1. YAZARLAR

  2. Abdullah ALAGÖZ

  3. Türkleri size tanıtmak lazım
Abdullah ALAGÖZ

Abdullah ALAGÖZ

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

Türkleri size tanıtmak lazım

A+A-

Dünyanın sayılı üç-dört kadim milletlerinden biri olan Türkleri tarih sahnesinden çıkarın sahi geriye ne kalır?  Anadolu coğrafyasında özellikle İslami söylemlerde bulunanlara sormak lazım Selçuklu, Karakoyunlu, Akkoyunlu, Osmanlı ve diğer beyliklere bakın Türk egemenliği, medeniyeti ve kültürü dışında ne bulabiliyorsunuz?

Aziz vatan topraklarında Türkler dışında tek özgün bir çömleği olan başka bir İslami topluluk var mı?

1500 yıllık İslam medeniyetinin 1000 yıl bayraktarlığını yapan ve en az 300 yıl öncesinde diğer İslam devletlerinin vurucu gücü olan, can veren, kan veren, medeniyet kuran, İslami değerleri zirveye çıkaran Türklerin adı neyinizi acıtıyor? Girdiği coğrafyaları, şehirleri, beldeleri mamur yapan, vücuda getirdiği eserlerle muhteşem bir medeniyet kuran Türkler değil mi?

Sultan Ahmet Camii, Süleymaniye, Selimiye Kocatepe, Anıtkabir, Çanakkale, Sakarya size neyi ve hangi milleti hatırlatıyor?

Kapkaçılık, kaçakçılık yapan, feodal yapıdan kurtulamamış, yazılı kurallar aşamasına bile gelememiş, kültürel gecikmeye uğramış,  vatan, millet, devlet, bayrak sevgisinden bile nasibini almamış  kriminal ve tarihte esamesi okunmayan kitlelerle Türk milletini kıyaslama vicdansızlığı hangi değerlerle yapabiliyorsunuz?

Türk milleti kavramı sosyolojik bir mensubiyet duygusudur. Bu vatanda yaşayan dini, dili, meşrebi ne olursa olsun bütün vatandaşlarımız Anayasamıza göre Türk’tür. Hal böyleyken Türk’e karşı bu kuyruk acısının hikmeti nedir?

Muarızlarının bile takdirini almış binlerce kitap, makale ve filmlere konu olmuş büyük Türk milletini etnik seviyeye indirme çabanızın nedeni nedir?

Tarih, Türk’ü; adalet , özgürlük, doğruluk, bağımsızlık ve nizam kelimeleriyle eş anlamda kullanırken  evlatlarımıza Türklüğü öğreten andımız neyinize batıyor?

Sembolleriniz Ortadoğu'dan, liderleriniz Ortadoğu’dan, sevdalarınız Ortadoğu’dan ve dahası Arap hayranlığından. Türk’e ait kendinizi hissetmeyebilirsiniz. Bu en tabi hakkınızdır. Buna da saygılıyız. Ancak Türk’e saygılı olun!

Milli günlerimize, bayramlarımıza karşı sistematik düşmanlığınız bizi çileden çıkarmaya başladı. Beyler! Türk düşmanlığı en çok sizi ve toplumsal dokumuzu zedeler. Kendinize gelin!

Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir hobi sonucunda mı kurulduğunu mu sanıyorsunuz?

Beyler, orada Türk’ün kanı, canı, hikayeleri, sevdaları, hüzünleri ve Kızılelma ülküleri vardır.

Devletine vergi ödeyen, iş yeri açan, insanları çalıştıran, bürokraside hizmet eden, sınır boylarında bizler sıcacık yataklarımızda yatarken nöbet tutan, bazen de kahpe kurşunlar sonucu hakka yürüyen, okulda çocukları aydınlattığı, hastanede vatandaşı tedavi ettiği için şehit edilen yine Türklerdir.

Haklısınız! Türk fedakardır, almaz verir, yemez yedirir, içmez içirir. Bu üstün vasfımız sizi başka şeylere yöneltmesin!

Türk, Orhun abideleridir, ecdadım Metehan’dır,

Türk, Cihan hakimiyeti mefkuresidir,

Türk, Asya steplerinden Adriyatik denizine kadar uçsuz bucaksız bir coğrafyanın adıdır.  

Türk, Yusuf Has hacip’tir, Kaşgarlı Mahmuttur, Malazgirt’te Alparslan’dır, İstanbul’un önlerinde Genç fatihtir.

Türk, İsmail Gaspıralı’dır, Ziya Gökalp’tır, Yusuf Akçura’dır.

Türk, Kendini Türk milletine adamış Başbuğ Alparslan Türkeş’tir

Türk, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.