1. YAZARLAR

  2. Orhan ŞEN

  3. Umutlarımıza ve emeklerimize yazık etmeyelim!
Orhan ŞEN

Orhan ŞEN

Platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Umutlarımıza ve emeklerimize yazık etmeyelim!

A+A-

Öncelikle belirteyim ki, bu yazım kesinlikle parti yada ideoloji taassubu ile yazılmış bir yazı olmayıp ülkemizin politik gerçekleri dikkate alınarak yazılmıştır.

24 Haziran seçimlerinde 2. tura Muharrem İnce'nin kalması demek sağ-sol ayırımını körükleyen ve Muharrem İnce'nin Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına giden sürecin ilk merhalesinde hedefine ulaşması demektir.

Muharrem İnce’nin 2. tura kalması halinde Erdoğan emrindeki medya ile İnce’ye yüklenecek, ülkeyi CHP zihniyetine mi teslim edeceksiniz, bu zihniyet geçmişte şöyle yapmıştı böyle yapmıştı propagandasını yapacaktır.

Tayyip Erdoğan'dan bıkmış milliyetçi ve muhafazakarların oylarına sahip çıkmanın, bu seçimleri kazanmanın tek yolu, hangi partiye mensup olursa olsun bilinçli seçmeninin 1. turda Meral Akşener'i destekleyerek Akşener'in 2. tura kalmasını sağlamasından geçmektedir.

Unutmayalım ki, AKP küçülmeden muhalefetin büyüme şansız çok zayıftır. Birleşik kaplar teorisinde olduğu gibi AKP’nin oyunun azalması muhalefetin oyunun artması demektir.

Lütfen, duygusal yada partizan değil gerçekçi davranalım, Türk seçmeninin siyasi profilini göz ardı etmeyelim. Türk seçmeninin milliyetçi ve sunni-muhafazakar ağırlıklı olduğunu gözardı etmeyelim ve 16 yıl sonra ilk kez bu kadar kuvvetli bir şekilde önümüze gelen Tayyip Erdoğan ve zihniyetini iktidardan uzaklaştırma fırsatını kaçırmayalım.

Hepinizin parti ve ideolojik tercihlerinize saygı duyuyorum. Ancak, hepimizin ortak amacı 16 yıllık reklam arasına son vermekse milletvekilliği seçiminde partinize cumhurbaşkanlığı seçiminde Meral Akşener’e oy verebilirsiniz.

Ya demokrasi, ya tek adam rejimi tercihinde son hakkımızı kullanacağımız bu seçimde tarih önünde vebalimizin olduğunu unutmayalım.

Çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceğini düşünelim.

Umutlarımıza-umutlarınıza, emeklerimize-emeklerinize yazık etmeyelim.

senorhan16@gmail.com

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.