1. YAZARLAR

  2. Kerim YILMAZ

  3. YERLİ MİLLİ, YERSİZ MUTABAKAT
Kerim YILMAZ

Kerim YILMAZ

Platform
Yazarın Tüm Yazıları >

YERLİ MİLLİ, YERSİZ MUTABAKAT

A+A-

Geldikleri köken itibariyle ümmetçi olup hiçbir zaman milli olamamışların 15 yıllık iktidarı sonunda her alanda duvara toslayınca saltanatı kurtarma telaşıyla uydurdukları bu kavram da tam bir ahmak aldatmaca. BOP eşbaşkanı olanın milli olması mümkün olmadığı gibi, bu topraklarda doğup büyüyenlerin tümü de yerli değildir. Örneğin, PKK yerli bir terör örgütü olmadığı gibi, her dönemde bu ülkeyi yönetenlerin tamamının da milli olduğu söylenemez.

 

 

Sarayın saltanatını, Bahçeli’nin de koltuğunu sürdürme mecburiyetiyle biraraya gelmesi seçim ittifakı olabilir ama asla bir milli mutabakat olamaz. Çünkü bu ittifak her ankette yüzde ellinin altında olduğuna göre çoğunluk olmak bir yana yarıdan da azdır. Azınlığa düşmüş bir görüşün toplumun çoğunluğunca reddedilmesi halinde milli olamayacağı aşikardır. Nisan başından itibaren dibe vuran anketlerle yersizliği ortaya çıkınca dağılacaktır.

 

Ama biz iyi niyetimizi, umudumuzu muhafaza ile milli olacaklarını söyleyenlere şunları soralım;

 

1-BOP Eşbaşkanlığından istifa ettiniz mi?

 

2-Ümmetçiliğin hiçbir işe yaramadığını görüp, Mısır S.Arabistan başta neredeyse tüm ümmetin ABD/İsrail kucağında oturduğu alenileşmişken ümmetçilikten vazgeçip T.C. nin kurucu değerlerine inanmaya başladınız mı?

 

3-Açılım saçmalığından şeklen vazgeçtiniz belki ama o dönemde yapılanların yanlış olduğunu itiraf ettiniz mi? Sonrasında verdiğimiz o şehitlerin ruhu muazzep olmaması için hiç değilse 6551 sayılı yasayı yürürlükten kaldırdınız mı?

 

Yok yok yok.. Öyleyse neyiniz milli, nereniz veya hangi cenahınız yerli? İzah etseniz de anlasak. Bugün ülkemiz ciddi sorunları bir yana adeta tehdit altında. Tamam iyi de buraya nasıl geldi ki? Kim ya da kimlerin yönetimindeydi? Onbeş yıllık iktidarının sonunda geldiğimiz nokta eğer bir beka sorunuysa sebebi kim ve ne ola ki?

 

Bunları açıkça kabullenip itiraf ile samimi biçimde bizleri iknaya yüreğiniz yeter mi? Yetmez. Hep derim sorunun parçası hatta sebebi olanlar çözümün adresi olamazlar! Ne kadar yerli mili deseniz boş yersiz bir mutabakat mavalıyla bizleri kandıramazsınız.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.