1. YAZARLAR

  2. Nazım PEKER

  3. Sam Amca'nın densiz mektubu...
Nazım PEKER

Nazım PEKER

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Sam Amca'nın densiz mektubu...

A+A-

Yaşadığımız bu sıkıntı: Türk demekten gocunan ve Türkiyeliyim sözünü sıkça kullananlar ile Türk diyemeyip de Osmanlıyız diyenlerin getirdiği Türkiye!

Türkiye densiz ve pelüş kafalı Trump’un saygısız mektubu ile büyük bir hakarete uğramıştır. Bir Türk vatandaşı olarak saygısız Trump’u kınıyorum ve o laflarını misliyle iade ediyorum.

Osmanlılıkla övünenlere kısa bir tarih bilgisi: Lehistan’ın kralı ölür, Lehliler Osmanlı’nın kapısını çalarlar. Bunların içinden Fransa Kralı’nın kardeşi Henri uygun bulunduktan sonra, II. Selim Han tarafından “Lehistan’a kral olmak için reca vü istida eyleyen Henri nam kişinin kral seçilmesi fermanımdır. Mucibince davranıla…” diye naipler meclisine ferman edilir ve Henri Polonya kralı olur. 

Trump hakaret dolu mektup yazıyor. Bizimkiler “Yok hükmündedir, Cumhurbaşkanımız çöpe atmıştır” diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışıyorlar. Ülkeler arasında yazılan mektuplar asla çöpe atılmazlar. Gereken cevap gerektiği şekliyle verilir ve arşivlenerek gelecek nesillere ibret almaları için bırakılır.

Edepsiz Trump’a karşı bu kadar zafiyet bu kadar zayıflık ve olmaması gereken hoşgörünün aslı esası nedir? Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İçinize nasıl sindirdiniz?” lafı da hazmedilecek bir laf değildir. Meral Akşener’in, “Sizi Trump’a karşı zayıf düşüren mal varlıklarınız mı?” ithamı da öylesine söylenmiş bir söz olmamalıdır.

AKP ve kurmayları, zaman zaman cılız da olsa ABD’ye diklenmekteler. Gel gör ki iş Trump olunca, “Süt dökmüş kediye dönmekteler.” Kılıçdaroğlu’nun ifadesi. Neden Trump’a hak ettiği cevap verilemiyor da bu densizin zaman zaman Türkiye’yi tehdit etmesine ve hakaretlerine sus pus olunuyor?

Hani Kanuni, “Ben ki han oğlu han Sultan Süleyman Hanım” demişti ya! Trump Türkiye’nin kırmızı bültenle aradığı teröristi ABD’ye çağıracak, siz de 13 Kasım’da Trump’un ayağına gideceksiniz ha! Türkiye güçlü ve onurlu bir ülkedir. Unutmayınız ve Türk gibi davranınız. Bir Türk dünyaya bedeldir.

YENİ VERGİ NEDEN KONUR

Kimi AKP’lilere bakınca Sn. Erdoğan daha gerçekçi ve daha toleranslı!. Öyle AKP’li tanıyorum ki, “Karda leke var AKP’de yok!” kafasındalar

Oysa Sn. Erdoğan, “İstanbul’a ihanet ettik” demedi mi? Bu, bir gerçektir ve acı bir itiraftır. Ama gel bizim radikal AKP’lilere anlat.

Sn. Erdoğan “Tulumbanın suyu kalmadı, tulumbaya su gerek” demiyor mu?

İşte vergilerin asıl nedeni de bu?

Tulumba ve su!..

Yeni vergiler geliyormuş, damat bakan öyle söylüyor. Hani “2019 yılında 2 milyon 500 bin İSTİHDAM sağlayacağız” diyen bakan var ya!.. Hani, “Ekonomideki her iyileşmeyi halkımıza yansıtıyoruz” diyerek elektriğe, doğalgaza, akaryakıta zam yapan bakan var ya!

Aynı bakan şimdi de, konaklama vergisi, iletişim vergisi gibi yeni nesil yasal soygun vergileri çıkarmanın peşinde.

Vergi neden alınır?

Tulumbanın suyu yok, hazine tam takır da ondan. İyi de birader, hazine neden bu hale geldi/getirildi? İtibardan taviz olmaz ise vergiler de kaçınılmazdır. Varlık kuyruklarına hazır olun!

Esen kalınız. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.