1. YAZARLAR

  2. Bahattin AYHAN

  3. Ordumuza, sağ duyulu vatandaşlarımıza sesleniş
Bahattin AYHAN

Bahattin AYHAN

Ortak Ses
Yazarın Tüm Yazıları >

Ordumuza, sağ duyulu vatandaşlarımıza sesleniş

A+A-

 Sağduyulu vatandaşlar askerlerin suçsuz olduğuna ve komplo kurularak itibarsızlaştırılmaya çalıştıklarının bilincinde ve ordusuna sonsuz güven duymaktadır. İstisnalar vardır…….

Sayın İlker Başbuğ ‘’ TSK haince plana hazırlıksızdı’’ demiş. Olur mu paşam? Siz ordunun en tepe noktasında olan bir komutan olarak haince planlardan nasıl haberdar olmayabilirsiniz ki? Ordunun istihbarat, beşinci kol kuvvetleri yok mu da habersiz olunabiliyor. Talihsiz bir beyanat olmuş veya dil sürçmüş diye düşünüyoruz.

Orduya karşı anti duyguları bilmemek çok garip geldi. Ordu mensuplarına saldırılar olurken hiç mi şüphelenilmedi. Turbanlının karşısında asker selam duracak denirken neredeydiniz? Ve asker türbanlının karşısında selam durdu….

Neyse olanlar oldu. Eleştirsek de, cinnet getirsek de bir faydası yok. Orduyu hedef alanlar bile bugün orduya dört elle sarılıyorlar. Acaba hiç mi vicdan azabı çekmiyorlar?

Cumhuriyetin temel ilkeleri yerle bir edildi. Yasa, Anayasa, teammüller hepsi rafa kalktı. Bütün bunların yanında bizlerin geçmişte olduğu gibi bugünde ordumuza sevgi ve güvenimiz tamdır. Ordumuzun yurt savunması, TC’nin geleceği için zamanı geldiğinde ve gereğini hakkı ile yapacağından şüphemiz bulunmuyor.

Bayrağımız gönderden indiriliyor, Atatürk büstleri kırılıyor, TC sözcüğü görüldüğü yerden çıkarılıyor. Ötekiler olarak adlandırılanlar baskı ve zulüm altında inim inim inletiliyor. Bürokrasinin, yargının, eğitim  sisteminin hallaç pamuğu gibi  atıldığını, bilimden, ilimden sapıldığını, birey-yurttaş yerine kul ve köle  tasarımlandığını görmeyen, bilmeyen kaldı mı?

Ordumuz Peygamber Ocağıdır. İnançlıyım diyenden daha çok inançlıdır. Batı medeniyet tarihini en iyi bilen ordu mensuplarımız Ulu Önder’in Batı medeniyetini hedef gösteren yol göstericiliğini en iyi anlayanlarsınız. Ordumuza güvenimiz eksilmedi, artarak devam ediyor. Biliyoruz ki Türkiye’yi düşman çizmesinden şanlı ordumuz kurtarmıştır. Günümüzde de iç ve dış odakların saldırılarına gene ordumuz karşı koyacaktır.

Siyaset ve siyasi kadrolar gelip geçicidir. Fanidirler. Bugün varlar yarın yoklar ama ordumuz eskiden vardı, gelecekte de var olacaktır.

Aziz Nesin’in yıllar önce söylediği: “Yarın, öbür gün bu din simsarları iktidara gelip İmam Hatip’ten yetiştirdiği talebeleri  yargıç, avukat, hekim,  mühendis gibi devletin her koluna atayıp, en son bu  talebeleri Harbiye’ye  sokarak orduyu ele geçirip devleti her koldan  kuşatacaklar…

Atatürk’ün Türkiye tasarımı, asker, vatan, millet,  bilim anlayışı nerede; ne  yaptınız , nasıl kıydınız ülkeme,  geleceğimize?

Gün ayrışma günü değil bir birimizi anlama ve daha çok kucaklaşma günüdür.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.