1. YAZARLAR

  2. Bahattin AYHAN

  3. Ortadoğu Satrancında Türkiye!
Bahattin AYHAN

Bahattin AYHAN

Ortak Ses
Yazarın Tüm Yazıları >

Ortadoğu Satrancında Türkiye!

A+A-

Ortadoğu Satrancında Türkiye!

Türkiye’nin egemen siyasal İslamcıları Türkiye’yi getirebilecekleri en kötü ve son noktaya getirdiler. 1923 den 2003 lere kadar ‘’Yurtta Sulh Cihanda Sulh’’ düsturu ile hareket eden Türkiye hiç bu kadar büyük tehlike ile karşılaşmadı, hatta soğuk savaş döneminde bile. Laik devlet olmaz, laiklik elden giderse gitsin, komşularla sıfır sorun ve buna benzer ayakları asla ve asla yere basmayan, basmayacak olan söylemlerle bugünü yarattılar. Şahsen tebrik ediyorum. Bu kadar kötü ve baskıcı yönetim nasıl seçmen karşısında başarılı olabiliyor?  % 41 oy alabiliyor.?

Komşuları ile sorunlu, savaş halinde

Türk vatandaşları ile sorunlu savaş halinde

Dinle sorunlu savaş halinde

En yakın destekçisi olan siyasi görüşle sorunlu savaş halinde !

Gençliği, halkı, kurumları  ile sorunlu zorbalıkla susturma peşinde !

Geriye ne kaldı?

Yolsuzluklar, arsızlıklar mı diyeceksiniz?

Türk vatanı, Türk milleti mi diyeceksiniz. Asli unsurları tali unsurlar olarak görmesi mi diyeceksiniz?

Yamyamlar erken seçim tamtamları çalmaya başladılar. Hiç halkın ne yaptın, nasıl yaptın da bu ülkeyi savaşa sürüklüyorsun denmeyeceğini mi sanıyorlar.?

Vatandaşı çıkardıkları yasalarla baskı altında tutan, iletişim kanallarını kapatan, bürokrasisine emir veren, adaletini zivanadan çıkaran, ekonomisini batağa sürükleyen, saraylarda yaşayan, koruma ordusu ile gezen bu yönetimi tebrik etmek gerekiyor.

1923-2003 yılları arasında laik, özgür, barışçı cumhuriyeti nasıl bu hale getirdiniz? Tüm kurumlarını ortadan kaldırdınız. Biat ve iane ekonomisine dayanan, çıkarcı, gereğinde devlet malını çalan kadroları nasıl yarattınız?

Bütün bunların hesabının sorulmayacağı sanılıyorsa, çok yanıldıklarını söyleyerek insafa, dine, imana gelmelerini bekliyoruz.

Hoşlanmayacakları söylemler ama kusura bakmasınlar zararın neresinden dönülse kardır, Belki dönerler Türkiye’de düzlüğe çıkar.

Çok fazla iyimser miyim acab?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.