1. YAZARLAR

  2. Nazım PEKER

  3. Siyasette etik olmak, mert olmak
Nazım PEKER

Nazım PEKER

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Siyasette etik olmak, mert olmak

A+A-

Peşinen şunu söylemeliyim ki, başkalarını aptal sananlar; aptalın önde gidenidir. Siyaset oyundur, Onun için de iyi oynayan ve gelecek ile olabilecekleri görebilenler kazanır.  “Düşmanın silahıyla hatta daha da üstünüyle silahlanın” İslami bir kavramdır.

Son gelişmelere bakılınca muhalefet oyunu iyi oynadı: Şah ve mat!

Süleyman Soylu’yu, Numan Kurtulmuş’u, Tüğrul Türkeş’i transfer et. Yüzde 49 oy almış Sn. Davutoğlu’nun başbakanlığını ağlatarak elinden al, onlarca yolsuzluğa adı karıştığı iddia edilen bakanları istifa ettir ve üstünü ört, Man Adası’nı alala, her türlü taciz ve tecavüz soruşturmalarını ret et, yakınlarına kıyakları yap, her türlü sınav sorusunu çal ve yandaşlarına ver, kongre diyenleri Fetoculukla suçla, partiden ihraç et!…

Mert olun beyler mert! Yaptıklarınız azıcık etik olsun etik!

Her biri, belde halkının teveccühüyle seçilmiş, seçimle gelmiş belediye başkanlarını tehditle, ağlatarak istifa ettir, görevden al. Seçmenin oyuna ve iradesine saygı duyma. Sn. Meral Akşener’i seçimlere sokmamak adına her türlü tedbiri al, hukuku; bir silah gibi kullan, salon verdirme, verilenleri iptal ettir, edilmeyenlerin elektriğini kestir; unuttun mu?

Bu millet asildir, neciptir. Yiğidi düştüğü yerden kaldırmasını iyi bilir. Oynanan oyunu, oyunla bozunca kıyameti kopar, iftira ve hakaretin bini bir para!

Etik olun etik, mert olun mert. Siyaset aynı zamanda da mertliktir.

Bütün çıkış yolların kapatıp, oyun alanını kısıtlayıp; CHP ile İYİ Parti’nin, bu oyunu demokrasi ve ülke bekası adına bozunca, etik olmak aklına gelsin. Geçelim orayı bir kalem. Aynaya baktınız mı azıcık?

Aynı CHP, demokrasi adına sizi, seçime sokturup milletvekili yaptırınca Mümin ve Müslüman, ama şimdi münafık, PKK ile aynı çizgide ve Fetöcü öyle mi?

Mert olalım mı azıcık?

Sizin kimyanızı bozan 15 vekilin İYİ Parti'ye girip girmemesi değil de, sorunun beklemediğiniz ve bilmediğiniz yerden çıkması değil mi? Sizden de uyanıklar varmış hemi! Olacakları ruhunuz da, böcekleriniz de duymamış. Demek ki oyununuzdan o kadar emindiniz!

Anadolu’da bu tür gelişmeler için, “Şeytana pabucu ters giydirmek” derler.

Sn. Akşener’den bu kadar mı korkmaktaydınız?

Madem her şey iyi, ekonomi uçuyor, şom ağızlılar devrede, neden alel acele, sel önünden kütük kaparcasına erken seçime gidiyoruz? Madem işler bozuk, tulumbanın suyu bitti, yağmur yağacak çatı onaracaksınız; sizi neden seçelim?

Mert olalım mı birazcık! Etik olmak en büyük erdemdir.

Seçim; halkın hakemliğine müracaattır. Hakem ise en güzel kararı verecektir. Çünkü bu millet asildir, neciptir, kıymet bilendir, şımarıklığı ve şımaranları da hiç sevmez.

Hayırlı olsun.

Esen kalınız.                                                                 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.