1. YAZARLAR

  2. Mehmet SORAL

  3. Muharrem İnce Sinan Ogan...?
Mehmet SORAL

Mehmet SORAL

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Muharrem İnce Sinan Ogan...?

A+A-

Muharrem İnce siyasi ikbalini kurtararak güzel bir karar verdi; cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildi.

Muharrem İnce'nin, Cumhuriyet çocuğu olduğunu iddia edip onun değer ve kazanımlarına inanıp, onları koruyup ve kollamayı kendine misyon edinmiş birisi olarak seçim arifesinde oluşan konjonktürün Recep Tayyip Erdoğan'ın lehine gelişmesine vesile olması gibi affedilemez bir sürecin müsebbibi olmayı göze alamadı.

Kazanamayacağı kesine yakın olan, tasvip edilmeyen Cumhurbaşkanı adaylığı uğruna partisinin her geçen gün kan kaybetmesi karşısında en azından partisinin prestijini kurtararak kısmen de olsa devam etmekte olan oy kaybını durdurmayı tercih etmiştir, hayırlı olsun.

Evet, sıra geldi Sinan Ogan'a... Muharrem İnce gibi benzer bir kararı da kendisi alıp Türk demokrasisini "Hiç bir şey olmamış olsa bile bir şeyler oldu" gibi akıldan ve vicdandan uzak şeytanın sorumluluk alanını bile zorlayan "tehlikeli" bir sürecin yaşanması ihtimalini şimdiden ortadan kaldıran insan olarak tarihe geçip milleti rahatlatabilir.
Sinan Ogan'ın, Muharrem İnce gibi benzer kararı alması durumunda bir Türk milliyetçisi olarak bundan sonraki siyasi tercihlerinde kendisine destek olmak ahde vefa gereği boynumun borcu olacaktır aksi durumda, ise hele ki Erdoğan lehine gelişecek bir süreç söz konusu olursa Erdoğan'nın tüm kabahatlerinin vebalinin ortağı görülecektir. 

Sinan Ogan MHP Genel Başkanlığı adaylığından vazgeçmiş değil. Bu seçimde popülaritesi artırmak için Cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünmüş olabilir. Böyle bir niyetle hareket etmiş olmasının Türk milliyetçileri tarafından makul karşılanıp anlaşılabilirliği cumhurbaşkanı olma iddiasından çok daha mantıklı ve tutarlı görülecektir. 
Eğer ki böyle bir düşüncesi varsa; beklenen feragatta bulunarak Recep Tayyip Erdoğan'ın bir daha seçilmesine mani olmak adına sağlayacağı en küçük katkı Türk milliyetçileri nezdinde takdir görecek, MHP Genel Başkanlığı için yolu açılacak, milletin diğer kesimleri ise bu feragatı hafızasına not alarak geçeceğimizi umduğumuz parlamenter sistemde Sinan Ogan Genel Başkanlığındaki MHP'ye desteğini gösterecektir.

Sinan Ogan'ın seçimi kazanıp Cumhurbaşkanı olamayacağı açık ama dikkat çektiğim öneriyi gerçekleştirirse uzun vadede kesinlikle kazançlı çıkacaktır...

 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.