1. YAZARLAR

  2. Bahattin AYHAN

  3. Hayasızlık….
Bahattin AYHAN

Bahattin AYHAN

Ortak Ses
Yazarın Tüm Yazıları >

Hayasızlık….

A+A-

Hayasızlık….

Atalarımız bu ülkeyi çöplükte  bulmadı. Bütün bunlar unutuldu, unutturulmaya çalışıldı. Kimse İstiklal Savaşından söz edemez oldu. Büyük Taarruz, Dumlupınar, Kocatepe gibi düşmanla kana kan dişe diş yapılan bütün savaşlar hafızalardan silindi. Bu ne duyarsızlıktır, bu ne aymazlıktır. Ülke nereden nereye geldi veya getirildi.

Bu saatten sonra artık Türk-Kürt kardeşliği konu edilebilir mi? Edilirse ne derece etkili olur. İçinde hayasızlık olmayan, Kürt olup Türk vatandaşı olan etnik Kürtlere sesleniyorum. Bu kanın durması için Türk Milleti ile el ele ve dayanışma içinde olun. Yoksa bu ateş sadece Türküm diyenleri yakmayacak sizleri de yakacak.

Uyumayın, sivil toplum örgütlerinizi hayata geçirin. Türkiye Türklerle bizimdir, Türkler kardeşimizdir diyerek haykırın ve gene haykırın. Türkiye’nin nimetlerinden yararlanan, sırtını siyasi iktidara dayayan müteahit efendiler biz yanarsak siz çoktan yanmış olursunuz. Yaşamak istiyorsanız yediğiniz kaymağın bir kısmını harcayarak Türklere, Türkiye’ye sahip çıkınız. Haykırınız. Seyirci kalmakla bu işe sizde ortak oluyorsunuz. Hiçbir Kürt ileri geleni, zengini, aydını  bu konuda ağzını açmıyor. Yoksa sizde onlardan mısınız.?

Burada etnik ayrımcılık yapma gibi bir amacım yok. Ya bu vatanda birlikte yaşayacağız birimizin acısı hepimizin acısı olacak, ya da bu vatanı sevmeyen birlikte yaşamak istemeyen defolup gidecek….Gitmeli de.

Hayasız: Haya hissi olmayan, iffetsiz, namussuz, ahlaksız, utanmaz, arsız.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.