Nizamettin YILDIRIM

Nizamettin YILDIRIM

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Merhaba

A+A-

Merhaba

Ben aranıza yeni katıldım. Öncelikle kısaca kendimi tanıtmak istiyorum.

1959 Bolu doğumluyum. İlk, orta ve Lise tahsilimi Bolu’da tamamladım. Daha sonra Bolu Eğitim Enstitüsü'nden mezun oldum. İki yıl sınıf öğretmenliği yaptıktan sonra istifa edip Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İstatistik bölümünü bitirdim.

İkinci memuriyet hayatıma Milli Savunma Bakanlığı'nda Uzman Yardımcısı olarak başladım. Bir yıl sonra Çalışma Bakanlığı'na geçerek bilgi işlem dairesinde programcı olarak üç yıl çalıştım. Üç yılın sonunda aynı bakanlığın İzmir Bölge Müdürlüğünün bilgisayar sistemlerini kurmak ve programlarını yazmak üzere naklen atandım. Burada da üç yıl çalıştıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF Bilgi işlem dairesine geçtim. Bu arada aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Ekonometri Bölümünde yüksek lisansımı tamamladım.

1999 yılından bu yana Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bolu Meslek Yüksekokulu'nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktayım.

Aynı zamanda Alp Araştırma İnş. Bil. San. Tic. Ltd. Şti. adında bir aile şirketinin de sahibiyim.

Bir başka ilgi alanım da amatör gazeteciliktir. Bolu’daki yerel gazetelerde 2002 yılından beri köşe yazıları yazmaktayım. 2002 yılından itibaren amatör olarak, 2006 yılından sonra da şirket olarak özellikle seçim dönemlerine anketler yapıp kamuoyunu aydınlatmaktayım.

Herkesin kabuğuna çekilip sindirildiği şu günlerde doğruları söylemeyi, halkı aydınlatmayı, adaletten ve haklıdan yana olmayı, hiç kimseden korkmadan, çekinmeden haykırmayı, beni yetiştiren Cumhuriyet değerleri adına bir borç addediyorum. Bu konuda ufak da olsa bir katkım olmasından onur duyarım.

Görüşmek üzere.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.