Bahri YILDIZBAŞ

Bahri YILDIZBAŞ

ortakses.com
Yazarın Tüm Yazıları >

Ol!

A+A-

"Nasıl olsa bu da geçecek ve ben iyi olacağım."

"Neden, hep ben! Ben, ne günah işledim."

Hayatımızın ışığı, gücü, enerjisi ve yaşam kaynağımız olan; sıcaklardan, soğuklardan, rüzgarlardan, fırtınadan, yağmurdan, kardan ve sisten rahatsız olmak, affetmemek, saplantılı olmak, kin ve nefret ile büyümek ve geçmişteki basitliklerle uğraşmaktır, OLUMSUZLUKTUR. Açıkçası, mutsuzluğa, huzursuzluğa ve hastalığa davetiye çıkarmak, basit doğa ve nankörlük savaşıdır.

Oysa çocukları, insanı, doğayı, hayvanları sevmek ve onlarla yaşamaktan mutlu olmak, affetmek, yüzleşmek ve kinden uzak yaşamak ise, kendimize enerji yüklemek ve OLUMLULUKTUR.

Kışın soğuğa, ilkbaharda suya, yazın güneşe ve sonbaharda fırtınaya yenilen az beslenmiş zayıf yapılı bitkiler, ağaçlar, topraklar ve yaprakları gördüğümüz zaman biraz acır, biraz vah vah çeker, onların meyvelerinden bile yemek istemediğimiz gibi, OLUMSUZLUK yaşarız. 

Güneşin, rüzgarın, soğuğun, fırtınanın gücü ve enerjisi ile güçlenen, güzelleşen ağaçların gölgeleri ile meyvelerinin lezzeti, yapraklarının renkleri ve topraklarının bereketi hepimize OLUMLULUK yaşatır.

               Seni
                Mutlu 

                     Eden
                         Şeyi
                             Yap!

"Niye ben, neden ben, niçin biz, nedir bu çektiklerim ve bu kötü hastalık niye beni buldu!" gibi, sıradan olumsuzluklar ve isyanlar yerine, "Hiç bir hastalık kötü DEĞİL, acı verir ve insanlar ver ise üzülürüz. Bende insanım. Hayatımdaki hiç bir arkadaşım kötü değildi ve hepimizin eksikleri varmış ki, yıllarca birlikte yürümüşüz. Kaybettiğim para, makam ve geniş çevrem, benim eksiklerim ve hatalarımın sonucudur. Hepsi bana büyük ve unutulmayacak dersler verdiler. Şükrediyorum, sabrediyorum, bekliyorum. Baksana, hayatımda ne güzel insanlar var. Ailem, sevdiklerim, sevenlerim, arkadaşlarım, dostlarım ve gökyüzündeki oksijen ile nefes alıyorum. Kimin ne dediği ile değil, benim ne istediğim önemli. İçime kapanıp, ağlamayacağım, sosyal çevremle ve doğa ile mutluluğu yakalayacağım."

"Kendinle yüzleştim, her şey düzelecek, sevgiyi seviyorum, desinler için yaşamıyorum ve OLUMLU düşünüyorum!!!"

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.