1. YAZARLAR

  2. Mehmet SORAL

  3. Şimdi de Büyük Asya Projesi mi?
Mehmet SORAL

Mehmet SORAL

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Şimdi de Büyük Asya Projesi mi?

A+A-
Muharrem Sarıkaya önüne gelen bir metni katıldığı TV programında paylaştı. Almanya'nın bir bakanı Afganistan'da 3 milyon civarında bir göçmen kitlesinden bahsedersek; Türkiye'nin "Protokol" gereği gerekenin yapılmasını hatırlatmış.
Muharrem Sarıkaya sordu, Türk milleti olarak biz de soruyoruz; bahsi geçen protokol nedir? Biden ile yapılan görüşmede Afganistan'dan gelecek göçmenleri karşılamak için protokol mü imzalandı?
Türk milletinden gizli saklı; ülkemiz yeni bir ihanetin içine çekiliyor. BOP gibi ABD'nin yeni bir "Asya projesi"ne dahil edilerek bir başka 15 Temmuz ihaneti sürecine doğru mu gidiyoruz. ABD, ülkemizi kendi kontrolünde tutmak için bugün olduğu gibi eninde sonunda kendi istediğini yaptırdığı bugünkü iktidarın ömrünün uzatılması senaryosu mu devreye sokmak istiyor.
 
Sonuç olarak anlıyoruz ki; ABD önce gizli emperyalist projelerine birazda ülkemiz açısından cazibe teklifler sunarak ülkemizi dahil ediyor, sonra yarattığı pislik içinde uğradığımız mağduriyetler nedeniyle yaşadığımız sıkışmışlıktan kurtulabilmek için tekrar kendisinin sunduğu yeni bir cazibe tekliflere tav olup böyle bir kısır döngü kaderimizmiş gibi kesintisiz devam ediyor.
 
Meral Akşener'i yıldıramayacaksınız
 
Yine benzer şeyler; Meral Akşener'in gezi programları önce Rize, dün de Zara'da sabote edilmeye devam ediyor.
İtinizi köpeğinizi Meral Akşener'in gittiği her yere salarak yıldırabileceğinizi sanmayın. Hatta "Bunlar ne ki; daha neler göreceksin neler" itirafınız ile bunu önceden ifade etmiş olsanız bile.
Evet, sizi anlıyoruz Meral Akşener'in bir genel başkan olarak siyasette yer alması; sizin MHP ile tüm Türk milliyetçilerinin iradelerinin peşin satın alınarak o an itibariyle artık her istediğinizi yapıp her istediğiniz sonucu alabileceğiniz şeklinde kendinize ait bir dünya kurduğunuzu düşünmüştünüz. Empati yapınca sizi anlamak mümkün; Meral Akşener arkadaşları ile beraber Türk siyasetinde siyasi zekası, inanmışlığı ve adanmışlığı ile yer alınca o kurduğunuz dünyanızın kıyameti oldu.
Sizler sokağa çıkıp milletin yüzüne bakamama utancını ve ezikliğini yaşarken aynı anda Meral Akşener'in bunun tam aksini yapıp milleti ile kucaklaşmasını perdeleme ve yıldırmaya matuf haince planlarınız muradına eremeyecektir bilesiniz.
Aslında buna dair benzer manzarayı daha önce izlemiştik; sizler 28 Şubat postallarından kaçıp evlerinizin münasip yerlerine sinmişken, Meral Akşener o postalcılara "Kazıklı Vayvodo"nun i.bneliğini hatırlatma yürekliliğini gösteriyordu.
Fetöcü öyle mi;
Siz Fetö'ye rahminizde taşıyıcılık yapıp sonra Türk milletinin başına bir p.ç olarak bela olmasına vesile olacaksınız ama kendinizi bunun müsebbibi olmaktan azat edeceksiniz, Fetöcü de olmayacaksınız öyle mi...?
Yirmi yıllık iktidar gücünüzü elde tutabilmenizin tek güç kaynağı, zamanında devletin her kurumunu fetö gücü ile mayalamış olmanızdır. Siz hala o mayayı kullanarak ayakta kalmaya devam ediyorsunuz. Fetö sizin için öylesine bir güç kaynağıydı ki; aranızda imamın kim olacağı kavgasına gelinceye kadar iktidarınız onlarla beraber başarılıydı.
Ne kadar da arsızsınız be; fetöcü olmakla itham ettikleriniz, başta Meral Hanım ve İYİ Parti olmak üzere Fetö'nün siyasi ayağının ortaya çıkarılması için önerge veriyor ama itham ve iftirada bulunan sizler bundan kaçıyorsunuz, tek nedeni; iftiracıların Fetö'nün siyasi ayağının tam da odağı olduğunun tamamen ortaya çıkma ihtimalidir.

Sizi yönetici seçtik devletin sahibi kılmadık

Ben elbette ülkem için gerektiğinde yardım isterim, ahmak ahmak sizin ne düşünüp ne yapacağınızı beklemem. Ayrıca size güvenmek gibi bir mecburiyetim mi var veya yeterince güvenilir olduğunuza kim karar verecek. Cumhuriyet tarihin en büyük kandırılma vakası size ait olup, ülke ve millet olarak ödettiğiniz bedelin tazeliği henüz kendini korurken yaşanan olağanüstü durumlarda aklımın çizdiği yolda yürümek benim için en makul olandır.

Sonra kaldı ki; millet sizi yönetmeye yetkili kıldı, ağacımızı ormanımızı, dağımızı taşımızı, denizimizi suyumuzu ihale edip sizi de sahibi kılmadık ki; "Mal bizim, mülk de bizim; yardım istemek size mi düştü" diyebilesiniz.
Kendinize gelin bu ülkenin sahibi Türk milleti; devletimizi zaafa uğratma sonra da yutma projesi BOP'un eşbaşkanlığı ile vazifelendirilmiş bir partinin güdümünde devletin içinde palazlanmış bir Fetö ihanetine uğramışlığımız yakın geçmişimizde hafılarımızda yerini korurken, doğal refleks halinde milli bir hissiyat ortaya koymak için talimat veya olur beklemek için yeterli güveni vermiyorsunuz.
Dolaysıyla, orman yanınca canım yanar, canım yanınca da hem kurtulmak, hem de kurtarmak isterim, gücüm yetmezse yardım isterim ama sessiz kalarak ahmakça beklemeyi tercih etmem; hele ki bunu size güvenerek; asla...
Ben doğru bildiğimi söylerken seni kandırmış bir ihanet örgütünün ne düşündüğünün hesabını yapamam, velev ki; niyetler olmasa bile cümleler örtüşse bile. Ama siz o ihanet örgütünün her tülü niyetini elbette sorgulayın zira onlar sizi kandırdı bizi değil.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum