1. YAZARLAR

  2. Zekai SAVAŞLAR

  3. Dünden bugüne cumhuriyetin 100 yıl anısına
Zekai SAVAŞLAR

Zekai SAVAŞLAR

Ortakses
Yazarın Tüm Yazıları >

Dünden bugüne cumhuriyetin 100 yıl anısına

A+A-

Batı’nın ulus kimliği ve ulus devlet oluşturma süreci 17.yy ortalarında başladı. Merkantalizmin (sömürü ile geçinmek) ideolojisi o tarihlere indekslenir. Portekiz gibi küçücük bir halk, Hollanda, Fransa, ingiltere gibi ülkeler dünyaya Parsel parsel paylaştılar.. Bu parsellenen topraktaki halkların çoğunda hala bu vampirlerin dilleri konuşulur..

OSMANLI DA hedef ülke idi. Nitekim sırası gelince koalisyon yapıp çullandılar...

Kısa bir fokus yapalım..

ABDÜLHAMİD zamanında 1.5 milyon km2 toprak kaybı ve nihayet 15 mayış 1919 izmir in Yunan işgali ile ALTIN VURUŞ yapılır..

Bu tarihe gelinceye kadar payitahtın acz, gaflet, delalet, ihanet Yönetimi bu zeminin alt yapısı oldu. 48 tane cemiyet kurulmuş 46 sı İngiliz kontrolünde ki işbirlikçi Hain oluşumlar, OSMANLICI Kisvesi ve İSLAMCI Kisvesi İLE Kurulmuş olanlar ise başat rol oynuyorlar.

Batı devletleri milli devlet ideolojisi ile gelişip büyürken, OSMANLIYI parçalayıp VASSAL devlet haline dönüştürmek gayesi vardı. AMERİKA KITASINDAKİ stratejisini uygulama sürecini yürütüyorlardı. Osmanlıdan 20 devlet çıkardılar..

BU DEVLETLERİN HALA BUNLARIN VASSAL DEVLETİ OLDUĞU ÇOK AÇIKTIR.

O tarihte YUNAN ORDUSU HALİFENİN ORDUSU diye fetva verip yardım ve yataklık yapılmasını irade beyan edenlerin takipcileri bugün KEŞKE YUNAN GALİP GELSEYDİ diyebilmiştir.

Bugün, 8 MİLYON yabancının ülkeye yerleşmeleri BOP projesinin bir uygulaması değil de nedir? Dün silahla olan işgal bugün silahsız uygulanıyor. İşgücü ve Ensar muhacir morfini ile...

YENİ OSMANLICI hayali içindeki bilinçli veya bilinçsiz ÜMMETÇİLER bu siyasetin kime yaradığını hiç düşünürlermi? Düşünseler etnik ırkçılığı kışkırtmaz milli değerleri örselemezlerdi.. Demografik yapıyı bulandırmazlardı! ...

1924'den sonraki kısmı yani CUMHURİYETİ KABUL etmiyoruz demezlerdi...

Servi imzalayıp onaylayan zihniyeti örnek almazlardı. Hilafet ve şeriat söylemlerinin BOP ürünü olduğunu anlarlardı. İslam ile ARABCILIĞI ve arabizm ile kuran'ın karıştırılmaması gerçeğini bilirlerdi.

Akıl verenler Hain, akıl alanlar GAFİL ise akıbet hezimettir...

Fakat 15 Mayıs'da ki ilk kurşun ile 19 Mayıs'da ki ilk adım bu emperyallerin planının bozulmasının ilk işareti olmuştu..

Erbakan hocanın dediği gibi; Aynı senaryoyu farklı aktörler ile yine sahneye koyanlar ve onların figüranlarının unuttukları bir şey var...

Bozguncuların planı varsa HAKK'ın da bir planı vardır.

Yüce yaradan dün nasıl ki cündullahlarına görev verdiyse, zamanı gelince yine görev verecektir... Bir MUSTAFA KEMAL olmayacak ama onu örnek alan milyonlar olacaktır.

Bu CUMHURRİYETİ anlayamayan beton kafalı GAFİL ve Hainler şunu düşünsünler..

Tornacının oğlu cumhurbaşkanı, topal bir köylünün oğlu başbakan oluyorsa ve bu imkanı sağlayan rejime karşı hanedanlık halifelik hayali için koşturuyorsanız, menziliniz cehennem olsun...

100 yıl sonra gelinen nokta bu olmamalıydı...

CUMHURİYET ve banisi BÜYÜK ATATÜRK ve yol arkadaşlarına karşı düşmanca nesiller olmamalıydı...

İç ve dış mihraklar bilsinler ki,

Bu devlet TÜRK DEVLETİ DİR... TÜRKLERİ TANIMAK İÇİN TARİHE baksınlar....

İSLAH OLMAZSANIZ, İFLAH OLMAZSINIZ....

"Kendinize kafirlerden Veli edinmeyin" ayetini hatırlayın ve Cumhuriyete karşı ihanete alet olmayın...

YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ..

BANİSİ MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK HAZRETLERİNE MİNNET, ŞÜKRAN VE RAHMETLE YAD EDERİZ.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.