1. YAZARLAR

  2. M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

  3. Tayyip Erdoğan tehdidini € sıfırlamak €
M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

M. Fevzi KÜÇÜKKAHVECİ

Ortakses
Yazarın Tüm Yazıları >

Tayyip Erdoğan tehdidini € sıfırlamak €

A+A-

Açık ve net bir şekilde görülmektedir ki Türkiye bir hükümet tarafından yönetilmekten çok tek adam yönetimi anlayışıyla yönetilmekte, hükümet üyeleri bile önemli gelişmeleri haberlerden öğrenmektedir.Bu durum 77 milyonun tamamı için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır.

CUMHURİYETİMİZ için bir tehdittir: Cumhuriyet tarihimizde ilk kez Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş esasları değiştirilmek istenmektedir. Devletimizin kuruluş esaslarını değiştirmek, %50 ile gelen değil, %90 la bile gelse; iktidarların yetkisinin dışındadır.

DEMOKRASİMİZ için bir tehdittir: Demokrasimizin bütün değerleri tek adama feda edilmektedir. Demokrasiden monarşiye doğru bir kayma gözlenmektedir.

HUKUK için bir tehdittir: Hukuk hiçe sayılmakta, haklının değil güçlünün hukuku egemen kılınmaktadır. Hukuka güven kalmamakta "Hukuk devleti" olmaktan hızla uzaklaşılmaktadır.

BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZ  için bir tehdittir: 91 yıldır "Ne mutlu Türküm diyene" anlayışında birleşmiş bir milleti, ismini sayamadığı 36 etnik yapıya bölmeye çalışmaktadır. Bölmekte, ayrıştırmakta ama "birlikten" bahsetmektedir.

DİNİMİZ için bir tehdittir: Yüce dinimiz siyasetin ucuz bir malzemesi olarak kullanılmakta ve kutsiyeti yara almaktadır. Maalesef din siyasetten sonra hırsızlığa bile alet edilir hale getirilmiştir. Bu durum geniş kitleleri dinden soğutmaktadır.

TERÖRÜN BİTİRİLMESİ için bir tehdittir: Vahşiyce binlerce cana kıymış, yabancı istihbarat örgütlerinin piyonu pkk terör örgütü yapılan görüşmelerle devletimizin muhatabı, eşdeğeri haline getirilmiştir ve pkk hızla meşrulaştırılmaktadır. Akp-pkk beraberliğinden, gayr-ı meşru "açılım" ihaneti doğmuş, hem silah anlamında hemde siyasi olarak pkk güçlendirilmiştir. Silahla elde edemediklerini, silahsız elde etmektedir. Teröristle görüşme ve terörle bir yerlere varılabiliyor durumu, gelecekte terör yapacakları cesaretlendirecektir.

TÜRK SİYASETİ için bir tehdittir. Bu kadar ilkesiz, kuralsız, yalanlarla dolu ve siyasetin etik değerlerinden uzak  keyfi bir yönetim anlayışı siyaset kurumunun ve makamların saygınlığını ortadan kaldırmaktadır. 

DEVLETİN KURUMLARI için bir tehdittir. Devletin bütün kurumlarını partisinin yan kuruluşları haline getirmeye çalışmış ve önemli ölçüde de bunu başarmıştır. 12 yılık iktidarında birilerine sunduğu,paylaştığı kurumların sahipleriyle ters düşünce "paralel devlet" yaftası yapıştırmaktadır.

MEDYA için bir tehdittir: Ele geçirdiği ve üzerinde baskı kurduğu medya ile şahsiyetsiz ve kimliksiz bir basın oluşturmuştur. Basın bilgilendirme, denetleme, eleştirme ve uyarma görevini yapamamaktadır.

GENÇLİK için bir tehdittir: Nüfusumuzun büyük bölümünü oluşturan gençlerimizi bilinçli olarak tahrik etmekte, ayrıştırmakta ve kamplaştırmaktadır. Ulu Önder Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyetini  emanet ettiği  Türk gençliğine karşı bu tutumu son derece yanlış ve tehlikelidir.

SİVİL HAYATIMIZ için bir tehdittir: Spor kulüplerinden, tv dizilerine, hatta evlerimizin içine kadar sosyal hayatımızın her alanına açıkça müdahale etmektedir.

AKP SEÇMENİ için bir tehdittir: Sürekli tabanına fanatizmi  körüklemekte ve böylece algılarını kapatmaya çalışmaktadır. Bilmektedir ki fanatik bir kitle gerçekleri ve doğruları araştırmadan, sorgulamadan, bilinçsiz bir bağlılık ve itaat sergiler. Bu kadarıda olmaz, buda yapılmaz diyeceği bir sınırı kalmaz. Bir gün ak dediğine daha sonra kara dediğinde, aynı kitlenin hangi söylediğin doğru demeden  alkışlaması bundandır.

DIŞ POLİTİKAMIZ  için bir tehdittir: Komşularımızla sıfır sorun diyerek başlamış, getirdiği noktada sorunsuz olduğumuz komşumuz kalmamıştır. Yanlış dış politikaları nedeniyle binlerce yıllık devlet geleneğimizin, saygınlığımızın devamını getirememiş ve Türkiye'yi bir Ortadoğu ülkesi konumuna düşürmüştür.

AİLESİ VE YAKIN ÇEVRESİ için bir tehdittir: İktidarın ve gücün verdiği sarhoşlukla başta yakın çevresi olmak üzere her şeyi yapabileceği, kendilerinden  hesap sorulamayacağı algısını oluşturduğu ve buna göre davrandıkları, yayınlanan telefon konuşmalarında açık bir şekilde görülmektedir.

Yasal olmayan gösterilerden, sokaklardan kesinlikle uzak durulmalı, haklıyken haksız duruma düşülmemeli ve kronik mağduru oynamasına fırsat verilmemelidir. Bu O'nun işine gelmekte ve gerçekleri perdelemektedir. Sandıkla gelen sandıkla gider. Medyanın tamamına yakını hizmetinde olduğu için propaganda üstünlüğü elindedir ve bunu çok iyi kullanmaktadır. Gerçeğin ne olduğu değil, nasıl bilindiği önemlidir. Medyanın sağladığı algı yönetimiyle ülkeyi yönetmekte, tek adamlığını sürdürebilmektedir.

77 milyonun tamamının üzerindeki Tayyip Erdoğan tehdidini sonlandırmak, "sıfırlamak" sanıldığın aksine çok kolaydır. Nasıl mı? En yakın çevremizden başlayarak daha önce akp ye oy vermiş en az bir kişiyi akp ye oy vermemeye ikna etmek, söz almaktır. İkna ettiğiniz kişi sayısını 3-5 kişi yaptığınızda, zamanında yıkılmaz, yok olmaz denen  mevta siyasi partilerin yattığı siyasi partiler mezarlığında akp de yerini alır. İnanın "nasıl bilirdiniz" diye soran bile bulunamaz. Bıkmadan, usanmadan, gerekirse uyumadan bu kurtuluş savaşını vermeye, vatanımızın sahipsiz olmadığını göstermeye, 77 milyonu bu ciddi tehditten kurtarmaya var mısınız?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.