1. YAZARLAR

  2. Mehmet SORAL

  3. Kandırıldım Hüzünlüyüm
Mehmet SORAL

Mehmet SORAL

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Kandırıldım Hüzünlüyüm

A+A-

Sayın Bahçeli "Kazanamayacağımız yerden niçin aday gösterelim ki" diyor. Bu sözleri duyunca kahroldum.

...

Yarı ömrümüz işte böyle hiç edildi. Yanarım yanarım da; İnanmışlığı ve adanmışlığı olmayan birisinin peşine düşüp, kandırıldığım yıllarıma. Ama anlıyoruz ki; kendisinin elbette bir inanmış ve adanmışlığı varmış ki; o da ülkemizi parlamenter sistemden, tek adamlı rejime taşımaya yönelik belirlenen stratejinin baş mimarı olmakmış.

...

Üsküdar ilçesinde MHP olarak hiç bir zaman kazanma şansımız olmadı. İnanmış ve adanmışlar olarak şansımız olmasa bile varlığımızı daha güçlü hissettirebilmemiz adına teşkilatımızın giderlerini karşılamak için kurbancılara sabah 6 da sıcak çorba satma düşüncemiz harikaydı. Bayanlarımız çocuklarını okula göndermeden önce satacağımız çorbayı hazırlayıp, kurban çadırlarına getirip, hazır bulunduruyorlardı. Sayın "Bilge" ve Balgat müdavimlerinin inanmış ve adanmışlıkları olmasa bile Allah onlardan razı olsun; bayanlarımızın elbette samimi olarak inandıkları bir şeyler vardı.

...

Kendimedir sözüm. Yazıklar olsun bana. Sözde düşünüyor, okuyor, yazıyorum öyle mi. Hadi oradan; düşünmeyen, okumayan, yazmayanın dümenine takılıp en kıymetli dinamik, verimli ve heyecanlı günlerimi heba etmişim.

...

Başta eşim ve çocuklarım olmak üzere geçmişe dönük olarak kendilerini ihmal ettiğim herkesten özür dilerim.

Bir TV programına dair gözlemim
Sayın Ahad Andican Türkiye gerçeklerinin farkında olmamalı ki; hala efendiliğin geçer akçe olduğunu sanıp, alışılagelmiş siyasetçi tipinden oldukça uzak kalıp, efendi görünmeye çalıştı.

...

Bence yarışı böyle sürdürmek mümkün değil.

...

Yahu adam Türkiye'de kriz yok diyor. Kendince sürdürdüğü siyasetine bu kadar açık yalanla meşruiyet kazandırma çabası karşısında efendiliğinizin size de, partimize de zerrece faydası olmayacaktır, bilesiniz. 

...

Metin Özkan'ı taklit etmeyin ama esin kaynağınız olabilir. Adam Devlet Bahçeli'nin geçmişte Erdoğan için söylediği sözlere atıf yapıldı diye sütütyoyu yıktı geçirdi, farkında değilmisiniz.

...

Demek ki sizin efendi tavırlarınızı İstanbul'da metrobüse binerken takınacak olsak; Metin Özkan gibilerden fırsat olmaz, kimse de size "Aman efendim buyurun geçiniz" demeyecektir. Dolayısıyla herkes iş başı yaptığında siz hala metrobüs durağında bekliyor olacaksınız. Bu hep böyle devam edemeyeceğine göre bir zaman sonra da işinizden gücünüzden olacaksınız.

...

Bilgi, birikim, öz güven ve ayarında polemikçi olup, demagoji yapabilen isimler bu tür programlara çıkmalıdır. "Lütfen, rica ederim, aman değmesin, yoksa zatıalinizi incittim mi, çok özür dilerim efendim" tavırları lüks bir tavır olup, Türkiye ortalama algı düzeyi bu yüksek seciyenin hakkını verecek olgunlukta değil, siyaset de bu değerler üzerinden yapılmıyor zaten. Siyasette tevazu sahiplerine ahmak, ezik gözüyle bakıldığına rahmetli Ecevit örneği çok güzel bir örnektir, bunu da not alın lütfen. 

Hibe edilen veya satın alınan uçak
Kadim Türk milleti, Katar kabilesinin jesti ile onurlandırmaya muhtaç olacak kadar ezilmiş, itilmiş, kakılmış bir millet değildir.

...

Hibe mi, hediye mi; her neyse edilmesini bile en azından kendi adıma söyleyeyim ki; Türk milletinin onurlu bir evladı olarak şahsıma yapılmış hakaret olarak görürüm. O kadar abartılmış bir hediyeyi kabul eden gerek devlet gerekse şahıs olsun; veren karşısında ezilmeyi peşinen kabul etmiş demektir.

...

Katar o kadar jesti seviyorsa; uçağı bir başkasına satsın, sonra da parasını götürüp Filistinlilere veya Suriyeli göçmenlere bağışlasın.

Söyleyin Emir'e biz onların nüfusunun üç katı(Esas nüfus 300 bin, yabancılar ile 1.5 milyon) Suriyelilere beş senedir bakıyoruz. Kimsenin jestine de, kıyağına da ihtiyacımız yoktur.

...

Gasp ettiğin Katar halkının parası ile bana jest mi yapacaksın; hadi oradan.

Üç kuruş verip hem Türk olmak hem de vatana ortak olmak
Bu vatana ortak olmanın bedelini hükumet açıklamış. Artık vatan için ölmek çok ucuza geliyor; üç beş kuruş ödeyince kadim Türk milletinden sayılıp, vatanına da ortak olunabiliyor.

...

Unutmayın; ucuza temin edilen "Kıymet" yitirildiğinde, uğruna fedakarlık yapma gerekliliği de ortadan kalkar; zira nasıl olsa ucuzdur, yenisini alır.

...

Bu milletin milli ve manevi değerleri üzerinde yaptığınız tahribat hat safhaya vardı, yeter artık.

...

Nedir bu Allah aşkına; Süleyman Şah türbesini yerinden tekerleklerle kaydırıp, kaçırırsınız, hiç bir bedel ödemeyen gayritürk'e de "vatan"daşlık satarsınız. Zaten işin bu safhalara geleceği; ilk "Sarı öküzün teslim edilmesi" yani andımızın kaldırılmasından belliydi.

...

Utanıyorum; bu millet ne ara hafızasını kaybedip, kimliğini unuttu diye.

...

Ha, sahi bu arada ''Cumhur İttifakı''nın Balgat kanadı ne hissediyorlar acaba.

Didem Aslan Yılmaz'a sordum
Didem Aslan Yılmaz'ı her programı sırasında sürekli "İYİ PARTİ'yi yok göremezsiniz. Programınıza konu ediyorsunuz ancak hiç bir şekilde kendilerini ifade etme fırsatı vermiyorsunuz" diye diye twit'lere boğdum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum