1. YAZARLAR

  2. Mehmet SORAL

  3. Gündem Meral Hanım ve İYİ Parti
Mehmet SORAL

Mehmet SORAL

platform
Yazarın Tüm Yazıları >

Gündem Meral Hanım ve İYİ Parti

A+A-

Bilmediğimiz şeyler var ama gördüklerimiz de var

Bizim bilmediğimiz çok şeyin döndüğü muhakkak ancak gördüklerimiz de orta yerde duruyor. Adam başkanlık divanı üyesi, meclis açılıyor, hararetle gidip Devlet Bahçeli'nin elini iki avucunun içine alarak büyük bir haz içinde gülücükler saçıyor.

...

Bu kadar derin muhabbet besliyordun da; niçin bırakıp geldin öyleyse. Bizim problemimiz MHP değildi ki; Bahçeli'ydi. Öyleyse...?

...

Anlaşılıyor ki; başkanlık divanı üyelerinden bir kaç tanesi; sadece Meral Hanım'a olması gereken inanmışlık ve adanmışlıklarını Devlet Bahçeli'ye de pay etmişler. Meral Hanım bunu kabullenemedi. "Bana ya inanırsınız ya da; inanmazsınız" diyerek, kendisini tabana emanet edip, restini çekmiştir. Şu anda en etik olanın, eğer samimi iseler parti yönetiminin istifa edip, Meral Hanım'ı özgür iradesi ile baş başa bırakmaları ve kurultayda kendisini tek aday göstermeleri, divanı da kendi isteği ile yeniden oluşturmasıdır.


Meral Hanım ve İYİ PARTİ üzerine niçin ısrarla gidiliyor.

Taktik şu; sürekli olarak İYİ Parti ve Meral Hanım'ı başarısız göstererek kendilerine dikensiz gül bahçesi yaratmak istiyorlar.

...

Aynen zamanında Devlet Bahçeli'nin önce istifa edip, sonra vazgeçtiği; Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz'ın da "O zaman biz hangi yüzle devam edeceğiz" deyip, istifa etmelerinin "sağlanması"; daha önce DSP'nin ve Fazilet'in bölünmesi gibi operasyonlarla "Artık Erdoğan'ın önü sonuna kadar açılmıştır; istediği alanda, istediği şekilde top koşturup, partiyi kurabilir" denmiştir.

...

Bugünlerde ise, o zamanlar kurulan AKP'nin kendilerince sistem değişikliği dahil elde ettikleri "başarı"nın devamı ve sonuçların kalıcılığı için yine siyasi alanın boşaltılarak müsait hale getirilmesi isteniyor. Buna mani tek engel İYİ Parti ve Meral Akşener faktördür.
...
CHP'ye kesinlikle dokunulması mümkün değil, çünkü Erdoğan ve AKP'nin en büyük güç kaynağı CHP'dir. Çünkü AKP, yaşadığı sürece ayağını dayayıp, güç toplayabileceği; "Ahırları cami yaptılar" ithamına muhatap birileri lazım, o da şüphesiz CHP'dir.
...
Dolayısıyla, "İYİ Parti ve Meral Akşener başarısız" söyleminin arkasında; Muharrem İnce'ye tüm TV kanallarının canlı yayın imkanı verirken, Meral Hanım'a boykot uygulayan üst akıl vardır.
...
Mesela elli yıllık olup, barajı zor aşmış bir parti neredeyse mutluluk üzerine havai fişekler atarken, başarısız olduğu aşikarken niçin konuşulmaz; çünkü İYİ Parti'siz, Meral Akşener'siz siyasi arenanın dizaynından bizatihi kendileri sorumlular da ondan.
...
Meral Hanım'ın tüm kişisel rezervlerini terk ederek, böyle bir sürece katalizör olmamasını; yapılan hesapları alt üst etmesini ve henüz yeni çıktığımız yolculukta, menzile yaklaştığımız bir anda ilk söylediğinin aksine "Benden bu kadar çocuklar" demesini kesinlikle kabul etmiyoruz.

 

CHP, AKP ve MHP'ye ekranlar açık, İYİ Parti'ye kapalı, Neden?

Dikkatinizi çekiyor mu; ulusal yayın yapan TV'lerin tartışma programlarına CHP eğilimli sosyal demokratlar ile AKP yandaşları davet ediliyor ancak her vesile ile sözü İYİ Parti'ye getirip, tartışıyorlar.
...
Peki CHP'ye değil de İYİ Parti'ye karşı bu husumetin nedeni nedir; çünkü CHP'nin varlığı AKP'ye güç veriyor. Nasıl mı; bir an için CHP'nin olmadığı bir siyasi arena düşünün; AKP hangi parti için "Camileri ahır yaptılar" diyerek; muhafazakar kesimi tahrik edip, oy devşirebilir. Bu anlamda CHP kadar şeytanlaştırabilecekleri başka bir parti yok. Öyle değil mi.
...
Zaman zaman bu TV kanallarını arayıp; "İYİ Parti'yi tartıştırıyorsunuz ancak diğer konuşmacılar gibi parti adına konuşacak veya savunacak kimseyi davet etmiyorsunuz. Peki niçin tartışıyorsunuz, ne hakkınız var, etik dışı değil mi" diyorum. Tabi ki; umurlarında bile olmuyor.
...
Dolayısıyla;
Meral Hanım,
Bu programlarda "İYİ Parti silinip gidecek, adı geçmişte kalacak. Nasıl bilirdiniz dendiğinde, iyi bilirdik diyeceğiz" diyerek, bu küstahça cümleleri peş peşe sıralayan; "Armutlar bu sene iyi olacak" diyen ayı misali; içlerindeki bu arzuyu kanırtarak söküp atana ve yüreklerine sinen korkuyu daim kılana kadar hiç bir yere gidemezsiniz.


İYİ Parti yeni sistemin kalıcılığına mani olarak görülüyor

İYİ Parti üzerine oynanan oyunlar yeni sistemin kalıcılığını sağlamak üzere oynanan oyunlardır. En büyük engel olarak İYİ Parti'yi görüyorlar, işin garibi CHP'nin varlığından da güç buluyorlar.

...

Düşünebiliyor musunuz, Afyon'da çalıştay yapılıyorken, AKP ve Bahçeli trolleri anlaşmışlarcasına tüm TV programlarında ve sosyal medyada "İYİ Parti dağılacak" üfürmelerinde bulunuyorlar.

...

Bizlerin; oyunlara, tezgahlara karşı mukavemetimizi artırdılar. Dolayısıyla, bunu da atlatatıp,aşacağız inşallah.


Giden gider

İYİ Parti'den gidecek olanlar hemen gidebilirler.☺️ Semih hafta sonu mesai yapıyormuş; gelenler olur diye; hatta dönüşleri anlamlı bulup, parti kütüğüne de isimlerini çakacakmış..☺️

...

Meral Hanım "Azatlık kabul etmeyen, iflah olmaz köleliğe" isyanımın tercümanı oldu. Dolayısıyla gidebildiği son noktaya kadar yanındayım.

...

Birilerinin yirmi senelik tahakkümüne sabır eden ben; velev ki; her şeyi yanlış yapmış Meral Hanım'a niçin iki sene daha şans tanımayayım ki.

...

Kocaman kocaman adamlar; bunlara akil bilinenleri de dahil; sadakatı biat etmekle aynı görüyorlar.
...
Oysa birisinde aklı devre dışı bırakıp, iradeyi teslim etme var, diğerinde ise; güven duygusunun sağladığı inanmışlık ve adanmışlığa dayanan vefa var.
...
Bu anlamda Meral Hanım'a ilişkin duruşumuzu anlamlandıramayanlar ithaf ediyorum.

 

[email protected]

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.