1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Vergi Dairesi Müdürlerinden Eylem Hazırlığı

Vergi Dairesi Müdürlerinden Eylem Hazırlığı

Geçtiğimiz aylarda Cumhuriyet tarihinde ilk kez ülkenin her yanından Ankara’ya gelen Vergi Dairesi Müdürleri Maliye Bakanlığı önünde eylem yaparak Maliye yetkililerini protesto etmişlerdi.

A+A-
Bu defa 13 Haziran’da Maliye Bakanlığı Müsteşarı ile görüştüler ve yine bir sonuç alamadılar. Görüşme sonrasında aldıkları kararla şubeler konu ile ilgili alacakları kararlarda serbest bırakıldı. Bu karar Vergi Dairesi Müdür ve Müdür Yardımcılarının bundan sonra eylem yapabilecekleri anlamında yorumlandı. 

Maliye Bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan Vergi Dairesi Müdürleri ve Müdür Yardımcılarının oluşturduğu GİMDER (Gelir İdaresi Müdür ve Müdür Yardımcıları Derneği) Yönetim Kurulu Maliye Bakanlığı Müsteşarı ile bir görüşme yaptı. Görüşme sonrasında Genel Başkan Mücadettin Şanal tarafından yapılan açıklama aynen şöyle;
 
Nisan/2012’de ki görüşme talebimize olumlu cevap verilmesi üzerine 13.06.2012 tarihinde Maliye Bakanlığı Müsteşarı Sayın Naci AĞBAL ile Başkanlığımda Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Şube Başkanlarımızın katılımıyla bir toplantı gerçekleştirilmiştir.
 
Toplantıda, Aralık/2011’de gerçekleştirilen toplantıda sunulan görüşler ile Sayın Müsteşarımız tarafından dile getirilen konular hakkında bu güne kadar gelinen süreç değerlendirilmiştir.
 
Sayın Müsteşarımız tarafından; “özellikle sorunlarımızın kendilerince çok yakından bilindiği ve takip edildiği, Vergi Dairesi Müdürleri ve Vergi Dairesi Müdür Yardımcılarımızın aldıkları ücretin yaptıkları işlerin doğasına aykırı olduğuna samimiyetle inandığı, bu işlerin yasal düzenleme gerektirdiği, yasal düzenlemelerin kendisinin ve Sayın Bakanımızın destek ve katkılarıyla birlikte siyasi erki de gerektirdiği, konunun gündemlerinde olmakla birlikte düzenlemelerin ancak konjonktürün uygun olduğu bir ortamda yapılabileceği ve bunu bir takvime bağlamanın uygun olmayacağı” ifade edilmiştir.
 
Toplantı sonrasında Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Şube Başkanlarımızın katılımıyla gerçekleştirilen değerlendirmeler sonucunda aşağıdaki kararlar alınmıştır.
 
1- Mesleki beklentilerimize ilişkin herhangi bir düzenleme yapılmasının beklenilmesi bizlere zaman kaybettirmektedir.
 
2- Vergi Dairesi Müdürleri ve Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı arkadaşlarımızın görüş ve önerileri alınarak yasal haklarımızın kullanılmasına yönelik çalışmalar, Şubelerimizce gerçekleştirilecektir.
 
3- Derneğimiz GİMDER aracılığıyla mesleki beklentilerimizi ve birikimlerimizi ortaya koyacak çalışmalar gerçekleştirilerek kamuoyu yaratılmasına özen gösterilecektir.
 
Mesleki sorunlarımızın gerçekleştirilmesinin çetin bir süreç gerektirdiğini, çözümün ancak birlik ve dirlik içinde olarak başarılabileceğini bir kez daha anımsatarak, Şahsım ve Yönetim Kurullarımız adına, çalışmalarınızda başarı ve esenlikler diler saygılarımı sunarım. 13.06.2012 – ANKARA
 
Mücadettin ŞANAL
GİMDER Genel Başkanı
 
Katılımcılar;
 
1- Mücadettin ŞANAL, GİMDER Genel Başkanı
2- Servet YILMAZ, GİMDER Genel Sekreteri
3- Özdemir ÖZBERK, GİMDER Genel Başkan Yardımcısı
4- N.İlgihan ATİLA, GİMDER Genel Başkan Yardımcısı
5- Hasan ERDEMİR, GİMDER Genel Başkan Yardımcısı
6- M.Halil ATEŞ, GİMDER Genel Merkez Y.K.Üyesi
7- Ayşe ÇETENAK, GİMDER Adana Şube Başkanı
8- Ayhan ERTEKİN, GİMDER İstanbul Şube Başkanı
9- Faruk BALKAN, GİMDER İzmir Şube Başkanı
10- Aslan BIYIK, GİMDER Ankara Şube Başkanı
11- M.Salih GÜZEL, GİMDER Bursa Şube Başkanı
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum