Tolga AĞAOĞLU

Tolga AĞAOĞLU

ortakses.com
Yazarın Tüm Yazıları >

Zevzeklik

A+A-

Gündem, emekli Amirallerin yaptığı bildiri ile yankılanıyor. Kendileri, düşünce özgürlüğü kapsamında fikirlerini beyan ettiler. Buraya kadar problem yok. Fakat zamanlama manidar. Gündem değiştirmek için yollar arayan iktidar ve ortakları, bu bildiri ile define bulmuş kadar sevindi. Amirallerimizin, bunu düşünerek bu metni yayınladıklarını zannetmiyorum ama bu kadar, iktidarın işine yarayacak hem zamanlama, hem de içerik olarak gündem değiştirme oyununa alet olmasını yadırgadım. Meral Akşener’in dediği gibi, bence de gereksiz bir çıkış. İktidarın ayağına sanki, al da sen at dercesine pas verdiler.

Memleketini seven ve bu gidişin gidiş olmadığını gören çok sevgili Türk vatandaşları. Merak etmeyin... Artık muhalefet, İYİ Parti'nin siyasete girmesi ile üzerindeki ölü toprağını attı. Çalışınca, vatandaşlara doğruyu açıklayınca ve vatandaşa dokununca kazanacağını gördü.

İktidar ve avenesi dağılıyor. Her gün, nasıl zevk-i âlem içerisinde yaşadıklarına dair videoları çıkıyor. Millet, ekonomik kriz ve hastalıkla boğuşurken, muhalefet partileri bunları gündem yapmaya, vatandaşları bilinçlendirmeye çalışırken ve iktidar da kan kaybederken, bu çıkış niye?

Bırakın siyasetçi gereğini yapsın. Beğenmiyorsanız siz de siyasete girin ve yanlış gördüklerinizi siyasetin içerisinde ve siyaset adabına uygun olarak söyleyin. Gelin millet kürsüsünde, emekli Amiral olarak değil, bir vatandaş olarak fikirlerinizi paylaşın. Millet askeri darbelerden ve muhtıralardan çok çekti. İYİ Parti'nin kapısı, vatanını, milletini ve bayrağını seven herkese açık.

Sizin gibi, biz de vatanımızı çok seviyoruz. Biz de, bir gece kararnamesi ile Cumhuriyetimizin kazanımlarını kaybetmek istemiyoruz. Ama iktidarın eleştirdiğimiz hareketlerine benzer davranışlar içerisinde bulunmanıza gerek yok. Bu davranışınız iktidarın ekmeğine yağ sürdü. En az 1 ay bu olayı gündemde tutacaklar. Bu sırada döviz uçacak, iflaslar, hatta intiharlar olacak, korona alıp başını gidecek, çalışanlar işlerinden atılacak, ama gündem siz olacaksınız.

Tekrarlıyorum. Biz de, en az sizin gibi vatanımızı çok seviyoruz ve gerekirse kanımızı bile vermekten kaçınmayız. Bizim, bu saatten sonra ayrışmaya değil birlik olmaya ihtiyacımız var. Birbirimiz ile kavgaya değil dostluğa ihtiyacımız var. Bizim bir olup Türkiye Cumhuriyeti'ni tekrardan ayağa kaldırmaya ihtiyacımız var. İstemeyerek de olsa, bu oluşan birlikteliğin yoluna taş koymayın...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.