1. YAZARLAR

  2. Mehmet SORAL

  3. Kılıçdaroğlu'nun yüzde yüz Türk olduğunun teminatı Alevi oluşudur.
Mehmet SORAL

Mehmet SORAL

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Kılıçdaroğlu'nun yüzde yüz Türk olduğunun teminatı Alevi oluşudur.

A+A-

Elbette her insan aidiyet duyduğu kimlik ne ise O'dur. Toprağı bol olsun, Ermeni asılı Türk vatandaşı Levon Panos Dabağyan, rahmetli Alpaslan Türkeş'in yakın arkadaşı, Türk tarihi araştırmacısı Türk milliyetçisi birisiydi ama Ermeni olduğunu da gururla söylerdi. Ve yaşıyor olsaydı kesinlikle andımızn okunmasının kaldırılmasına itiraz ederdi.

Bir sünni olarak Türklüğüme dair hiç bir şüphem yoktur ama keşke Kemal Kılıçdaroğlu kadar emin, özbe öz Türk olduğumu da ifade ederken onun taşıdığı heyecanı taşıyabilsem(!)

Sünniliğin mezhep taassupluğu etnik aidiyet hassasiyetini ortadan kaldırmıştır. O nedenle garip gelebilir ama Türklüğün istikbali için Aleviliğin varlığını çok kıymetli bulurum.

Dolayısıyla değil Kılıçdaroğlu, herhangi bir Alevi ile gen tahlili yarıştırmaya kimse kalkmasın, mahcup olabilir.

Şimdi ülkücü olup da solcu Kılıçdaroğlu'na sahip çıkmamı eleştirenler çıkacak, alayınıza cevabım; Andımıza sahip çıkan her kim olursa olsun kanaatim o ki çıkmayana göre daha Türk'tür. 

Sağ-sol kavramları bugünkü çağda değer yargılarıma göre kirlilik yarattığı için süpürüp çöplüğe atıp, her iki kavramın vesayetinden kurtuldum. Belki de bunu başardığım için Devlet Bahçeli'yi unutup Kılıçdaroğlu'nu fark edebildim. Bu fark edişler yekünü 20 yıllık siyasi tasallutun girdabından Türk milleti ve devletini çekip kurtaracaktır inşallah.

Not: Aleviliğe sığınıp orayı da inançsal olarak tahrip eden, DHKPC'li  kripto Ermeniler bizim hesabımız kitabımız dışında olup ne Aleviler'in ne de benim gibilerin muhatabı değillerdir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.