1. YAZARLAR

  2. Neşe DİLEKÇİOĞLU

  3. İMPLANT SAYISI TARTIŞMASI
Neşe DİLEKÇİOĞLU

Neşe DİLEKÇİOĞLU

TRT THM Sanatçısı
Yazarın Tüm Yazıları >

İMPLANT SAYISI TARTIŞMASI

A+A-

Milletvekillerimizin diş parası, toplantıda kavga çıkarmış. Meclis bütçesinden (yani bizim vergilerimiz oluyor bu bütçe) Karşılanan implant dişinin sayısının 8 den 12 ye çıkartılması talep edilmişmiş de implant başına verilen desteğin 600 den 1000 Tl ye çıkarılması hususunda görüş bildiren sayın Milletvekillerimiz tartışmış mış. Teklifi hangi dişsiz Milletvekilimiz getirdi bilmiyorum ama iyi düşünmüş 8 olur mu hiç şööyle güldüklerinde 32 dişleri birden görünmeli öyle değil mi..? Ama nedir öyle 8 diş 32 olmalı. Toptan değiştirmeliler kararmış ya da sigaradan sararmış dişlerini..

Bence Milletvekili sayısını artırmak yerine implantlı dişlerinin sayısını artırmak da yarar var. O kadar Mılletvekilinin maaşlarını ödeyeceğimize implantlarını hem de 32 sini birden ödemeye razıyız. Aman dişsiz gezmesinler. Düşünsenize önde diş yok seçmenlerinin karşısında ağızlarını kapatarak yandan yandan konuştuklarını. Bu hiç hoş olmaz seçmen kardeşim kafasını anlamak için ağzının ortasına yaklaştırsa hele bir de apse yaptıysa ağızlarının kokusunu. Amanınnn hiç düşünemiyorum.

İmlant için niye tartışırlar anlamıyorum önergeyi geri çekmeyin teklif mi önerge mi bilmiyorum kazara sayın Milletvekillerimiz 12 tane yaptırıp nasılsa geçer diye düşündüyse 8 den sonrasını gidip Diş hekimine söktürmek zorunda kalırsa mazallah çeneyle birlikte gelmesi muhtemel implantın. Bunlar vidalı sanırım Diş Hekimi elinde kerpeten hastanın etrafında fır döner çıkarmak için.

Benim 6 blok yaptırdığım implanta gücüm yetmemişti. İçten apse yapmış tabii çekmek zorunda kaldılar o arada bir TV çekimi geldi gittim tabii geri çevirmedim. Dedim ki Neşe kızım az gülersin dudağını büze büze okursun kimse görmez dedim di. Ne mümkün Çankırının Leblebi koydum tasa türküsünü okuyana kadar herşey iyi gidiyordu onda Aşka gelip güldüm kameraman kaçırır mı hemen o bölgeyi yakın plan çekmiş yandan görünüyor o boşluk. Aman dedim gül gitsin olan oldu. Sonra devam ettim. Benim yarim pek güzel kız annem Azıcık boydan kısa kız annemde.

Şimdi implant deyince aklıma geldi yaptırsaydım bu başıma gelirmiydi. Taksit de yapmıyorlar anam Diş hekimleri emekli maaşım 2 diş parası ya da 3.

Neyse buradan yine Milletvekillerimize gelirsek diyorum ki yaptırsınlar helal olsun geçmediğimiz köprüye vergi veriyoruz nasılsa, hiç değilse vergilerimizi bunların ağzında görürüz. Gösteririz her TV ye çıktıklarında bakın bunların imlantlarını biz yaptırdık diye. Ancak diyorum ki şöyle helâ taşı gibi bembeyaz yaptırsınlar güldüklerinde parlasın. Sonra üzerine biz sifonu çekeriz. Pardon ne sifonu helâ taşı deyince aklım karıştı. Biz vergisini öderiz diyecektim. Tamam iki diş parası implantı benden. (Emekli mayişimden)

Yok mu artıran. Pamuk eller cebee..( neşe)

24294240_1228475687254060_3001210927973218922_n.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum