1. YAZARLAR

  2. Yusuf KARACA

  3. Bütün Bozukluk Sende!
Yusuf KARACA

Yusuf KARACA

Yeni Mesaj
Yazarın Tüm Yazıları >

Bütün Bozukluk Sende!

A+A-

Memleketin haline bakıp da için acıyor mu?
Biz nasıl bir yanlış yaptık, diyor musun?

Yoksa hala "başka kim var ki?" diyerek, gafletine devam mı ediyorsun? Nasıl bir aymazlık içindesin ki, "Eritme" ve "Sıfırlama" işlerini bile hazmettin?

Pervasızca, "çaldıysa beni çaldı ulan…" dedin. Müslüman bir ülkede "dinsiz" dediklerinin hiç biri kilise açmadı. Domuz etini serbest etmedi. Zinayı suç olmaktan çıkarmadı. "Ayyaş" dediklerinin hiç biri cami satmadı. Cami yıkmadı. Camiyi kiliseye çevirmedi.

Fakat senin, "kim var ki?" diyerek "bi daha, bi daha" seçtiklerin bunların hepsini yaptı. Yenen bunca naneye rağmen onlara "dindar" dedin. Allah'ın ayetlerini makaraya aldılar, yine rahatsız olmadın. Allah'ın sıfatlarını parti liderlerine yakıştırdılar, tınmadın. "Peygamber gibi adam" dediler. "Çüş" bile demedin.
Sakalını sıvazlayarak her şeyi hazmettin, ardından da "hamdolsun" çektin. "Bir kötülük gördüğünüzde elinizle mani olun, dilinizle mani olun ve kalbinizle buğz edin" emirlerinden hiç birini yapmadın. Ne Allah'ı saydın ne Peygamberi!..
İşin buraya kadar olan kısmı din-iman eksenliydi. Yani en çok iddialı olduğun alan!.. En çok iddia sahibi olduğun alanda bu kadar BOP yendiğinde gıkın çıkmazken, aklının ucuna bile gelmeyen vatan üzerinde, ne ameliyatlar yapıldı sen düşün.

Birazda vatan konusuna değinelim istersen!

Senin için vatanın bir önemi yok. Çünkü "seccademi serdiğim yer benim için vatandır" diyorsun. Eğer bu vatanı "dinsiz" dediğin kurtarmasaydı, değil seccade serecek yer, doğurmayasıca ananın seni doğuracağı yer bile olmazdı.

Vatan bu kadar önemli! İşte bu vatanın bir bölgesi, senin gibilerin "du bakalım nolcak" öngörüsüzlüğü ile fiilen elden çıkmış durumda. Ne olduğunu bilmediğin halde "süreç" diye inandığın, "kumpas" devleti teslim aldı. Askerin, polisin eli kolu bağlandı.

Bölge insanı istemediği halde terörün kucağına itildi. Senin liderin bu, dercesine hakaret edildi. Yıllarca devletine güvenmiş insanlara, ihanet edildi. Devleti adına koruculuğu seçmiş yetmiş bin kişi, örgütün insafına terk edildi.

Ne olacak şimdi?

Hâlâ mı görmedin oyunu?

Kürtleri öne sürüp arkasında ellerini ovuşturanların gerçek kimliklerini fark etmedin mi?

Seninkilerin "Kürt Sorunu" dediği sorunun, "Büyük İsrail Projesi" olduğunu yeni anladığını söyleme sakın!

Hele "safmışız", "kandırıldık" numaralarına hiç yatmayın. Ne kandırıldılar ne de saftılar. Bu işin sözünü, parti kurmadan verdiler. Her şey planlıydı. Her icra, büyük bir "mühendislik" sonucuydu.

Seninkiler 'zurnanın zırt dediği yer'e geldiler. İşler sarpa sardı. Terör örgütü sıkıştırıyor. İç savaş veya "darbe" ile tehdit ediyor. "Verdiğiniz sözde durun" diyor, hükümete… Ne söz vermişlerse artık!

"Esad gitmeli" çıkışları yapıyorlar ama kendileri ciddi ciddi gidici olduklarını görüyorlar artık. Süreç sonunda alan hâkimiyetini PKK'ya kaptırdıklarının farkındalar. Eski ortağı ile kanlı bıçaklı olan iktidar, Barzani konusunda birlikte hareket ediyor. İktidar Barzani'ye silah, lojistik ve psikolojik destek verirken, eski ortak Barzani gazetelerine büyük ilanlar veriyor. Birlikte tuvalete bile gitmeyeceklerin yollarının BOP yolunda kesişmesi, çok manidar!

Hem iktidarı, hem ortağını böyle BOP'tan BOP'a sokan sensin, farkında mısın? Onlar ne istedilerse sen verdin. Birlikte bunlar ne haltlar çeviriyorlar diye hiç sorgulamadın. Aynı sudan içmeleri, aynı yoldan geçmeleri, seni hiç ırgalamadı.

Olan ülkemize oldu. Vatanımıza ve devletimize oldu. Devlet varlık gösterdiği zaman, ne kanlar akacak biliyor musun?

Her şeyin müsebbibi sensin!
İktidarı güç şehvetine kaptıran, büyük tahrikçi sensin!
Bütün bozukluk sende!
Olaylara dana gözü yerine mânâ gözü ile baksaydın, ölçün gerçekten iman olsaydı. Bunların hiç biri yaşanmazdı. Anladık, imanın yok. İz'anın ve aklın da mı yoktu!
Ya insafın?

 

http://www.yenimesaj.com.tr

Önceki ve Sonraki Yazılar