1. YAZARLAR

  2. Zeynel KOZANOĞLU

  3. Bir Bilen Konuşuyor...
Zeynel KOZANOĞLU

Zeynel KOZANOĞLU

Ortak Ses
Yazarın Tüm Yazıları >

Bir Bilen Konuşuyor...

A+A-

Bir Bilen Konuşuyor...

Bizde bir de şöyle bir saplantı var. Çocuğumuz söylerse inanmayız, komşu çouğunun dediği doğrudur. Yakınımızda, yanımızda bizim ayarımızda biri söylerse inandırıcı bulmayız. Bir başkasından işitmek daha inandırıcı olur.

Daha önce de yazdım. Çok sevdiğim banka emeklisi bir akrabam bana “Rica ederim ağabey” dedi. “Bizim yurt dışına beş kuruş borcumuz yok” diyebildi. Niçin? Çünkü benim çocukluğumda köyde yalınayak gezdiğm günleri biliyor. O günkü çıplak ayaklı Zeynel’den bu güne çıksa çıksa bugün Tükiye’nin yabancılara milyarlarca dolar borcu olduğuna inanan bir Zeynel çıkar.

Hele 2015 yılı içinde yurt dışına ödeyeceğimiz sadece faizin yüz otuz milyar dolar olduğuna insanları inandırmak olası değil... Hal böyle olunca pek de alışılmadık bir yola başvurmak zorunda kaldım. Rifat Serdaroğlu varlık içinde büyüdü. Babası Milletvekiliydi. İzmir’in seçkinlerindendi.

Rifat Serdaroğu Bergama Belediye başkanıydı. O günden beri tanırım. Sonra Millletvekili seçildi. Sonra Sağlık bakanı oldu. Taş gibi, kaya gibi, adam gibi bir adam... Bu Rifat Serdaroğlu’nun kaleminden çıkmış satırları aşağıda sunuyorum. Ve ısrarla tekrar ediyorum ki, bu AKP derdinden kurtulabilmemiz için iki aydan az zaman kaldı. Bu kez kurtulamazsak, artık kıyamete kadar kurtulamayacağız.

İşte Rifat Serdaroğlunun yazısı:

“CHP ve MHP ekonomik programlarını sundular ya, AKP’li bademler bir yerlerine Osman Baydemir’in ağacının dalları batmış gibi, kaynak da kaynak, kaynak göster kaynak, nasıl yapacaksınız diye ısrarla soruyorlar.
Sabah akşam “Kaynak Sakızı” çiğniyorlar, hem de çatlatarak!
CHP ve MHP’li sözcüler ise, kan-ter içinde kaynak gösterme telaşındalar…

Hâlbuki vermeleri gereken çok basit bir kaynak yanıtı var. Şöyle;
Namuslu-Dürüst- Vergisini düzgün olarak veren-Devletin soyulmasına göz yummayan- vatandaşın dolandırılmasına tepki koyan- Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Demokrasiye inanan ve sahip çıkan herkes kaynak gösterilmesini isteyebilir.
Devleti ve Türk Milletini dolandıran, dolandırılmasına yol veren, hırsızlıkların üzerini örten, gördüğü bildiği halde yolsuzluklara ses çıkarmayan, boş gezen çocuklarını aylık kirası 60 BİN TL olan evde oturtan, koluna 700 BİN TL değerinde avanta saat takanlar ve onu alkışlayanlar, evinde MİLYAR DOLAR saklayanlar ve onları koruyanlar, PKK Narko-Terör örgütüne “TERÖR ÖRGÜTÜ” diyemeyenler bizden kaynak göstermemizi isteyemezler…

-Asrın Yardım Soygunu Deniz Feneri e.V olayında kaynak sordun mu?
-Patronunda ki Milyarlarca dolar-avro açığa çıkınca kaynak sordun mu?
-Devlete iş yapan çakal müteahhitlerden alınan 630 Milyon Dolar avantanın kaynağını sordun mu?
-Yolsuzluktan istifa eden 4 Bakan’a servetinizin kaynağı nedir diye sordun mu?
-Patronunun çocuklarının gemi filosunun-pırlanta dükkânlarının- villaların- yurtdışındaki rafineri ve diğer yatırımlarının-Hong Kong’da ki gökdelenlerin kaynağını sordun mu?
-Gezi’de gençleri katledenlere, kör edenlere, gücün kaynağı ne diye sordun mu?
Sormadıysan, kimseye kaynak sorma hakkın yoktur, olamaz…

Değerli Okurlar;
Bu ülkeye, Lâik Türkiye Cumhuriyetine, Demokrasiye, Hukuk Devletine inanan ve bunları korumak için mücadele veren herkes, inancı-siyasi düşüncesi-etnik kökeni ne olursa olsun tümü bu ülkenin kaynaklarının hesabını sorabilirler.
Onlar bu ülkenin eşit ve özgür vatandaşlarıdır.
Her siyasetçinin de bu sorulara yanıt vermek asıl görevidir.

Fakat Türkiye Cumhuriyetini Ortaçağ karanlığına sürüklemek, ülkemizi bölmek, eline silah alıp insanlarımızı öldürmek, devletin ve milletin imkânlarını çalmak isteyenlere ancak aşağıda tarif edeceğim şekilde kaynak gösterilecektir;
Sol elinizi sıkı bir şekilde yumruk yapın. Lütfen başparmak tarafı üstte olsun.
Sağ elinizi, Beştepe’ye şamar vuracak şekilde açık olarak tutunuz.
Sağ elinizin avuç kısmıyla şırakkk diye, sol elinizin yumruğu üstüne hızla vurunuz.
Bu vuruşla eş zamanlı olarak, “Al sana kaynak” diye haykırınız…

İşte kaynak böyle gösterilir…

Not;
HDP denen parti seçim beyannamesini açıkladı. Boş verin beyannameyi!
Tek yanıt istiyorum; PKK, bir terör örgütü müdür, değil midir?

Sağlık ve başarı dileklerimle 22 Nisan 2015
Rifat Serdaroğlu

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.