1. YAZARLAR

  2. Faruk YÜCER

  3. TARİHİ TERS YÜZ EDENLER...
Faruk YÜCER

Faruk YÜCER

YAD
Yazarın Tüm Yazıları >

TARİHİ TERS YÜZ EDENLER...

A+A-

 Son günlerde Türk Tarihi'ni ters yüz edip onu kendi çarpık  fikirlerine UYARLAMAK İSTEYENLER  bir hayli çoğaldı.

     Üzülüyoruz elbet.. Bu ne aymazlık ,bu ne kin bu nefret niye? Akıl alır gibi değil. Sokaklarda,gazetelerde  18 Mart ÇANAKKALE ile ilgili  ilanlar var..Büyük çoğunluğu mahalli idarelerin veya çeşitli kurum ve kuruluşların.Konferanlar düzenleniyor,belgeseller yayınlanıyor.Ne güzel değil mi? Tarih şuuru geçmişe saygı bu işte.Ama bir bakıyorsun afişlerde ve bu anma günlerinde her şey var,ama ATATÜRK yok.Akıllarınca  ''algı operasyonu '' yapıyorlar.

      Sevgili dostlar,hepimizin bildiği gibi Çanakkale  savaşları,deniz ve kara savaşlarıyla bir bütündür.Elbette düşman donanmasıyla boğazı geçemedi  torpıtoları .Türk'ün çelik iardesiyle parça parça oldu..Ve karada da Anafartalar,Conk Bayırı'nda destan yazıldı.Gelibolu yarımadasına çıkan  İngilzler Anzaklar vs. ters yüz edildi.

       Türk'ün yeniden doğuşu olan Kurtuluş savaşından önce iki önemli zaferimiz var.Birisi Çnakkale  Zaferi;(;deniz savaşlarında Esat Paşa ,kara savaşlarında Albay Mustafa Kemal,komutasındaki arslanlar).İkincisi Kut'ül Amare. zaferi. (Burda da Sakallı Nurettin Paşa ve kahramanlar).Bu zaferler adeta kurtuluş savaşına moral kaynağı olmuş. Türk'ün her halükarda zafer kazanacağı düşüncesini pekiştirmiştir.

       Bir anekdot:Çanakkale savaşları bütün şiddetiyle devam etmektedir.Cepheyi bir ilim ve ulema heyeti ziyaret eder.Çeşitli görüşmeler yaparlar askere  moral desteği verirler ve dönerler.Anafartalar zaferi nedeniyle bir risale yayınlarlar.Bu risalede:''Anafartalar zaferi dolayısıyla bütün İslam aleminin  Komutan Mustafa KEMAL'eve askerlerine şükran borcu vardır.''derler.

       Kalpleri kararmşı,gönül gözleri   kapanmış,ilmi ahlaktan yoksun çevreler.söyler misiniz Atatürk Çnakkale'de var mı yok mu?Ne yaparsanız yapın ''mızrak çuvala girmez''Kadim Türk milleti kendi değerlerini unutmaz.Sahte kahramanlar sabaha karşı yağan ''kırağı'' gibidir. Ömürler güneş doğuncaya kadardır.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum