1. YAZARLAR

  2. Abdullah ALAGÖZ

  3. YALANLARINIZIN ALTINDA KALACAKSINIZ!
Abdullah ALAGÖZ

Abdullah ALAGÖZ

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

YALANLARINIZIN ALTINDA KALACAKSINIZ!

A+A-

Ülkemizde çok enteresan bir iktidar örneğini yaşıyoruz. Hem suçlu hem güçlü, hem ihanet eden hem de ihanetini kapatmak için başkalarını ihanet yapmakla suçlayan, hem kandırılan hem de kandırıldığını itiraf edip kendisini satan yol arkadaşlarını başkasına yamamaya çalışan bir iktidar var kaşımızda.

Bir gün bile değil bir saat önce söylediğini bir saat sonra inkâr eden, her türlü kutsalı gözünü kırpmadan kullanabilen, satın aldığı basın-yayın kuruluşları ve paralı kalemşorlarla yalanları, ihanetleri, yolsuzlukları, hukuksuzlukları cilalayarak topluma sunan bir haşhaşi ordusuyla toplumun karşısına çıkmaktadır.

Türk milletini, tarihini, devletini hakir görmeniz kanımıza dokunuyor. Türklük bir şereftir O şerefe herkes nail olmayabilir onu da biliyorum ama bu kadim millete dil uzatmadan önce bir abdest almanız gerekir.

YALANLARINDAN BİRKAÇI

*Osmanlı “hasta adam “ dediğiniz dönemde askeri alanda dördüncü, ekonomik alanda altıncıydı.

*Türkiye Cumhuriyeti’ni “çömez devlet” ilan ettiniz. Çömez dediğiniz ve hafızanızın alması mümkün olmayan Türk milleti ve onun bağrından çıkan Kuvayı Milliye yedi düvele karşı Osmanlı enkazı üzerinde modern Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Bugün devletin başındaysanız o kahramanlara borçlusunuz.

*1974 Barış harekâtını ABD ve bütün Avrupa’ya rağmen yapan ve Kıbrıs Türk Cumhuriyetini kuran Türkiye Cumhuriyeti’nin ufkunu da anlamadığınızı görüyorum. Ya ABD üsleri.. O dönemin iktidarı, bütün üsleri kapattı, yetmedi haşhaş ekimini de baskılara rağmen gerçekleştirdi. Ama siz askerin başına çuval geçirilince bir nota dahi veremediniz!

*Aynı çömez dediğiniz Türk devleti, Türkiye sınırı dışında Cabber kalesini Türk toprağı olarak Fransızlara kabul ettirdi. Ya siz ne yaptınız? Bir huruç hareketiyle Süleyman Şah türbesindeki kemikleri PYD ile anlaşarak İŞİD örgütüne karşı kaçırdınız. Vatan topraklarını teröristlere bıraktınız. Buna da Dünya liderliği dediniz. İşgal ettirdiğiniz Ege adalarını saymıyorum bile.

*Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran o kahramanlar, Wilson ilkelerini, Sevr’i geldiği yere gönderirken sahi siz ne yaptınız? Megri megri (megri megri, Mehmetçiğin etkisiz hale getirdiği bir terörist için söylenen türküdür.) zırıltısıyla teröristlerle kol kola girdiniz. Vatanın bir bölgesini PKK’ya teslim ettiniz. Sonuç mu?

Mehmetçik ihanetlerinizi ortadan kaldırmak için yediyüz şehit verdi.

Türklüğü bu coğrafyadan bitirmekte kararlıydınız. Bunun için Türk’ün direnç kalelerini yok etmeniz gerekiyordu. Tıpkı Damat Feritlerin yaptığı gibi…

Referandum adı altında hukuk sisteminin temeline dinamit koydunuz. Fetö sümüklüsüne iktidar yolunu açtınız.

Türk’ün şanlı ordusuna, yol arkadaşınız evrensel şebeke örgütü olan Fetöcülerle bir olup kumpas kurdunuz. Ergenekon, Balyoz, ay ışığı gibi saçma sapan davalarla Türk evladını kıyıma uğrattınız. Göreviniz “savcıydı” Milliyetçi, Atatürkçü pırıl  pırıl vatan evlatlarını kodese koydunuz, çile çektirdiniz. Kimi gururuna yediremedi intihar etti, kimi hastalanıp hakka yürüdü. Ya siz ne yapıyordunuz yol arkadaşlarınızla, vesayeti mi kaldırıyordunuz? Hayır efendim. Kaldırdığınız vesayet değil Türk milletinin milli direnciydi. Sonuç mu? 15 Temmuz’u yol arkadaşlarınızın önünü açarak yaşattınız aziz milletimize. Ve ikiyüzelisekiz şehit daha…

Terörist başını "devlet adamı" yaptınız, "Sayın Öcalan" dediniz, şehide “kelle" sözcüğünü layık gördünüz. Süleymaniye' de Türk askerinin başına çuval geçirilirken bir notayı bile çok gördünüz zira size göre o ordu vesayet ordusuydu, burnu sürtülmeliydi. İşte bu zihniyet bizi Afrin operasyonuna kadar getirdi...

Şimdide Türkçü , Turancı oldunuz. Dün PKK sevici olduğunuz gibi. Ama inanın yemezler artık. 

Yine ihanetlerin bedelini vesayet dediğiniz ecdadım Metehan’ın kurduğu şanlı Türk ordusu temizlemeye çalışıyor.

Velhasıl bu sıklet bu yükü taşıyamaz. Artık hüküm sırası da hükmetme sırası da aziz Türk milletindedir. İnşallah aziz milletimiz seçimde bu gafletlerin, ihanetlerin, ikiyüzlülüklerin hesabını sizi sandığa gömerek verecektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.