1. YAZARLAR

  2. Tolga AĞAOĞLU

  3. Hayâlden gerçeğe
Tolga AĞAOĞLU

Tolga AĞAOĞLU

ortakses.com
Yazarın Tüm Yazıları >

Hayâlden gerçeğe

A+A-

Öncelikle 2021 yılının hepimize sağlık, mutluluk, huzur getirmesini dilerim. Lakin bunlar sadece dileklerde kalacak gibi gözüküyor.  

2021 Yılında da hukuksuzluk, ekonomik eşitsizlik, eğitimsizlik ve kötüye giden diğer konular da aynen devam edecek gibi duruyor. Hükümet tarafında bunları düzeltmek için hiçbir çaba yok, olmayacakta. Çünkü siyaseten sonlarının geldiğini görüyor, bu saatten sonra "ne koparırsam kâr ve benden sonrası tufan" mantığı güdüyorlar.

Gerçekleri saptırıp, suni gündem yaratarak günlerini geçiriyorlar. Sanki daha yeni iktidar olmuşcasına muhalefeti suçluyorlar. Dikkat edin gelecek ile elle tutulur bir politikaları yok. Sadece laf kalabalığı.

Güzel ülkem gerçekten hem çok güçlü hem de çok iyi niyetli. Yoksa 18 yıl boyunca bu mantalite’ye nasıl dayanırdı?

Yakında, çok yakında inşallah bu zihniyetten kurtulacak ve liyakatli insanları devlet kadrolarında göreceğiz. Az kaldı güzel ülkem, en kısa sürede hak ettiği güzel günlere kavuşacaksın.

Önce parlamenter sisteme geri döneceğiz. Sonra güçler ayrılığını oturtacağız. Hukuk’u kişilere göre değişen değil, herkese adil duruma getireceğiz. Dış politikada kavga ederek değil, uzlaşarak kazanan taraf olacağız. Ekonomide alın teri ile çalışanın hakkını aldığı, ekonomik eşitsizliğin en aza geldiği ve alım gücünün arttığı bir ülke olacağız. Emeklilerimizin torunlarına rahatça hediye alabilecek duruma getireceğiz. Eğitim sistemimiz dünyada parmak ile gösterilir bir hale getireceğiz. Gençlerimizin hayallerini gerçekleştirebileceği bir ülke olacağız. Çiftçinin ve hayvancılıkla uğraşanların ihracatçı olduğu ve devletten “üretim yapacağız bize kullanmadığın toprakları ver değerlendirelim” dediği, esnafın, KOBİ’lerin ve sanayicinin üretim rekorları kırdığı bir ülke olacağız. Vatandaşlarımızın hayata korku ile değil, mutlulukla baktığı bir ülke olacağız.

"Ne güzel hayaller kuruyorsun!" diyenleri duyuyor gibiyim.

Ama bunları gerçekleştirebilecek altyapı var ülkemizde. Un, şeker, yağ, tencere, kaşık, hatta fıstık bile var ama bunları kavuracak, hayali gerçeğe dönüştürecek liyakatli kısım yok, şimdilik...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.