diyerek Türkiye’nin canına okuyacak. Yarım olan sultanlık yönetimini katı ve tam sultanlık dönemine dönüştürecek ve sittir sene Türkiye’yi arzu edilmeyen bir şekilde ve Türkiye’nin başını belaya sokacak bir biçimde yönetecek.

Sözün özü dostunun güvenini kaybeden milletine de güvenini kaybetmeye mahkumdur. Umarız birileri sayın Başbakanı frenler, uslûbunu, saldırganlığını, ötelemeyi, itelemeyi  ve politikasını değiştirmesine yardımcı olur  Türkiye karanlığa gömülmez. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.