1. YAZARLAR

  2. Cevat NAS

  3. Farkında mısınız?
Cevat NAS

Cevat NAS

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Farkında mısınız?

A+A-

Dolar ve Euro rekor kırıyor .Senin cebinden günlük kaç tl gidiyor.? Bu durumdan haberiniz var mı? Bir kaç ay daha bu durum böyle giderse hep birlikte batacağız, farkında mısınız?

*

Şimdi ülkenin şu anki kuşatılmışlığı ,sınırlarımızda ve ülkeler arasındaki çalkantılar her hususta bizi etkiliyor. NATO ülkesi olmamıza rağmen, baş şeytan ABD bize her zaman ki gibi dost görünüp düşmanlığını her fırsatta değerlendiriyor. ABD ambargosu, ardından AB ülkelerinin alacakları tavır, sıcak parayı kaçırıyor.

*

Pazarda bile fiyatların dolara endeksli olarak alıp başını gitmesini, maaşların dolara karşı kaybolup gitmesini insanlar farkediyor mu acaba? Hükümetin yaptığı yanlışları fark edenler daha çok sorumluluk almalıdır, diye düşünmekteyiz.

*

Bu ülkede siyaset yapanlar artık kolay bir yol bulmuşlar ,dini usulü dairesinde kullanma yolu. İnsanımızın cahil kesimleri bu hususta çok rahat elde edilebiliyor. İnsanlar aç kalsalar bile onları dindarlık profili ile kandırma rolünü iyi oynayanlar, hem kandırdıkları insanlarımıza, hemde ülke ekonomisine, birliğimize, gelecek nesillerimize ve ülke siyasetine zarar veriyorlar. Bunu halka sunarak, milletimizi uyandırmak gerek! Bu ülke bizim, başka gidecek yerimiz de yok.

*

Bugün ülkemizde oldukça fazla dış ülkelerden gelen kaçak veya normal yollarla gelen insan var. Bu insanlar ülkemizi her hususta etkiliyor. AB ülkelerininve ABD nin Suriye ve diğer göçmenler için ülkemize verdiği sözler tutulmadı ve bu insanlar ülkemiz sırtında bir kambur olarak kaldı. Oldukça ülkemize pahalıya mal olan bu Suriyeliler serüveninin yanında, Afganistan gibi ülkelerden de oldukça fazla sayıda ülkemizde kaçak yada normal yolla gelip her hususta bizi etkileyen insanlar var.

*

Hükümetimiz bu meseleleri kandırılmadan, istismara uğramadan daha dikkatli halletmeli. Bizim onca gencimiz, üniversite mezunumuz işsizlikten kıvranırken, milyarlarca liranın bazı şaibeli işlere ve bize faydası olmayan meselelere ve insanlara akıtılması bir TC vatandaşı olarak bizlere burukluk ve ülke yöneticilerine karşı güvensizlik ortamı yaratıyor. İşçimiz, memurumuz, köylümüz, emeklimiz sefalet içinde kıvranırken birilerinin malı götürerek hal vurup harman savurması, insanımızın morelinin bozulmasına ve güvenli olmayan bir ortama sürüklenmesine sebep oluyor, FARKINDA MISINIZ ?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.