1. YAZARLAR

  2. Mehmet SORAL

  3. Sedat'ın cezasını halkı verir kime ne?
Mehmet SORAL

Mehmet SORAL

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Sedat'ın cezasını halkı verir kime ne?

A+A-
Sedat'ın cezasını halkı verir başkaları değil...

Cumhur İttifakı sözüm size; Eğer muhalefet söyleyip siz de başkaları o zaman daha kolayı var; bırakıp gideceksiniz, ne yapılması gerektiğini sizin yerinize düşünenler yapacak. Bu gidişiniz için bir sene beklemeye gerek yok, erken de olabilir bir sakıncası olmaz.

Muhalefet senelerce demişti; "Esad'a Esed demekten vazgeçin, ikili ilişkileri tekrar başlatılıp Suriye'nin bütünlüğü korunsun, iç barış sağlansın" dedikçe iktidar "Katil Esed ile mi görüşeceğiz?" diyerek, muhalefetin görüşme önerilerini "Katille işbirliği yapmak, paye vermek" şeklinde lanse ederek muhalefeti itibarsızlaştırmayı tercih ettiler.
Esad katilse gereğini Suriye halkı düşünecekti bize ne ki? Biz de sizden memnun değildik, senelerdir. Sayenizde devletin kılcal damarlarına kadar yerleşen, cumhuriyet tarihinin en büyük yapılanmanın ihanetine tanık olduk, 15 Temmuz'u yaşadık ve son günlerinizde de ekonomik kaos ve neden olduğu bunalımı yaşıyoruz. Peki bu halimiz Suriye halkı dahil kimi ilgilendiriyor. Muhalefetiz diye hangi milletin himmetine sığınıyoruz; asla, sizi, size rağmen demokrasinin imkanlarını sonuna kadar sabırla kullanarak sandığın dibine çakmanın hazzını yaşayacağımız günlere hazırlanıyoruz.
İsrail ile de karşılıklı büyükelçilerin atanması kararı alındı, iyi oldu. Siyasal İslamcı ihvancı Arap zihniyeti inadı ile gereksiz şekilde İsrail ile ilişkiler bozuldu bugünlere geldik. Gelinen nokta, muhalefetin senelerce dile getirdiği tavsiyelerine o günlerde değil bugün uyulmuş olmasıdır.
Gerçi yerle yeksan ettiğiniz; siyasette edep, adap ve etik değerler gereği muhalefete bir özür ve teşekkür borçlusunuz ama ne gezer; adamın birisi çıktı "Senin üzerinde Hz. Peygamberin sıfatlarını görüyoruz" dedi, bir diğer angut "Onu görünce Allah'ı görmüş gibi oluyoruz" dedi Estağfurullah, hadsizler" bile demedin, hoşuna gitti, aldın kabul ettin.
Seni Hz. Peygamber'e, Allah'a benzetenlere bir sözün olmaz ama ola ki birisi Türkçe ezandan bahsetse yaygarayı kopararak ortalığı velveleye verip gerek parti gerekse şahıs olsun dünyayı başına yıkmaya kalkarsın.
 
Devlet nedir hükümet nedir bilmeden yönetmek...?
 
Erdoğan devlet nedir, hükümet nedir, devletin kurumları nedir ve buralarda görev yapan insanların yetki ve sorumlulukları nelerdir bilmiyor olmalı ki; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na "Şimdiye kadar hangi hastaneyi yapıp, açılışını yaptın söyle bakalım" diyor.
Hastanene yapılmasına hangi kurum karar verir, planlamasını yapar bilmemesi mümkün değil ama öyle bir tek adam ruhu ile hemhal olmuş ki; muhalefetin liderini de eşdeğer sorumlulukta görüyor; "Ben yaptım sen niçin yapmadın?" der gibi.
Bu CEHAPE var ya bu CEHAPE; Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı döneminde hiç bir şey yapmadı(!)Ama gerçek olan şu; özellikle kendi seçmenini her söylediğine inanan "Cahiller" olarak görüyor olmalı ki; Kılıçdaroğlu'nun hiç bir zaman hastahane yapılmasına karar verme konumunda olmadığı halde, olmuş da becerememiş gibi algı operasyonu yapıyor.
 
AKP ve Erdoğan'ın Devlet Bahçeli'ye ahde vefa adına minnet borcu
 
Bence AK Parti kuruluş ve var oluş sürecinde Devlet Bahçeli'nin katkısına hürmeten ahde vefa gereği kutlamada baş konuk olmalıydı.
Unutmadık...
BOP projesi dahilinde yeni kurulan AKP için MHP'nin baraj altına itilmesini...
Ve devamında sanıldı ki; Türk milliyetçileri olarak Devlet Bahçeli'ye biat edeceğiz, azatlık kabul etmeyen iflah olmayan köleleri olarak her dediğini yapacağız...yapmadık.
Demokrat Türk milliyetçileri olarak biatı ret ettik, organize olup proje geliştirdik. "Vatan ve millet severlik paydasında" bütünleşebildiğimiz değişik siyasi görüşlere sahip insanlarımızı da aramıza alarak "İYİ Parti Projesi"ni geliştirdik.
Sonra ne mi oldu; devletin kurumları ile kurulan tuzağı; bu devleti kuranların partisi CHP ile demokrasi dansında cumhuriyet tarihinin en şahane figürünü göstererek bozduk.
İYİ Parti'nin olmadığı sadece CHP ve Cumhur ittifakının olduğu siyasi arenanın resmini çizin ve lütfen tekrar tekrar bakın; görünen ne; ... bir felaketin resmi değil mi?
Meral Akşener ve partisi, Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli tarafından abluka altına alınması planlanmış Türk demokrasisine derinden nefes aldırarak yerle yeksan edilen Cumhuriyet değer ve kazanımlarının aslına rücu etmesi için umut olmuştur. Allah ondan ve tüm "İYİ"lerden ve vefasızlık yapmayalım "partner"i CHP'den de razı olsun.
 
Cemaatler siyaset ve devlet yönetiminde ne kadar müdahil olmalı?
 
Cemaat ve tarikatların siyaset ve devlet yönetiminde etkin olmasını en yüksek oranda yüzde 88.2 tehlikeli bulan İYİ Parti seçmeni. Bu oran en azından kendi adıma söyleyebilirim; yanlış yerde olmadığımı gösteriyor.
Diğer partiler
AKP yüzde 56.9 (Hiç akıllanmamışlar)
CHP yüzde 86.9
HDP yüzde 75.1
MHP yüzde 69.8 (AKP'ye uyumu burada da gördük)
Kaynak: MetroPoll araştırma.
 
Devlet Bahçeli'den taziye mesajı
 
Zulüm 1938'de bitti diye başlık atan bir gazetenin vefat eden mensubu için özel taziye tweeti atan Devlet Bahçeli, bayrağımızı yakan AKP'leşmiş devletimizin beslemesi nankör Suriyeliler için hala bir tweet atıp, beyanatta bulunmuş değil.
Ha bu arada Akit İcra Kurulu Başkanlığı konusunda sıkıntı yaşarsa; problem olmasın Sayın Devlet Bahçeli kendisine bağlı bir "ülkücü"nün ismini verebilir(!)
 
Bahçeli, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, "Akit Medya İcra Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Karahasanoğlu'nun vefatından duyduğum üzüntüyü bilhassa paylaşıyor, merhuma Cenab-ı Allah'tan rahmetler niyaz ediyorum. Ayrıca muhterem ailesine, sevenlerine Akit Medya Grubu'na, sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı...
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.