1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Açıköğretimlilere Turkcell 'alo' diyecek

Açıköğretimlilere Turkcell 'alo' diyecek

Turkcell 1 milyon 350 bin açıköğretim öğrencisinin çağrılarını karşılayacak.

A+A-

 Turkcell Global Bilgi Anadolu Üniversitesi ile yaptığı işbirliği sonucunda Açıköğretim Fakültesi’nde eğitim gören toplam 1 milyon 350 bin öğrencinin çağrılarını karşılayacak. “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi” ile ayrıca Türkiye’de ilk kez bir üniversite, öğrenci işleri için dış kaynak çağrı merkezi kullanmış olacak.
Anadolu Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülen proje çerçevesinde, toplam 1 milyon 350 bin açıköğretim öğrencisi, açıköğretim sistemi ile ilgili Turkcell Global Bilgi’nin “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi’nden” hizmet alacak. Öğrenciler, merkeze Türkiye’nin dört bir yanından 444 10 26 numaralı telefon üzerinden ulaşabilecek.

Günlük ortalama 4300 çağrı
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi’de, 5’i erkek, 33’ü kadın toplam 38 çalışan bulunuyor. Günlük ortalama 4300 çağrıyı karşılayan, aylık ortalama 255 bin dakikalık üretim gerçekleştiren merkezde; öğrencilere açıköğretim sistemi ile ilgili; kayıt, kayıt yenileme, dikey-yatay geçiş, kimlik kartı işlemleri, sınav işlemleri, büroda yapılabilecek işlemler hakkında bilgi, web tabanlı uygulama için destek ve kullanıcı şifre tanımlama işlemleri ile ilgili her türlü hizmet ve bilgi veriliyor. Çağrı merkezi çalışanlarının %37’si lisans, %37’si önlisans, %26’sı ise lise mezunlarından oluşuyor.
Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan Anadolu Üniversitesi işbirliği ile Türkiye’de bir ilke imza attıklarını vurgulayarak “Türkiye’nin en köklü ve başarılı üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi’nin, öğrencilerine daha hızlı ve etkin çözümler sunmak adına şirketimiz ile gerçekleştirdiği iş birliği bizleri çok mutlu etti. Bu, Türkiye’de bir üniversitenin ilk kez dış kaynak çağrı merkezi kullanması açısından önemli bir proje. Bu projenin bir parçası olarak “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi”nde 14 yıllık deneyimimiz ve bilgi birikimimiz ile öğrencilere en iyi hizmeti verme gayreti içerisinde çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın Açıköğretim Sisteminin 30 yıllık büyük bir bilgi birikimi ve deneyime sahip olduğunu ve bu deneyimin güçlü bir organizasyon yapısı içerisinde gerçekleştirildiğini belirterek, “sistemin merkezinde hep öğrencilerimiz oldu. Öğrenci odaklı hizmet kalitemizi artırma yönünde sürekli gelişimi hedefledik. Etkileşim merkezi de öğrencilerimize hızlı ve esnek olarak bilgilendirme ve yönlendirme işlevlerimize güç kattı. Biz iletişim ağımızı bürolar, etkileşim merkezi, internet ve mobil iletişim gibi araçlarımızla bir bütün olarak görüyoruz. Hayata değer katan mutlulukları hedefleyen bizler için öğrencinin yanında olmak, hayatını kolaylaştırmak olmazsa olmazımızdır” dedi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.