1. YAZARLAR

  2. Bahattin AYHAN

  3. DEVŞİRMELER-DÖNMELER-DÖNEKLER
Bahattin AYHAN

Bahattin AYHAN

Ortak Ses
Yazarın Tüm Yazıları >

DEVŞİRMELER-DÖNMELER-DÖNEKLER

A+A-

DEVŞİRMELER-DÖNMELER-DÖNEKLER

Almanya’nın Ermeni Soykırım yasasını kabul etmesi üzerine, feryadı figan etmeye başladık. İşin ilginç tarafı içinden ‘’oh’’ iyi oldu deyip sahneye çıktıklarında mangalda kül bırakmayan takiyecilere ne buyurulur. Halkımız bunları bilmek zorunda. Aylardır konu gündemde ve tasarının kabul edileceğini sağır sultan bile duydu. Ya içimizdeki etkili düşünürler?, teorisyenler? Bu konuda ne yaptılar? Yan gelip yattılar. Şimdi de asıp kesiyor, yağış düşmeyen havada gürlüyorlar. Birkaç ay sonra gazlarını atarlar ve takkeleri düşer. Mavi Marmara olayını ve Türkiye-İsrail ilişkilerini bir düşünün !

Osmanlı döneminden günümüze miras kalmış olan devşirmeler, dönmeler, dönekler günümüzde de borularını öttürüyorlar. Ticarette, siyasette, bürokraside hep bunlar var. Bunlar olduğu içinde başımıza her türlü bela peş peşe geliyor. Kendileri gül gibi yaşarken gerçek halk ise inim inim inliyor, can veriyor. Dikkatinizi çekti mi bilmem. Son defa bedelli askerlik yasası çıkardılar ve ondan sonra terör örgütü ile olan savaşı hızlandırdılar. Bedelli askerlikten kimler yararlandı? Herhalde çiftçi Ahmet ağa değil. Parası olan devşirmeler, dönmeler, dönekler yararlandı. Gene akan kan sade vatandaşın kanı oldu. Şehitler hep yoksul halktan çıktı.

İşlerine geldiği zaman ‘’Milli’’ kavramını esneterek, lastik gibi sündürerek kullanan ve milli-millet kavramını kendi ideoloji ve çıkarlarına alet edenlere ne buyurulur?. Asli unsur olanlar ise milli devlette söz sahibi değildir. İtilen, kakılan, horlanan, dini, milli, kültürel değerleri aşağılanan,  horlanan ise asli unsurlardır. Osmanlıda aynı şeyleri yapmıştır. Türkleri ikinci sınıf olarak kabul etmiş ve horlamıştır. Dün ellerinde yeşil bayrakla dolaşanlar aldıkları bir komutla Ay-Yıldızlı bayrağımızla dolaşmaya başladılar. Ay-Yıldızlı bayrağı benimseyen kişinin elinde yeşil bayrağın işi ne?

Avrupa fetihleri, Balkan savaşları , 98 Türk-Rus savaşı, Birinci Dünya savaşı başta Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde yaşayan Ermenilerin din değiştirerek Müslüman olmaları ile hız kazanan dönmelik zaman içinde Türkiye’nin siyasetini, ticaretini, bürokrasisini ölümcül ağ gibi sarmıştır. Ermeni katliamından dolayı ‘’Türk’’ kimlikli dönme Ermeni, Türkiye’nin karşısında yer alıyor ve demokratik hakkını kullandığını ifade ediyor. Din değiştiren, sahte inançlı bu insanlar görünüşte Türk ve Müslümandırlar. Görünüş öyle ama en ufak zaafta hemen gerçek kimliklerine dönerek Türk karşıtı olabiliyorlar. Asıllarına rücu ediyorlar. Türkü öldürüyor, katlediyorlar.

Tehcir sırasında Ermenileri öldürenler kim? Kürt çeteleri. Peki bugün terör örgütünü sevk ve idare edenler ile militanları kim? dönme Ermeniler. Hani Türk’tüler? Bugün Anadolu’da tehcir ve mübadele edilmeyen çok sayıda Ermeni, Rum ve Yahudi tohumu vardır. Ne yazık ki bunlar kendilerini çok iyi kamufle etmekte, fırsatını buldukları an kan kusmaktalar. Sayılarının iki milyonun üzerinde ve devlette, ticarette, siyasette en etkili yerlerde bulunuyorlar. Türkiye’ye , Türklere ihanet eden, saldıran, inancını ve kültürünü aşağılayan, zulüm edenlerin secereleri incelendiğinde karşınıza ya Ermeni, ya Yahudi, yada Rum dönmeleri çıkar. Dış görünüşte yerli halktan hiç farkları yoktur bunların. Anacak öldüklerinde sünnetsiz olmalarından anlaşılır. Ya döl taşıyan dönme kadınlar? Bunlar ise asla anlaşılmaz ve döl vermeye devam ederler.

Güncel bir konuya değinelim ve yazımızı bitirelim. Suriye’den gelen Arap kadın ve çocuklarla evlenen Türkler gelecekte Arap dönmeleri de Türk nüfusuna kazandıracaklar. Resmi nikah yok, dini nikah çok. Bu işin denetimi de zor. Resmi nikahı zorunlu olmaktan çıkaranlar, yasalarımızda men edilen dini nikaha kucak açanlar için yargıyı da siz verin.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.