1. YAZARLAR

  2. Bahattin AYHAN

  3. Pala serbest, karanfil yasak !
Bahattin AYHAN

Bahattin AYHAN

Ortak Ses
Yazarın Tüm Yazıları >

Pala serbest, karanfil yasak !

A+A-

Pala serbest, karanfil yasak

Siyasi iktidarca toplum sınırsız gerildi. Koşullandırılan çevreler cinnet getirmeye başladı. Elinde pala ve sopalarla dolaşan güruhlar ortalıkta cirit atmaya başladılar. Sopaların saldırısına uğrayan gençler hayatlarını kaybettiler. Mermi atarak ölüme neden olanlar başarılı, kahraman olarak ödüllendirdiler. PKK militanlarının yol keserek gelen geçeni sorgulayıp dağa kaldırdıkları gibi koşullandırılmış, gözü dönmüşler hiçbir savunma silahı olmayanlara hem hesap soruyorlar, hem dövüyorlar, öldürülüyorlar bile…

Olaylara siyasi iktidar, güvenlik güçleri ve beyni yıkanarak saldırıya teşvik edenler ile hukuk açısından baktığımızda tablo çok karanlık. Polis elinde karanfil olanı gözaltına alıyor , adalete teslim ediyor, adalette tutukluyor. Nedeni elindeki karanfil ile toplum düzenini bozmak, siyasi iktidarı devirmeye teşebbüs! Silahsız ve örgütsüz siyasi iktidar devirmek nasıl oluyor diye merak edenimiz de çok. Güvenlik güçleri bizzat kendileri ölümlere neden olurken birde bunların yanında bazı çevrelerce korunan, kollanan ve teşvik edildikleri su götürmez şekilde bariz sopalılar ve palalılar milis kuvveti olarak karşımıza çıkıyor.

Bu kadar beyin yıkama, kendi düşüncesinden olmayanı aşağılama ve düşman gözüyle bakma trajik olaylarında nedeni oluyor. Hesap soracak kimse yok, soramazsınız da zaten. Adam elinde pala ile tam suça teşebbüs ediyor, kamuoyu baskısı ile gözaltına alınıyor, adalette salıveriyor. Buda yetmiyor cani yurt dışına elini kolunu sallayarak gidiyor.

Bu millet kime güvenecek? Sürekli kendine oy vermeyenleri aşağılayan, benim yüzde ellim diyerek yönlendirdiği toplum bireylerine mi, güvenlik güçlerine mi, adalete mi? Pala ile suç işlemeye yönelmişi masum kabul etmek hangi adli sistemde vardır? Tam tam çalan ilkel yerli kabilelerinde bile yoktur.

 Birlik, beraberlik, barış çağrılarına kulak verecek hiç mi akli selim insanlar yok bu siyasette. İhtiraslar Türkiye’yi nerelerden nerelere getirdi. Kaş yaparken göz çıkarıldı. Bunlar neden görülmüyor, görülmek istenmiyor. Siyasi iktidarı, güvenlik güçlerini, adaleti tarafsız ve insaflı olmaya davet ediyoruz.

Türkiye’nin daha fazla tahrip olmadan düzlüğe çıkması gerekiyor. Gerek ötekiler ve gerekse candaşlar her geçen gün uygulamalardan dolayı bileniyorlar. Bunları görmemek olmaz. Saldırgan, aşağılayıcı, öteleyici ve bir yerde suça teşvik edici uslupların geride kalması ve iç barışın sağlanması yolunda adımların atılması bekleniyor. Bunu kim yapacak? İşte sorun burada…… Demokrat hakkını kullanana çapulcu diyenler acaba elinde pala ile insan öldürmek için sokakta saldırıya geçenler mi bu görevi verdiler.?

Karanfil takdim edene göz altı ve tutuklama, pala ile saldırana hiçbir işlem yok. Demokrasi ve hukukun zedelendiğinin veya yok olduğunun bir göstergesi değil midir? 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.