1. YAZARLAR

  2. Abdullah ALAGÖZ

  3. TÜRK DÜŞMANLIĞI BİR ALÇAKLIK OLDUĞU KADAR HASTALIKTIR
Abdullah ALAGÖZ

Abdullah ALAGÖZ

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

TÜRK DÜŞMANLIĞI BİR ALÇAKLIK OLDUĞU KADAR HASTALIKTIR

A+A-

Alçaklık dibe vurunca hayâ kalkar, vicdan muhakemesini kaybeder, âlim görünümlü, miyop bakışlı ve şartlı reflekslerle yetişen şakirtler, ortalıkta birer sosyal virüse dönüşürler. İlk bakışta birer alim, akıllı insan, vicdan sahibi birey sanırsınız. Kuyruklarına dokunduğunuzda…

Yıllardan beri bitmez tükenmez bir Türk düşmanlığı, cumhuriyet düşmanlığı ve cumhuriyet kurucularına olan kinlerini kustular, kusmaya devam ediyorlar.  Bu cumhuriyet bu demokrasi bu milli irade ve Türk’ün egemenliği size neyledi, bu kadar kin, nefret, intikam duygularınızın gerçek nedeni ne ola ki? 

Savaş açtığınız cumhuriyet, Türk milletinin canhıraş bir mücadelesi sonucu kanla kazanılmış vatan toprakları üzerinde kuruldu. Ezanın susmaması, bayrağın inmemesi, vatan topraklarına namahrem elinin değmemesi için mücadele verildi. Sahi buna da karşı mısınız? Sizin din anlayışınız, vatan anlayışınız, bayrak anlayışınız ve egemenlik anlayışınız nedir açıklar mısınız?

Savaş açtığınız cumhuriyet, okuryazar oranını %6 dan %95 ‘lere çıkardı. Bireyi kul olmaktan şerefli, vatandaşa dönüştürdü. İnsanca yaşamamızı sağlayan birçok hakları getirdi. Hasta adamdan genç cumhuriyeti inşa etti. Bundan neden rahatsız oluyorsunuz?

Hz peygamberin övgüsüne layık olmuş, asırlarca hilalin bayraktarlığını yapmış, Viyana kapılarından Yemen çöllerine kadar olan bir coğrafya da adaleti gerçekleştirmiş olan büyük Türk milletinin hangi kodu size dokunuyor açıklar mısınız? Nedir bu Türk kelimesinden, Türk milletinden ve Türklüğe karşı olan tepkiniz? Bilinçaltı kinleriniz acaba genetik kodlarınızla ilgili mi? Öyleyse dini ya da başka unsurları alet etmeyin!

İslam düşmanlarıyla, bölücülerle, haramzadelerle, ateistlerle ve liboşlarla ortak bir noktanız var. Bunu bütün uygulamalarınızla ortaya koydunuz ve açıkça ilan etiniz;    ” TÜRK DÜŞMANLIĞI”

Türk, bir medeniyetin, kültürün, irfanın, adaletin, vatanın, bayrağın ve inancın adıdır. Türkiye adını nereden alıyor hiç düşünmediniz mi? Türkiye, Türk yurdu demektir. Türkiye ‘de yaşayan insanlarımızın soyu -sopu beli, tarihi geçmişi aidiyeti ortadadır.  Siz aidiyetsiz iseniz, kendinize yeni bir soy icat etme güdüsüne kapıldıysanız bu milletle neyin hesaplaşmasını yapıyorsunuz? Türk milleti birçok şeyi affedebilir ama kendisine ihanet eden aidiyetsizleri hiç ama hiç affetmeyecektir.

Türk tarihini devre dışı bırakın, Türk milletini konunun öznesi olmaktan çıkarın bakalım, hangi millette, hangi tarihe, hangi inanca bağlanacaksınız? Beyler, karşı çıktığınız, ihanet ettiğiniz, sürekli aşağılamaya çalıştığınız ve ehli salibe şikâyet ettiğiniz Türk milleti olmasa siz yok hükmünde olurdunuz. Bunu acaba anlayabildiniz mi? Gerçi anlasanız ne olur? Genetik kodlarda bir sıkıntı varsa o da iflahı olmaz bir hastalıktır.

Osmanlı torunuyuz dersiniz ama Osmanlının  bir Türk devleti olduğunu kabul etmezsiniz.  İmparatorlukların çökmesiyle koca çınar da devrildi. Osmanlıyı savunup Türk düşmanlığı yapma çelişkisini hangi mantıkla açıklayacaksınız? Kendinize ata bulma serüvenini bir Türk hanedanlığına dayandırmanız gerçi bizler için hoş bir duygudur. Osmanlı Türk ulu çınarının bir dalıdır. Dalı kabul ediyorsunuz da çınar niye sizi rahatsız ediyor.  Ulu çınarın dalını meşe ağacına yapıştıramazsınız. Bedevi çöllerinde çınar yetişmez.

Allah’ın kelamı ağzınızdan düşmez ama yolsuzluğu, hırsızlığı, kul hakkını ve kendinden olmayanları ötekileştirmeyi meslek haline getireceksiniz! İslam’a en büyük darbeyi ne cuntacılar ne Marksistler ne de başkaları vurdu. En büyük darbeyi sureti haktan görünen ama İslami değerleri meta aracına dönüştüren sizler vurdunuz.

Sözün özü sizden ne Müslüman ne vatanperver ne de birey olur. Aidiyetsizlik ve Türk düşmanlığı iliklerinize kadar işlemiştir. Sizler bir hastalığa tutulmuşsunuz. Allah sizi ıslah etsin!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.