1. YAZARLAR

  2. Yalçın ERDEBİL

  3. İYİ Parti'nin içini kemiren kurtçuklar!
Yalçın ERDEBİL

Yalçın ERDEBİL

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

İYİ Parti'nin içini kemiren kurtçuklar!

A+A-

Ağacın içine yerleşen kurtlar, yavaş yavaş ağacı içinden yemeye başlarlar. Fark edildiklerinde iş işten geçmiştir artık; esen kuvvetli bir rüzgarla ağaç yıkılıverir, çünkü içi boşalmıştır.

Ağaçlarda olduğu gibi siyasi partilerin içine de kurtçuklar yerleşebilir. Bu kurtçuklar zamanla partiyi ele geçirir ve yavaş yavaş içini oymaya başlarlar. Eğer zamanında fark edilir ve bu kurtçuklardan parti kurtarılmazsa, bir bakmışsın ki, partinin sonu gelivermiş.

Artık parti, mutlu bir azınlığın elindedir ve küçücük bir parti olarak varlığını sürdürmektedir. Mantık benim olsun da, küçük ya da büyük olmuş fark etmez! Yeter ki, koltukta biz oturalım!

İktidar olmak gibi bir hedefi de yoktur artık partinin. Geçmişler olsun!

Uzun bir süredir  dile getiriyorum. İYİ Parti merkez partisi iddiasıyla kuruldu. Milletin her ferdine kapılarının açık olduğunu ilan etti. 

Kurucu yönetim kurulları da milletin her kesimini kapsayıcı bir şekilde oluşturuldu. Bu yönetimlerle girilen seçimlerle meclise girildi. Çoğunlukla bu yönetimlerle bir çok belediye Millet İttifakı'na geçti.

Kazanılan başarılar üzerine parti içindeki kurtçuklar ve bu kurtçukları besleyen güçler! Harekete geçtiler. Bazı il ve ilçe başkanları istifa ettirilerek, yerlerine başkaları getirildi.

Atanan başkanların, o ilçede yada ilde partiye zarar verip vermemesi dikkate alınmamaya başlandı. Hatta hiç umurlarında olmadı. Çünkü onların görevi partiyi tamamen kendi hakimiyetleri içerisine almak...

Bir örnek vereyim; önemli konumda olan bir milletvekili, bir ilçede partiyi ileri taşıması mümkün olmayan bir ilçe başkanı için 'Aslan parçası, çok çalışıyor' gibi sözlerle, hem kendini avutuyor hem de algı operasyonu yapıyor. Amacı kendi adamı ilçe başkanı olsun da, ne olursa olsun. Parti uzun vadede kaybetmiş hiç umurunda bile değil.

Sayın genel başkanım; İYİ Parti saflarına katılan birçok kişi, size olan güvenlerinden dolayı partiye geldi. Taşın altına sadece elini değil gövdesini koydu. Ancak parti içerisine yerleşen kurtçuklar bu gövdeleri yemeye başladı, bilginiz olsun. Eğer el koymazsanız ağaç yıkılabilir benden uyarması.

Hemen milletvekillerini toplayınız ve ilçe ve il kongrelerinde belli bir adayı destekleyen güç odaklarının kulaklarını çekiniz. Demokrasi diye diye partiyi kurdunuz. Önce lütfen, parti içindeki demokrasiyi sağlayınız.

Sayın Genel Başkanım; önümüzdeki kongreler bir var oluş ya da yok oluş kongreleri olacak. Birçok üye bu kongreleri son fırsat olarak görüyor. Şayet partinin belli bir gurubun eline geçtiği izlenimi edinilirse, istifalar gelmeye başlayacak. Sonunda sadece bu gurubu temsil eden bir partinin genel başkanı olarak kalacaksınız.

Takdir sizin...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum