1. YAZARLAR

  2. Abdullah ALAGÖZ

  3. SAHTE ÜMMETÇİLERİN SİYASİ MACERASI KARŞISINDA İYİ PARTİ
Abdullah ALAGÖZ

Abdullah ALAGÖZ

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

SAHTE ÜMMETÇİLERİN SİYASİ MACERASI KARŞISINDA İYİ PARTİ

A+A-

Yetmişli yıllarda fikir akımlarının en zinde olduğu yıllar olarak tarihimize geçmiştir. Milliyetçi ve sol gruplar gibi milli görüş hareketinin filizlendiği yıllar olarak bilinmektedir. Müslüman kardeşlerin (İhvanı Müslimin'in) öğretisi ülkemizde de o yıllarda filizlenmeye başlamıştı. Ünlü ideologlarının Hasan el-Benna başta olmak üzere eserleri Türkçeye tercüme ediliyor, Milli gençlik teşkilatlarında okutuluyor, geleceğin ütopyasının hayalleri ile bir nesil yetişiyordu. Öğreti, ekonomik, siyasi, kültürel ve politik gerçeklikten mahrum geçmişin özlemi ile geleceğin inşası üzerinde temellendiriliyordu. Oysa kitleleri sürüklemek için öne sürülen düşüncenin gerçekliğinden çok popülist olup olmaması kitleler nezdinde itibar görüyordu.

Ortadoğu ülkelerinde yeşeren Müslüman kardeşler hareketi haklı olarak bulundukları ülkelerde var olan despotizme karşı mücadele veriyorlardı.  Sadece düzen değil yönetim biçimine de muhaliftiler zira birinci dünya savaşıyla Türkiye milli devletini kurmuş demokrasiye bütün eksiklerine, aksaklıklarına rağmen geçmişti. Aynı durum Ortadoğu ülkeleri için geçerli değildi. Aynı millet yapay krallıklar arasında kumlar üzerine çizilen sınırlar ile ayrılmıştı.

Müslüman kardeşler hareketi şehirli, okumuş orta sınıf olarak zaman zaman radikalleşme ama sürekli hem devlete hem de yönetim biçimine muhalefet etmeye devam etti. Ülkemizde ise bu hareketi ilham kaynağı seçen grup MTTB içindeki akıncılar idi.

MTTB’nde ki ayrışma ile akıncılar olarak tarihe geçen grup ve ideologları çok farklı bir İslam anlayışı ve etkisinde kaldıkları Müslüman kardeşler hareketinin kötü bir kopyasını sergilemeye başladılar. Var olan demokrasi ve halkın iradesini, hakkın iradesi yerine halkın iradesi geçer mi gibi arkaik bakışlarla ama yalakacı politikalarla kırsal alanda ve okur-yazarlık oranın en düşük olduğu tabakalardan başlayarak taban bulmaya başladılar. Türk milletini, tarihini, milli değerlerini reddediyor, Türk devleti ve onu kuran iradeyi ülkemizi işgal eden düşmanlarla aynı tutuyor ve dini delilleri(!) kullanarak her türlü hakareti aşağılamayı fikir adı altında millette dikte etmeye çalışıyorlardı.

İslami hayatı vaat ederken hedefe ulaşmak için var olan direnç kalelerini birer potansiyel tehlike olarak görüyor ve ona karşı çıkan herkesi dost olarak görüyordu. Türk milletiyle savaş halinde olan komünist zihniyetlerle bile bazen birlik olma yoluna gittiler ve bu arada birçok ülkücünün şehit olmasına adeta lojistik destek sağladılar.

Türk adı, Türk milleti, Türk kültürü ve tarihi onlar için yok hükmündeydi. Türk müsün, Müslüman mısın gibi ilkel ve bir o kadar art niyetli sorularla Allah’ın bir ayeti olan milletlerin varlığını sözüm ona İslam adına Arap milliyetçiliğini milletimize dayatma çabalarını sürdürüyorlardı. En kadim dostları; marksistler, bölücüler ve Türk’e ihanet içinde olanlardı.

Kendisine Milli görüş adını veren bu yaklaşım değişen dünya ve gelişen olaylara rağmen skolâstik zihniyetini değiştirmedi. Prof Dr Necmettin ERBAKAN en ünlü siyasi figürleri olarak öne sürülüyordu.

28 Şubat süreci ile birlikte zihniyet değişmedi ama figürler ve yöntemler değişmeye başladı. Beyaz Türkler adını verdiğimiz jakobenci-seküler zihniyetin toplumun dini ve milli değerlerine savaş açan tutumları sadece fırsat kollayan ve diğer yandan hızla pragmatist özelliklere bürünen milli görüş zihniyetine toplumun can havliyle sarılmasına zemin hazırlıyordu.

Erbakan hocanın talebeleri dönemin şartlarını iyi kullanarak ve büyük aklın da icazeti ile iktidara geldiler.  İlk yıllarında asıl düşman dedikleri milli direnç kalelerini, Türk’e ihanet içinde olan bütün yurt içi ve dışı gruplarla dirsek temas içinde yok etme ya da etkisizleştirme yoluna gittiler. Artık yol arkadaşları liberaller, gayri Müslimler, demokrasiyi deccal yönetimi olarak gören cemaat, tarikat ve marksist- bölücü unsurlar oldu. Böylesi marazi zihniyetlerin yol arkadaşlığından rahatsızlık duymadıkları gibi bilemediğimiz hikmetlerini ve kahramanlıklarını da öğrendik.

“Yeni Türkiye” dedikleri ülke Türksüz bir Türkiye olacaktı. Artık yol arkadaşları liberaller, gayri Müslimler, demokrasiyi deccal yönetimi olarak gören cemaat, tarikat ve marksist- bölücü unsurlar oldu. Böylesi marazi zihniyetlerin yol arkadaşlığından rahatsızlık duymadıkları gibi bilemediğimiz hikmetlerini, kahramanlıklarını da öğrendik.

Kuvayı milliye ruhunun kurduğu cumhuriyetten demokrasiye, bölücü hareketleri bastırmasından tutunda Türk’ün coğrafyasından, zihninden, vicdanından Türk’ün izlerini silmek için tarihi bilinçaltı kinlerini kurdukları hükümetler vasıtasıyla ortaya sermeye ve yok etmeye başladılar.

Şu an AKP iktidarının ne yaptığını amacının ne olduğunu dünkü öğretilerini bilenler için hiçte yabancı ve sürpriz değildir.

Atalarımız, ”İnsan yedisinde neyse yetmişinde de odur.” Sözü bu zihniyet ve saikleri için bire bir uyuyor.

Yüzlerce askeri şehit eden Seyit Rıza’ya ya da milyonlarca Türk’ü katleden Ermenilere, Nazım Hikmette vatandaşlık hakkının verilmesinden, Ahmet kaya için özür dilemelere ve bebek katili ile yaşadıkları egoist aşka kadar tamamı hedefe ulaşmak için Türk’ün düşmanlarıyla ittifak kurarak hedef ulaşmak ve sonrasında onları da tıpkı Humeyni’nin yaptığı gibi zamanı gelince yok etmekten başka bir şey değildir. Şimdilerde yol arkadaşları olan cemaati yok etmeye çalıştıkları gibi.

Savundukları din, vaat ettikleri düzen ile yağan yağmurlarda birlikte ıslandıkları kadim dostları, Türk’e ve Türk milletinin varlığına kasteden Türk’ün tarihi düşmanları oldukları gerçeğini maalesef geçte olsa artık anlamak ve ona göre hükmümüzü vermek zorundayız.

Egoist-Pragmatist- Makyavelci anlayışın adı İslam olamaz. İslam’ın kutsal ve evrensel mesajlarını ikbal oyunlarına alet eden, vasıta olarak kullanan zihniyetin mumu artık yatsıya kadar bile yanmamalıdır.  Egosunu aşamayan, basit çıkarları uğruna bütün değerleri ayakları altına alan bir zihniyetten bırakın İslam’ın değerlerini ağzına almasını, sıradan bir kabileyi dahi adaletli yönetmesi beklenemez.

 İslam kültüründe nur ve zulmet, ak ile kara, İYİ , ile KÖTÜ hep olagelmiştir. Bu dini ve tarihi diyalektiği maalesef yaşamaya devam ediyoruz.  Ak dedikleri gömlekleri kapkara olarak vatanımızı, milletimizi, ruhumuzu ve vicdanımızı karartı. Bu zihniyetin yaptıkları ihanetler Türk milletinin mahşeri vicdanında siyah puntolarla yazılmıştır.

Böylesi bir süreçte bir toplumsal hareket olarak milletin bağrından İYİ PARTİ çıkıyor.

İYİ PART bu şartlar altında kötüye karşı İYİ, ihanette karşı vatanperverliği koyarak oynanan bu oyunu bozma kararındadır.

İYİ PARTİ; Türk milletinin milli ve manevi değerlerini daha fazla bozmadan, Türk vatanını bölünme noktasına getirmeden, Türk devletini işlevsizleştirmesine fırsat vermeden ve Cumhuriyetimizi bütün değerleriyle yeniden hayatta geçirmeye kararlı bir şekilde gelmektedir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.