1. YAZARLAR

  2. Bahattin AYHAN

  3. One Minute: Bayanlar, Beyler !
Bahattin AYHAN

Bahattin AYHAN

Ortak Ses
Yazarın Tüm Yazıları >

One Minute: Bayanlar, Beyler !

A+A-

One Minute: Bayanlar, Baylar !

Geçmişini unutan ve ulusuna sahip çıkmayan yönetimler tarihin çöplüğünde yerlerini aldılar. Hele hele ulusunun farklı etnoslarını  hiçe sayan, değer vermeyen uluslar ve yöneticileri çöplükte kokuşmuş vaziyette metan gazı salmaya devam ediyorlar. Fazla gerilere gitmeyelim. Bir zamanlar Kaddafi vardı, Saddam vardı, şimdi Esed ve birileri daha var…..!?

İnsanlar güvendikleri devletin çatısı altında yaşar. Sen benim haklarımı koru bende sana karşı olan vatandaşlık görevimi yapıyım der. Hak korunmazsa, vatandaşlık görevi de yapılamaz hale düşer. Konumuza dönelim. Saddam ne yaptı? Kendi yönetimi altında farklı etnik kökenlileri gazla öldürmedi mi? Esed ne yapıyor? Kendi mezhebinden olmayanların göz yaşına bakmıyor. Ya Türkiye? Hangi birini yazayım. Dünya Türkiye’nin mezhepçilik yaptığın ve bazı terör örgütlerine yardım yataklık yaptığını ilan ediyor. Uyarıyor, vazgeçin diyor. Dinleyen kim? Olaylara ve yorumlarına bakıldığında Türkiye’nin ne yaptığı kabak gibi ortada iken, Milletin birliği ve dirliği görmemezlikten geliniyor.

Askerimizin başına çuval geçiriliyor, şanlı bayrağımız direkten indiriliyor, elçiliğimiz basılıyor, vatandaşlar rehin alınıyor….Peki biz ne yapıyoruz? ONE MINUTE. İtibarımız yerle bir ediliyor. ONE MINUTE. Bayrağa saygı için tepki veren vatandaşa polis ne yapıyor? ONE MINUTE.

Olaylara dünya basınında geniş yer veriliyor. Avusturya’lı bakan Türk yetkilisine memleketimi karıştırmak için gelme diyor. Almanya ise Türkiye’den giden yetkiliden son derece rahatsız oluyor ve sürekli dillendiriyor. Bu koşullarda nelerin olmayacağına bakalım? Ne diyor yetkilimiz ve etkilimiz: TÜRKİYE ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK diyor, buda ne olacağını çok iyi biliyor demektir. Vatandaşta zannediyor ki bilimsel ve kültürel olarak gelişmiş, demokratik hukuk devleti içinde hak ve özgürlükler içinde yaşayacağız. Radikal dinci örgüt hakkında yazılanları takip ediyoruz. Bunlara kim yardım ve yataklık etmiş, lojistik destek sağlamış.?

Olanları sıralamak için şimdi zamanı değil. Bayrağımızın yerlerde süründüğü, toprak parçamızın işgal edildiği gün olmayanları, hataları yazmanın anlamı yok. Bütün bunlara rağmen şunu söylemeliyiz: Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Olmaması için işleyen sistem tamamen yok edilmiştir. ABD’nin uygulamaya koyduğu BOP projesi adım adım gerçekleşmektedir.Sıra Türkiye’ye gelmiştir. Bölünür mü, Federe devlet mi olur?  Irak’ta şu anda 3 devlet doğdu. Türkiye’de de bu isteniyor.

Siyasi iktidarın tüm yanlış uygulamalarını bir yana bırakarak, hafızalarımızda geçici olarak dondurarak bir birimize kenetlenelim. Gündemi iktidarın değil birlik, beraberlik içinde, kardeşçe olduğumuzu göstererek milletin belirleyeceğini zihinlere nakşedelim. Birileri kendine gelsin, hayallerinden geri adım atsın.

Bu ülke dinle, dille bölünecek bir ülke değildir. Tarihimizde ki Tüm Türk devletleri hep boylar birliği olarak ortaya çıktılar. Türkiye Cumhuriyeti de Türkü, Kürdü, Laz’ı, Çerkez’i, Çeçeni, Tatarı ve diğer etnosları ile birlikte asırlardır Müslümanı, Süryanisi, Musevisi, Katoliği, Protestanı ve ateisti ile birlikte yaşadılar, yaşıyorlar. Huzurun, birliğin, hakkaniyetin simgesi olmuşlardır.

Dış ve iç güçlerin oyununa, provakasyonuna gelmemek için azami dikkati gösterelim. Şanlı Türk Bayrağımızı dalgalanan gölgesi altında birleşelim. Birleşmekte zorundayız. Birliğimiz yoldan çıkan sapık insanları da yola getirecektir. Milliyetçisiyle, dindarıyla, vatanseveriyle ve halk severiyle biz bunu başarırız, başaracağız da. Atatürk ‘’Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’’ diyerek yolumuzu çizmiş. Türk milleti ve Türkiye olarak Yurdumuzun ve Dünyamızın barışı için hep el ele aydınlık günleri bizlerin olacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.