1. YAZARLAR

  2. Bahattin AYHAN

  3. Sindiren Susturan Korkutan Siyaset ((SSKS)
Bahattin AYHAN

Bahattin AYHAN

Ortak Ses
Yazarın Tüm Yazıları >

Sindiren Susturan Korkutan Siyaset ((SSKS)

A+A-

Yeni yıl geçmişten iyi mi olacak?  Kehanette bulunmak istemem ama durum hiç açıcı değil ve iyi olmayacağını da ayna gibi ortaya koyuyor. Bir tarafta çaputa sarılmış yalelli teraneleri, diğer tarafta hakkı yenmiş hukuku tek taraflı  yorumlanmış mağdurlar var olduğu müddetçe bu memlekete huzur gelmez, gelemez.

Yolsuzluk, adaletsiz gelir dağılımı, yoksulluk, işsizlik, talan diz boyu. Bunlara ilaveten yandaşına tarafgir hukuk uygulayan, vatandaşını sindiren, susturan, korkutan siyaset oldukça  huzur ancak sözcük olarak sözlüklerde yazıldığı yerde kalır.

Birde eli kulağında gelmek üzereyim diyen ekonomik kriz var. Peşkeşler, yolsuzluklar, arsızlıklar ve etle tırnak arası kavgalar, karalamalar, vefasızlıklar işin içine girdiğinde huzurdan bahsetmek tek tip robotlara özel olsa gerek.

Kötüye gidişe, vurguna, soyguna, talana dur diyecek tek makam vatandaştır. Siyasi iktidarın saldırıları, hakaretleri, yaptıkları ve yapmak istedikleri halkımıza iyi anlatılmalıdır. Aksi halde tüm haklar askıya alınacak, belirli bir kesimin vurgun, talan, soygun yaptığı bir ülkede yönetilenler olacağız.

Bu kadar korku salma, insanları susturma ve sindirme siyasetinin tek hedefi vardır: Ortaçağ yaşantısı ve zalim diktatörlük. Ne deniliyor vatandaş isterse gideriz. Bu sözler işin cilalı kısmı. Yerel ve genel seçimler vatandaş için son fırsat. Mevcut siyasi iktidarı desteklemek ise diktaya razı olmak demektir.

Siyasi iktidar da boş durmayacak bu için alt yapısını daha da kuvvetlendirecektir. O nedenle memleketine, oyuna sahip çıkacak vatandaşların en azından sandıkta bu zihniyete dur demesi için son fırsat önünde durmaktadır.

Bakmayın öyle dini bütün nesil yetiştireceğiz gibi hamasi laflara. Dini bütün insan yolsuzluk yapmaz. Gençler bunları görmüyor mu?  İktidar destekli bindirilmiş kıtalara, yalellilere kulak asmayın. Boş ve kof gündeme kanmayın.

Düşünen insanlar eylemle, söylemle uyarır. Uyarıyı dikkate almak veya almamak vatandaşın bileceği iş. Ders verme gibi bir amacımız yok, haddimize de düşmez.  Sonuç Türkiye bu siyasi iktidarla çıkmaza girmiştir. Başarısızlığı, yolsuzluğu  ve talanı mağdur edebiyatı yaparak ört bas etmek isteyenlere bu milletin prim vermeyeceği inancı ile 2014 ün aydınlık olmasını diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.