1. YAZARLAR

  2. Bahattin AYHAN

  3. DÖNMELERİN İZİNDE
Bahattin AYHAN

Bahattin AYHAN

Ortak Ses
Yazarın Tüm Yazıları >

DÖNMELERİN İZİNDE

A+A-

DÖNMELERİN İZİNDE

Rum, Yahudi, Ermeni ve Türk dönmeler hakkında çeşitli yayınlar bulunmaktadır. Adı geçen yayınlarda dönmelerin adları ve verdiği zararlar tek tek anlatılmaktadır. Türkiye ne çekti ise dönmelerden çekiyor. Çünkü bunlarda tek bir kavram vardır ‘’Çıkar, iktidar ve para’’. Bu ikili için yapamayacakları hiçbir şey yoktur. Osmanlıyı kemirmişler, TC’yi kemiriyorlar. Her yerde onlar. Basında, siyasette çok sayıda dönme görev yapıyor. Diğer alanlarda da aynı şekilde.

Kürt görünen dönmeler ise ülkemizde can ve mal kaybına neden oluyor. Devleti sarsmak yok etmek için elinden geleni yapıyor, uyguluyorlar. Bunların baş  düşmanı Türkler. Artık Türkiye’de ‘’bölünme’’ açık açık tartışılır hale geldi. Bu tartışmayı yaratanlar ve gündeme taşıyanlar Kürt dönmeler ve siyasetçilerdir. Kürt dönmeler ‘’Hak arayıcısı’’ süsü altında Türkiye’nin altını derinden derine oyuyor. Kürtlerin hakları gerçek Kürtler tarafından yapılmıyor, dönmeler tarafından yapılıyor. Kürt halkı resmen kandırılıyor.

Terör örgütü elemanları ‘’Sünnetsiz’’ çıkıyor. Müslüman değiller. Peki ya ne bunlar? Tarihte hiçbir dönemde devlet kuramayan, hep Türklerin kol ve kanatları altında yaşayan Kürtleri bölünme ve isyana teşvik edenlerdir. Elebaşları bile dönmedir. ‘’Sizin de devletiniz olacak’’ diyerek kandırılan sade Kürt vatandaşları dağa çıkaranlar da bunlardır. AB, ABD’nin maşası ve piyonlarıdır bunlar. ABD ve Kürt ayrılıkçılar karşılıklı olarak hep saf değiştiriyor. Batı terör örgütünü yasal kabul ediyor ve her türlü yardım, yataklığı yapıyor. Amaç: Türkiye’yi parçalamak. Sevr anlaşması koşullarını dikte ettirmek.

Mafya, insan ve silah kaçakçılığı, kadın,  ve uyuşturucu ticareti, her türlü ,İllegal yaşantının içinde kimler var? Pavyon fedaileri, otopark magandaları ve diğer uygunsuz işlerde olanlar kişiliklerini ve özlerini kaybetmiş insanlar değil midir? Doğu ve güneydoğuda elektrik paralarını ödemeyen ve en fazla elektrik tüketen kim diye baktığımızda karşımıza hiç hoş tablo çıkmıyor. Sade Kürtler bile yolsuzluğa, yasalar karşı çıkmaya alet ediliyorlar.

Daha somut örnek verelim. Teröristlerin hayali haritasında olan bölgelere bakalım. Adı geçen bölge de aynı zamanda İsrail’in de emelleri var. Büyük İsrail toprakları içinde bulunuyor. İsrail bu durumda gelin burada devlet kurun diyecek kadar saf mı? Saf olan vaad edilenlere kananlar. Bir ara basında ‘’İsrail’in güneydoğu Anadolu’da toprak alması’’ gündeme sıkça getirildi. Hem Büyük İsrail projesi içinde, hem de satın aldığı toprakları ben yiyemedim sen ye diyecek bir İsrail bekleniyorsa insanın aptal olması gerekir. Açık ve net olarak Kürt halkı, Kürt dönmeler eliyle kullanılıyor. Ne yazık ki sade vatandaş Kürtler bunun farkında bile değiller.

Cumhuriyet’in ilk yıllarında da kullanıldılar. İngilizler Şeyh Said isyanına destek vererek Musul, Kerkük bölgelerinin Türkiye’den koparılmasını sağladılar. Aynı senaryo bugünde uygulanıyor. Sözde Kürtler, TC.  vatandaşı olan Kürtlere ne kadar zarar verdiklerinin farkında bile değiller. Hiç kendilerini sorgulamıyorlar. Arkadaş TC Meclisinde temsil ediliyor musun? Evet ediliyorsun. Bakan ve bürokratlarınız var mı? Evet var. Zengin iş adamlarınız var mı? Var. İstediğiniz yerde istediğiniz işi yapıyor musunuz? Evet yapıyorsunuz. Peki TC’yi yıkmakla elinize ne geçecek? Hayali devlet size bu imkanları sağlayacak mı? Asla ve asla sağlayamayacak. Birileri tarafından kullanılmaya devam edileceksiniz.

Mademki batı ayrılıkçıları destekliyor. Niçin gelin bizim ülkemizde yaşayın demiyor? Bunları bir sorgulayın. Nankörlük yapmayın. Sade Kürtlerin Türkiye’den ayrılmak gibi bir hevesleri ve amaçları yok. Türk devletine sadakatla bağlılar. Ne yazık ki kandırılmış Kürtler kendilerine sahip çıkanların hakiki Kürtler olduklarını zannediyorlar. Terör örgütünün üst yöneticilerine baksalar onların kendilerinden değil, çıkarları için dönen, dönekler olduğunu anlayacaklar. Yeter ki şapkayı bir önlerine koysunlar.

Almanya’nın ‘’Soykırım yasası’’ nı kabul etmesi üzerine Türkiye’de yaşayan Ermenilerin yasayı savunmalarına ne buyurulur? Sitemizde bu konuda makale ve haberler yayınlandı. İçimizde ki dönme Ermenilerin neler düşündüğü aktarıldı. Gelecek yazımız ‘’Ermeniler ve Dönme Ermeniler’’ üzerine olacaktır. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.