1. YAZARLAR

  2. Bahattin AYHAN

  3. Bugünleri Arayacak mıyız?
Bahattin AYHAN

Bahattin AYHAN

Ortak Ses
Yazarın Tüm Yazıları >

Bugünleri Arayacak mıyız?

A+A-

Demokratik haklar, özgürlükler, insan hakları, düşünse serbestliği yanında Cumhuriyeti rafa kaldırma, Cumhuriyetin tüm maddi manevi değerlerini, laisizm ilkelerini  ortadan kaldırılması gibi hareket ve uygulamalarla karşı karşıya olduğumuzun farkındalığında olmayanlara bir uyarımızdır. Bu arada bağımsızlık, özgürlük, din temelli devlet  kavramlarımızın da bazı dış güçlerin güdümüne geçtiğinin de anımsatılmasıdır.  2014 için siyasi iktidarın hedefinde başkanlık sistemi (?), Türkiyelilik,eyalet sistemi,  polis devleti uygulaması yanında bunları pekiştirecek Anayasanın tümden değiştirilmesi uygulaması 2014’de gündeme gelecektir. Eğitim öğretim çağdışı olacak, mollalar ülkesinin birer ferdi olacağız.

Sayın Başbakanın son ABD gezisinden not çıkaramayanların göz ve hafızalarına kaydedilmesi dileğiyle diyoruz ki: Bırakın laikleri, ötekileştirdiklerinizi sizlerde bu ateşte kavrulacaksınız. En küçük bir tepki gösteremeyecek, polis devletin ve teokratik yasaların esiri olacaksınız.  Sayın Obama, beyzbol sopasını göstererek ‘’Bak bizim Suriye politikasını takip edeceksin’’ dedi. O anda Türkiye’nin Suriye politikası değişti. Her zaman olduğu gibi gizli anlaşmalar yapıldı. Tavizler verildi. Bütün amaç koltukta bir iki dönem daha kalabilmek. Gerisi abesle iştigal. Ya açılıma ne dersiniz? Öz çözümümüz mü yoksa dış güçlerin dayatması mı? Öz çözümümüz diyorsanız bu yazıyı okumayın. Boşuna gerilmeyin, sinirleriniz bozulmasın. Sizlerle yolumuz çoktan ayrılmış. Sizin için, bağımsızlık, demokratik haklar, başkanlık (?) yönetimin teokratik dikta olması fark etmez. Sizler kendinizi kutsal Mekke’ye değil de, dünyalık çıkarlara yöneltmişsiniz, Allah sizleri islâh etsin.

Onurlu barışa evet, onursuzluğa hayır. Diyoruz

Bugünler aranacak mı? Evet hem de pek çok. Çıkar için geleceğini hiçe sayanlara, din istismarına kananlara, yalancılara inanlara hatırlatıyoruz. Bildiğiniz yolda gidecekseniz yolunuz hiç açık değil, tam aksine zifiri karanlık, çağ dışılık ve baskı altında yaşamaktır. İster düşüncelerimize katılın veya katılmayın önemli değil. Testi kırıldıktan sonra eyvah demeden önce bir değil bin defa düşünmenizi tavsiye ederiz.

Bağımsız, özgür, birlik içinde, çağdaş bir Türkiye için saygı duyun, saygı duyun ki size de saygı duyulsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.