1. YAZARLAR

  2. Ali BAYKAN

  3. Rehavete kapılmayın
Ali BAYKAN

Ali BAYKAN

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Rehavete kapılmayın

A+A-

Rehavete kapılmayın. Bir sonraki adıma hazır olun. Bir sonraki aşamada YSK "İstanbul'a yeni seçim" diyebilir!...

Nasrettin Hoca'nın en bilinen öykülerindendir "Kazan doğurdu"... Hoca kendi küçük kazanı ile komşunun büyük kazanını böyle değiştirmişti: "Kazanın doğurduğuna inandın da öldüğüne neden inanmıyorsun şimdi" demişti komşusuna...

AKP sözcülerinin ve medya tetikçilerinin "YSK kararına boynumuz kıldan ince" türü yaklaşımları YSK'nın "İstanbul"a yeni seçim" kararına bir kılıf hazırlamak olabilir!

Erdoğan’ın YSK kararına yada kendi emrindeki, kendi dizayn ettiği başka bir kurulun kararına teslim olmayacağı, beğenmediği kararları KHK, Kanun değişikliği, Anayasa değişikliği, olmazsa bunların dışındaki her yol ve yöntem ile karşı duracağı, korku tehdit vb. her yöntem ile bunu engelleyeceği bir üslubunun olduğunun yıllardır tanığıyız..Şimdi onu durdurabilecek tek şeyin bir “Toplumsal İnfial”e sebebiyet verip bu defa Cumhurbaşkanlığını da kaybedebileceği korkusu olduğunu düşünüyorum. En yakın çevresinin de aslında bir korku ağı içinde onun yakınlarında durduklarını, kendisi sendelediğinde etrafının kolayca çözüleceğini, çevresindekilerin ihanet dalgaları ile patır patır döküleceğini, bunun akabinde iktidarını da kaybedebileceğini öngörebildiği için bir toplumsal infiale sebebiyet vermekten kaçınıyordur.., Yoksa onun iktidar hırsı ve ihtirasları için yakmayacağı ateş yoktur. Ülkeye ve millete neye mal olacağına bakmadan..

Ekrem İmamoğlu’nun BJK-Başakşehir, FB- GS maçları için statlara gitmiş olması da bundan tepki aldı o cenahtan.. Ateşli tribün taraftarlarının ‘Gezi’deki tesirine hepimiz tanık olduk... Oralardan heyecanlı kalabalıkların sokaklara taşabilme ihtimali ürkütüyor.. 

Şimdi tam da bu korku ile, “YSK mazbatayı verdi sessizce kabullendik. Şimdi YSK 'seçim' diyorsa siz de bunu sessizce kabullenin" diyebilmenin hazırlığında olabilir...

“Olabilir” diyorum.. Tam tersi de olabilir elbet, birden “Nadim olmuş" da olabilir! Ama bu ne kadar ihtimal dahilinde?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.