1. YAZARLAR

  2. Orhan ŞEN

  3. 'Biz demiştik' demek neyi çözer bilemiyorum?
Orhan ŞEN

Orhan ŞEN

Platform
Yazarın Tüm Yazıları >

'Biz demiştik' demek neyi çözer bilemiyorum?

A+A-

En sevmediğim şeylerden birisi ''ben demedim miydi'' sözüdür. Ama maalesef bazen bu sözü kullanmak zorunda kalıyoruz.İşin kötüsü aşağıdaki sözleri sadece ben söylemedim. Benim gibi milyonlarca insan son ekonomik kriz dahil bütün sosyal-siyasal-ekonomik krizlerin yaşanacağını yıllardan beri yazdık, anlattık, söyledik. Ama bırakın yandaşları yandaş olmayan güya akli selim gözükenleri bile ikna edemedik. Üstüne üstlük, hakaretlere uğradık, hain ilan edildik.

-Ergenekon, Balyoz, Ayışığı vs operasyonları içimizdeki kuklaları vasıtasıyla ABD'nin TSK'ya yaptığı kumpastır dedik. Dediklerimiz doğru çıktı mı, çıktı.

-FETÖ'ye çok yüz veriyorsunuz, bunlar sürekli kadrolaşıyorlar, bunların niyeti devletin yönetimini ele geçirmektir, dedik diye duymadığımız hakaret kalmadı. Sonuçta 15 Temmuz'u yaşadık. Dediklerimiz doğru çıktı mı, çıktı.

-Terör örgütüyle masaya oturulmaz bu örgütü şımartır, azdırır dedik. Bizi ''kandan beslenmekle'' itham ettiler. Sonuç, bir çok yerleşim biriminde hendekler kazıldı. Örgüt Güney Doğu'da alan hakimiyeti oluşturdu.

Yüzlerce şehit vererek bölgede alan hakimiyetini devlet yeniden ele geçirdi. Dediklerimiz doğru çıktı mı, çıktı.

-Barzani şebeğine yüz vermeyin gün gelir başınıza çıkar dedik. Dediğimiz doğru çıktı mı,çıktı.

-Suriye'de Kobani'ye yardım gitmesine izin vermeyin, bunlar tıpkı Irak'taki gibi Suriye'de de başımıza bela olurlar dedik. Dediklerimiz doğru çıktı mı, çıktı.

-Ülkemizin tüm yeraltı ve yer üstü kaynaklarını,banka ve sigorta şirketlerini satmayın, yazıktır, günahtır dedik. "Paranın milliyeti olmaz'' dediler. Sata sata sonuçta elimizde avucumuzda bir şey kalmadı. Dediklerimiz doğru çıktı mı çıktı.

-Bu kadar borçlanmayın, israf ve tüketimden kaçının, Osmanlı'yı da borç ve israf çökertmişti dedik. Bizi dinleyen olmadı. Dediklerimiz doğru çıktı mı çıktı.

-Tüketim ekonomisi uyguluyorsunuz. Hiç bir devlet üretmeden ayakta duramaz dedik. Bizi dinleyen olmadı. Ekonomi battı. Dediklerimiz doğru çıktı mı, çıktı.

-Biz üretim yapacak fabrikalar yapalım derken yatırımlar sürekli ''beton'' sektörüne yönelik yapıldı. Bilmem kaç tane içinde seyircisi olmayan Arena futbol sahamız oldu... Dediklerimiz doğru çıktı mı, çıktı.

-Tarım çöküyor dedik. Birşey olmaz dediniz.Tarım çöktü mü, çöktü.

-Bu ekonomi bu gidişata dayanamaz bir gün patlar dedik. ''Bizi kıskanıyorsunuz'' dediniz. Sonunda gemi karaya oturdu. Doviz patladı. Bütün ekonomik dengeler alt üst oldu.

Ekonominin freni patladı. Hızla uçuruma doğru gidiyoruz. Dediklerimiz doğru çıktı mı, çıktı.

-Biz çok acil, radikal tedbirler alınmalıdır diyoruz... Siz hala ''onların doları varsa bizim de Allah'ımız var'' diyerek hamasetle işi geçiştirmeye çalışıyorsunuz. Doğru mu, doğru.

Allah'ınızı severseniz siz ne işe yararsınız? Benim görüp, tahmin ettiklerimizi görüp tahmin ederek tedbirleri alamayacaksanız o makamları neden boşuna işgal ediyorsunuz. Bırakın boş kalsınlar. Eminim ki bundan kötüsü olmazdı.

Bu millet ne büyük bir günah işledi ki sizin gibi beceriksiz, öngörüsüz, bilgisiz ve cahillerin yönetimine düştü bilmiyorum.

Bir sözüm de, hükümetin destekçilerine olacak.

Nasıl, mutlu musunuz? Vicdanınız rahat mı? Ortaya çıkan tabloda sizin de katkınız çok. Eserinizle öğünebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.