1. YAZARLAR

  2. Nazım PEKER

  3. Barış Pınarı
Nazım PEKER

Nazım PEKER

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Barış Pınarı

A+A-

Atalarımız belalı bir coğrafyayı kanları ve canları pahasına vatan yapmışlar. Bu coğrafya, yıllardır emperyalistlerin ve Hristiyan dünyasının cazibe merkezi olarak gündemlerindedir.

Amaç: Türkleri Anadolu’dan atmak, bölgenin yer altı ve yerüstü zenginliklerinin üzerine zahmetsizce oturmaktır. Zira bölge, hem yeraltı hem de yerüstü zenginlikleri bakımından iştah kabartmakta.

 Plan Türkiye’yi kendi içinden vurdurmak ya da kukla bir devlet kurdurarak zenginlikleri kolayca ülkelerine taşımaktır.

BOP bunun için gündemdedir, Arap Baharı bunun için yapılmıştır. Libya’nın, Irak’ın, Mısır’ın içine düşürüldüğü halleri hatırlayınız.

Türkiye Barış Pınarı harekâtını başlatarak belki de en çetrefilli yolu seçmiştir. Bize göre bu iş, Suriye’nin meşru hükümeti ve Beşşar Esat ile masaya oturulsa daha ekonomik, daha demokrat ve daha güvenilir yapılabilirdi.

Barış Pınarı eyleminin ülkemize hayırlı olmasını, Mehmetçik’in zaferle ve az kayıpla dönmesi öncelikli tercihimizdir. Hükümetimiz bu konuda haklı bir karar vermiştir. Ülke güvenliği her şeyin önünde gelir.

Bizim bu eylemimizi, yıllardır ümmet ümmet(!) diye baktığımız Arap dünyasında karşılığını bulmadığı gibi eylemi kınayan karar almada da Batı dünyasından hızlı davrandılar. Hele hele durumlarına gözyaşı döktüğümüz, maddi ve manevi her türlü desteği verdiğimiz şu Filistin’e ne demeli?

Demek ki din kardeşliği söylemi de, ümmet birliği anlayışı da safsata imiş. Macaristan ne yaptı, Türkiye’yi kınayan bildiriyi, “Türkiye sınırlarının güvenliğini koruma da haklıdır.” diyerek kararı VETO etmesi alkışlanacak bir karardır. Demek ki, KAN kardeşliği geçerli imiş.

Onca Arap ve İslam dünyasından yanımızda olan, KKTC, Qatar ve Pakistan. Düşündürücü değil mi? Astana sürecinde masa arkadaşımız İran bile Barış Pınarı’nın karşısındadır. Rusya’da öyle değil mi?

Demek ki, “Türk'ün dostu Türk imiş!”

Harekâtı kendi hanelerine kazanım olarak yazmaya çalışan siyasetçileri de kınıyorum. Ordu, Türk ordusudur ve Türk milleti adına eylemdedir. Milli birlik ve beraberliği AKP ve Erdoğan’ın etrafında kilitlenme olarak görmeyi de görenleri de tasvip edemiyorum.

Bizim ortak değerlerimiz ne o parti ne şu parti, ne o lider ne de bu lider. Bizim ortak değerlerimiz demokrat, parlamenter sistemli, hukuk, laik ve sosyal Türkiye Cumhuriyeti'dir.

ABD bu harekâtta ikili oynamakta: tutarsız Trump, Türkiye’yi tehdit etmekte. Her ne hikmetse herkese çekilen “Eeeeeyy!) ler ABD ve Trump’a neden çekilemiyor? Yoksa muhalefetin dediği gibi her şey ABD ve Trump’un izni ve iradesi ile mi yapılıyor?

İç siyasetin baskısı ile MECBUREN söylüyor” sözü; özrü kabahatinden büyük anlamı taşımaz mı? Arap dünyası da MECBUREN kınadık mı diyecekler?

Terörle mücadele de haklı olan BARIŞ PINARI harekâtı, başarıyla sonlansın ve kazanan ülkemiz olsun. Dualarımız ülkemiz, milletimiz ve şanlı ordumuz içindir. Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin!

Esen kalınız.      

NOT: Bu harekâtta kullanılan yerli ve milli, Fırtına obüslerini, İHA ve SİHA’lar ile diğer askeri malzemeleri yapan kişi ve kurumlara en kalbi teşekkürler.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.