1. YAZARLAR

  2. Bahattin AYHAN

  3. Dönmeler & Beyaz Türkler
Bahattin AYHAN

Bahattin AYHAN

Ortak Ses
Yazarın Tüm Yazıları >

Dönmeler & Beyaz Türkler

A+A-

DÖNMELER-BEYAZ TÜRKLER

Öncelikle Türk kimliğini benimsemiş olanlar bu yazının dışındadır. Onlar Türk insanına, Türkiye’ye sahip çıkarak ekonomik alanda büyük katkıları olan takdire şayan insanlardır. Temel konumuz çıkarı uğruna Türkiye’yi Türk insanını satan, arkadan hançerleyenlerdir. Bu bağlamda içimizde bulunan, bizim için bizimle birlikte barış içinde yaşayan Beyaz Türkleri saygıyla anıyorum. Türkiye’ye büyük katkıları oldu ve olmaya da devam ediyorlar.

Dönmelerin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Fazla detaya girmeden Anadolu topraklarında yaşamış, yaşayan dönmeleri kısaca sizlere aktarmak istiyorum. 1071 Malazgirt savaşı sonrası Anadolu’da yaşayan azınlık halklar gönüllü veya gönülsüz din değiştirip Müslüman oldular ve Türkler ile kaynaştılar. Osmanlı döneminde de çok sayıda dönme Osmanlı sarayında görev aldı. Kendilerine ayrıcalıklar sağladılar. Anadolu’nun efendileri oldular. 98 Osmanlı-Rus savaşına kadar krallar gibi yaşadılar. Buna karşılık Türkler vergi veren, askerlik yapan vatandaşlardan öte geçemediler.

Önceleri Osmanlı’ya baş kaldırdılar, katliamlara giriştiler. Cumhuriyet döneminde de hainliklerine devam ettiler. Bugünde devam ediyorlar. Dönmelerin bazılarının  geçmişlerine  bakıldığında neler yaptıkları tarih kitaplarında yer almaktadır.

Dönmelere her alanda rastlamak mümkündür. Siyaset başta olmak üzere üst düzey bürokratlar, belediye başkanları, yazar ve düşünürler, gazeteciler, eğitimciler, iş adamları, sanatçılar…..ve diğerleri. Görünürde Türk ve Müslümandırlar. Kalplerine gelince felaket orada başlar. Türkiye’nin ve Türklerin aleyhine patlamak üzere olan birer bombadırlar. Dönmeler ile ilgili ve ünlü dönmelere anlatan kitaplar bulunmaktadır. Soner Yalçın, Nurullah Aydın ve diğer yazarların içeriği oldukça zengin bilgiler veren dönme kitapları vardır. Sanal ortamda ‘’Dönmeler’’ olarak arama yaptığınızda çok sayıda bilgi kaynağına ulaşırsınız.

Bu yazı gerekli mi idi? Diyeceksiniz. Siyasete, STK’lara, bürokratik kadrolara bir bakın. Kimler nedir ne değildir araştırın. Göreceksiniz ki dudağınız uçuklayacaktır. Türkiye’nin yaşadığı ölümcül terör, ekonomik ve siyasi çıkmazların müsebbihleri her halde sade vatandaş değildir.

İçimizdeki dost ve düşmanı bilmek zorundayız. Batan gemide onlar olmayacaklar. Bizler olacağız. Acı ve ızdırabı bizler çekeceğiz. Türkiye’de ki kaotik ortam nedeniyle yurt dışında gayrimenkul almalar, ülke vatandaşlıklarına geçmeler, fabrikaları yurt dışına taşımalar hakkında her gün basında haberler çıkıyor. Kim bunlar hiç düşünme ihtiyacı duydunuz mu?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.