1. YAZARLAR

  2. Cevat NAS

  3. Gerçeklerle yüzleşmek!
Cevat NAS

Cevat NAS

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Gerçeklerle yüzleşmek!

A+A-

Yönetimlerde olan arkadaşların az bir kısmı hariç, MHP'nin şu an ki yönetim durumundan ve geleceğe dair alınan yol güzergâhında ümit var olan kimse kalmadı. Bu yapı ile seçime girildiği zaman MHP'nin alacağı oy oranı yüzde 3-4 gibi gözüküyor. Sorumlu kişiler bir an önce halkla buluşup konuşmalı, halk yenileşme durumuna ne diyor, sorup soruşturmalı. Sonuçta köşeleri ve koltukları kapanların oyları ile iktidar olunamayacağına göre, gerçeklerle yüz yüze gelinmeli. Demokrasilerde partileri iktidara taşıyacak, oy verecek olan halktır.

*
Koltuklara yapışan ve nefis yapıp kimseye oraları bırakmak istemeyen kişiler ile iktidar olunmuyor . Lütfen durumu hala anlayamayanlar, MHP nin tamamen bitirilmesi planı gereği, yıllarca ezilen Ülkücülerin şaha kalkmaması için hedef saptırılıyor. Dün Ülkücü Hareketi, Devlet Bey'i boğmak isteyenler, bugün koro halinde şu anki MHP idaresini öve öve bitiremiyorlar. Şaşkınlık içindeyiz ve arkadaşlar bu durum üzerinde biraz fikir Jimnastiği yapmalılar, bu düşman cenah neden birden bire fikir değiştirdi acaba? Bu adamlar, Devlet Bey'i ve Ülkücüleri çok sevdikleri için midir bu sahte tamtamlık? Herkes biliyor da neyse . Devlet Bey'in MHP yi kendi elleri ile kongreye götürüp, kendi değerini bitirmeden Ülkücü Hareketi iktidara taşımada yardımcı olması en mantıklı yol olsa gerek. Devlet Bey'i hepimiz seviyoruz, kaçıncı denemedir. açıkça görülüyor ki , Devlet Bey'in söylemleri doğru olmasına rağmen ,yapılan bir kaç hata yüzünden halk MHP ye oy vermiyor.

*
Bu durumu görüp de şu günlerde müthiş bir halk hareketi ile sevgi, sempati seli ile umut olmaya doğru yol alan yenilikçiler ve özellikle Meral Akşener hanımefendi, geleceğe damga vuracak gibi. Geçmişte Devlet Bey'in taa yukarılara taşıdığı, Meral Hanımı da meclis başkan yardımcısı yaptığı ,diğerleri de aynı konumda olan şu sıralar bu insanlara çeşitli iftiralar atılan ve Ülkücülüklerinden asla şüphe duymadığımız ,şimdi ise bu değerleri tukaka gösterme gayretleri ,sadece Türk düşmanlarının ve başta iktidardakilerin işine yarayacağı ortadadır. Zaten AKP ileri gelenleri ve köşeleri tutup malı götürenler de bu sıralar müthiş bir sessiz tedirginlik içinde oldukları açıkça görülmüyor mu? AKP nin tabanında rahatsız olan büyük çoğunluğu Meral Akşener'e doğru göz kırparken ,Akşener'in konuşmalarına karışan MHP lilerin haricinde çok AKP li ve CHP li olduğunu herkes biliyor. Bu durum akp kurmaylarını da kara kara düşündürmektedir.

*
Birisinin, dün başka - bugün başka konuşmaları ve dün söylediğini bugün böyle bir şey söylemedim demeleri, örneğin Dolmabahçe görüşme ve mutabakatları için böyle bir şey yok, demesi gerçekten de bu akşamki haberleri izlerken, vayy anasını dedirtti bize yani! Son 14 yıl hükümet olanların, yıllardır PKK ile kankalıklarını bilmeyen var mı acaba ? Bu çözüm sürecinin tarafları ben miyim. MHP mi ,son 14 yıl hükümet olanlar mı ? Bunu oy veren yüzde 50'ye sormak lazım... TV'li bir odada kafes içindeki papağan kuşları dahi artık bunu bilir. Bu nasıl siyaset,bu nasıl İslami davranış modu! Bunlar mı imanlı gençlik yetiştiriyor? İnanın inanmak mümkün değil.

*

Şu 14 yılda açılan İmam Hatip okulu sayısı 5 kat arttı. Camii sayısı 100 bini aştı. Çok güzel. iftihar ederiz, çocuklarımız o güzel dinimizi öğrenecekler. İnşallah bu okullarda hile katmadan, birilerinin militanı yetiştirmeden çocuklarımıza iyi bir eğitim - öğretim verilir. Ancak son 14 yıl ki hükümetler döneminde fuhuş yüzde 1680, uyuşturucu yüzde 1700 , çocuk istismarı yüzde 697, Boşanma yüzde 40'larda, yolsuzluk yüzde 200 artmış vaziyette ... Vaziyette ama hala sözde imanlı gençlik yetiştiriyoruz deyip, saf ve kültür zafiyeti olan insanlar rahatlıkla kandırılıyor .

*

Beyşehir'de görev yaparken İmrenler Kasabasında bir Ali Şenyurt ağamız vardı, bir gün motorunun yamacına beni aldı, kasabanın içinde ilerlerken, Ali Ağam dedim yahu sen nasıl adamsın , herkese bir parmak bal çalıyorsun , millet peşine kırılıyor, Ali Ağam aşağı, Ali Ağam yukarı... Ali Ağa ''Hocam, eyy Laz oğlu bir yerde meselenin ucundan yakalayacaksın, yakalayıp sıvazlayacaksın, bırakmayacaksın, bizim insanımız yüzde 90 kör alıcıdır, düşünmez, din iman dedin mi bu insanlar durur ,teslim olur,sen sıvazlamayı iyi bilecen, paraysa para, söz ise söz, saz ise saz! Ben çok iyi anladım ki maneviyatı kullananlar bu halkın sırtından asla inmezler. Biz ölür gideriz de sağ kalanların vay haline! ''Yani ucundan yakalamayı iyi bilecen dedik ya ,birilerini göstererek ,bak dedi Ali Ağam '' işte şunlar yakaladı ucundan ,malı götürüyorlar . Şenyurt'u tanıyanlar bu cümlelere mutlaka güleceklerdir .'' Sizin gibi vatan, millet, devlet, bayrak diyenler ise bu ülke için ancak ölürler, onlarda bu milleti din adına kaz gibi yolarlar. ''Ali Ağa'nın dedikleri aynen zuhur etmiş vaziyette. Ali ağaya Allah rahmet eylesin ...

*

Gelelim MHP'nin durumuna: Yıllardır konuşulan ve CHP'li dostlarımızın da dediği gibi ne olacak bu Fener'in (CHP nin) hali, şu an MHP 'de yaşanıyor. MHP kurmayları işin içinden nasıl çıkar bilemem, ancak bildiğim, gördüğüm en dikkat çekici ve bu yazıyı bana yazdırtan sebep ,neden olmasın dediğim şey, halkın Meral Hanım'a olan teveccühüdür! Eğer şu kısacık yazdıklarımıza inanmıyorsanız, buyurun yarın elinize bir ses cihazı alın halka bir kaç soru sorun, gram aklınız varsa durumu anlayıp doğruları göreceksiniz. Kalkın hemen halkla bir konuşun. Ben konuştum. Rast gele biraz olsun tanıdığım, merhaba ettiğim ,sadece 6 kişisi MHP'li olan 26 kişiye bir haftalık süre içinde, köşe yazısı yazmak için bir kaç soru sordum :

- Şu teşkilat yapısı ile MHP ye oy verecek misiniz? MHP'li olan 2 kişi evet ,diğerleri hayır dedi.

- Ortaya çıkanlardan kime oy vermek istersiniz,sordum: 26 kişiden 4 kişi Sinan Ogan,1 kişi Koray Bey, gerisi Meral Hanım ,dedi.

- MHP'li olmayanların 2 tanesi Sinan Oğan, geri kalanı Meral Akşener dedi.

Sizlerde böyle yoklama yapabilir durumu anlayabilirsiniz. Ali Ağa'nın dediği gibi yolunmak istemiyorsanız, Türk'e Türk ülkesinde düşman olmayan vatan, millet, bayrak, hak, hukuk,adalet diyenlerin, dini kullanmadan kolları sıvayanların önünün açılmasını istiyorsanız girişimde bulunmalısınız ... Zaman çok kötü, ülke çok zorda, her gün gelen şehitlerin acısını da artık kimse duymuyor. Ateş sadece düştüğü yeri yakıyor, o kadar!

Saygılarımla...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.