1. YAZARLAR

  2. Murat OSKAY

  3. Meral Akşener projesi
Murat OSKAY

Murat OSKAY

Platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Meral Akşener projesi

A+A-

Evet yanlış okumadınız Meral Akşener bir projedir… 

Bu dönem Meral hanımın adaylığına giden süreçte Cumhurbaşkanlığı döneminde isminin çok geçmesi ve toplumun hemen her kesimi tarafından kabul görmesi, sahsına yapılan çirkin iftiralar, toplum tarafında sempati duyulmasından rahatsız olanların Meral hanımı dışlaması ve bilinçli bir şekilde siyasi mobinge maruz kalması Meral hanımı her gecen gün büyüttü. Böylelikle Meral hanımı önce Ülkücüler, sonra da tüm baskılara rağmen halkımız sahiplendi.

Çünkü insanımız Meral hanım konusunda bir tarafta namuslu, vicdanlı, güven veren, vefalı, esprili bir kadın figürü anne ve abla ile karşılaşırken, diğer tarafta bir şahin kadar yırtıcı, cesur ve savaşçı bir kadın ile karşılaştılar.

Tamda Ülkücülerin 14 yıl sonra beklediği duruş, tavır ve söylemde işte bu olsa gerekti.

Bir çok il gezisine gittim, dolaştım ve gözlemlerde bulundum… Delege ve tabana doğrudan ulaşan ve ulaşılabilen Meral Akşener doğrudan temas ile Ülkücü tabanda artık çok güçlü bir isim haline gelmiş..

Komitacılar, dar oligarklar, eskiden kalma ekipçilik yapmaya çalışanlar elbette olacaktır. Önemli olan bunu nasıl tolere edeceğiniz, dengeleyeceğiniz ve nasıl bir eşitlikçi ve demokratik sistem kuracağınızdır.

Şu husus tüm Ülküdaşlarımız tarafından bilinmelidir ki; Meral Akşener’li değişim hareketi halka mal olmuş bir “demokrasi ve iktidar” hareketidir..

Bu büyük yürüyüşte bir çok ekip, grup, elbette olacaktır. Tüm gruplar, ekipler, siyaset yapmayı düşünen tüm ülküdaşlarımız artık rahat ve müsterih olmalıdır.. İktidara yürüyen bir Ülkücü hareket de herkese yer olacaktır.. Ülkücü hareket mensupları %10'luk MHP kafasından derhal kurtulmalı ve iktidar bir MHP hayal ederek ona göre konumlanmalı ve bu yönde proje üretmelidir.

Bunları neden söylüyorum? Meral hanımın açık hava mitinglerinde ortaya koyduğu sistem projeksiyonu, yönetim anlayışı, milletvekili, belediye başkanı, il başkanı, MYK gibi kurulların belirlenmesine dair getireceği seçim sistemi ve bunları topluma açık bir şekilde TV’lerden, miting meydanlarından açıklaması tüm kaygıları alt üst edecek siyasi bir deklarasyondur. Ülkücüler bu sözlere güvenmeli ve kaygılardan kurtulmalıdır.

Genel başkan kontenjanının %5 düşürülmesi ve Genel başkanlık, milletvekilliği, MKYK gibi görevlerin iki dönemle sınırlanması..

Milletvekilliğinde 10 milletvekili dahil olan yerlerde kontenjan değil, ön seçim yapılması..

Tüm kurul ve kuruluşların seçimle iş başına gelmesi...

Kadın ve gençlere dair kontenjanların tüm birimlerde ve kademelerde artırılması gibi ifadeler Ülkücü hareketi rahatlatacak söylemler olmuştur.

Yani artık kimin fotoğrafa çok girdiğinin, kimin delegenin hür iradesi üzerinden delege ağalığı yapmaya kalktığının hiçbir önemi yoktur..

Artık Ülkücü delege doğrudan genel başkanına ve yakınlarına ulaşabilmekte, meramını, sıkıntılarını, kaygılarını, beklenti ve tepkilerini doğrudan iletebilmektedir.

Gittiğim bir çok ilde gördüm ki Ülkücü hareketin eğitimli, donanımlı ve teşkilat meselelerine hakim bir delege yapısı bulunmaktadır. Delegenin ekser çoğunluğu İl – ilçe başkanları, İl genel meclisi ve belediye başkanları, İl ilçelerde aktif noktada olan kanaat önderlerinden oluşmaktadır..

Toplumun istek ve taleplerini çok iyi bilen Ülkücü delegasyon toplumsal talepler doğrultusunda Meral Akşener’i sadece Genel başkan değil Başbakan olarak görmek istemekte ve buna inanmış durumdadır.

İşte tüm bu gözlemlerimden sonra ben de Meral Akşener hanımefendinin bir proje olduğuna tüm kalbimle kanaat ettim.

Başımı kopardılar, evimin direğini yıktılar diyen şehit anasına “senin başını koparanların başını ezmezsem namerdim" diyen “Şehit analarının” ve Türk analarının projesidir… MERAL AKŞENER.

Bundan böyle Ülkücüye hakaret eden, küfreden, Ülkücüleri horlayan, aşağılayanlara karşı “Ülkücünün saçının teline zarar vereni yolarım” diyen. Her türlü baskıya zulme karşı ayağa kalkış ve haddini bildiren yürektir; MERAL AKŞENER..

14 senedir ezilen horlanan Ülkücü memur kardeşimin teminatı ve “ÖZGÜVEN” projesidir.. MERAL AKŞENER.

Ticaretle uğrasan milliyetçi işadamı ve esnafın yeniden biz de varız, kokmuyoruz sizden dediği “GÜVEN VE İSTİKRAR” projesidir.. MERAL AKŞENER.

AKP zulmünden bıkmış, ülkede tek adam yönetimi istemeyen halkın, POPÜLİZM VE TAKİYYE YAPMAYAN “DOĞAL BİR HALKÇILIK” projesidir… MERAL AKŞENER.

Üniter devlet ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilelebet devamından yanayım diyenlerin “ÜNİTER DEVLET” projesidir... MERAL AKŞENER.

Türk milleti kuzeyden güneye, doğudan batıya hepsi kardeştir, bir ve beraberdir diyen ve Milli birlik isteyenlerin “KARDEŞLİK” projesidir… MERAL AKŞENER.

Bu ülkede yıllardır PKK militanlarına açılım yalanlarıyla üniversitelerde ses çıkarılmazken; ezilen, dövülen, horlanan ve Üniversitelerde sahipsiz kalan Ülkücü Türk milliyetçisi öğrencilerin ayağa kalk Sakarya diyen sahip çıkan “vicdanıdır”... MERAL AKŞENER.

Siyasette, bürokraside, iş hayatında, sosyal yaşamda ezilen horlanan, yok sayılan, hesaba katılmayan milyonlarca hesapsız Türk milliyetçisinin, kendini seçkin zannedenlere ve sonradan görmelere “hop dedik” manifestosudur… MERAL AKŞENER.

Anadolu’daki tüm ev hanımlarının, hanımefendilerin ve bu ülkede benim de oyum var ben de bu ülkenin yönetiminde olacağım diyen Türk kızlarının yeter artık “biz de varız” diyen sesidir.. MERAL AKŞENER.

Başörtülü bacımın, Hacı amcam, hacı teyzemin ve dini hassasiyetleri ön planda olan, kindar değil tertemiz dindar olan, mukaddesatına bağlı  tüm vatandaşlarımızın yeniden bütün kesimlerle barışacağı “toplumsal barışdır”; MERAL AKŞENER.

Cumhuriyet, laiklik, Gazi Mustafa Kemal Atatürk vb. hassasiyeti olan vatandaşlarımızın teminatı olarak modern dünyaya bir Cumhuriyet  kadını olarak “CUMHURİYETİN GÜR SESİDİR”; MERAL AKŞENER..

Kavruk Anadolu çocuklarının, tenimizle, terimizle, canımızla, kanımızla bu ülkenin harcında biz varız, geleceğinde ve Milli Birlik ve beraberliğinde yine biz olacağız haykırışının tüm güç odaklarına “KARABUDUN” seslenişidir; MERAL AKŞENER.

KISACASI MERAL AKŞENER, TÜRK MİLLETİNİN VE ÜLKÜCÜ- TÜRK MİLLİYETÇİSİ DELEGELERİN  İKTİDAR PROJESİDİR.  İŞTE BU MİLLİ PROJE ,TÜM “GAYRI MİLLİ” PROJELERİ RAHATSIZ ETMİŞ, TÜM HESAPLAR SUYA DÜŞMÜŞTÜR.. ONUN İÇİN MERAL AKŞENER MİLLİ MÜCADELE RUHUNUN VE TÜRK MİLLETİNİN  AYAĞA KALKIŞ PROJESİDİR..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum